منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Kwik نیجریه 2 میلیون دلار برای اضافه کردن خدمات مالی به پیشنهادات تامین مایل آخر خود دریافت می کند

Kwik نیجریه 2 میلیون دلار برای اضافه کردن خدمات مالی به پیشنهادات تامین مایل آخر خود دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Kwik نیجریه 2 میلیون دلار برای اضافه کردن خدمات مالی به پیشنهادات تامین مایل آخر خود دریافت می کند

Kwik، یک استارت‌آپ مستقر در نیجریه و مستقر در فرانسه که خدمات لجستیکی را به بازرگانان B2B، از ارائه‌دهندگان اجتماعی گرفته تا پلت‌فرم‌های تجارت الکترونیک ارائه می‌کند، ۲ میلیون دلار سرمایه از سری A جمع‌آوری کرده است..

دایره مالی توسط XBTO Ventures، یک شرکت تامین مالی رمزنگاری با بخش VC که در دارایی‌های دیجیتال، در میان انواع دیگر استارت‌آپ‌ها، سرمایه‌گذاری می‌کند. سرمایه گذاران جدید و موجود مانند Humla Ventures، Nabuboto، مدیر عامل Ubisoft ایو گیوم و بنیانگذار Pulse Africa لئونارد استیگلر شرکت کردند..

Kwik در یک فضای شلوغ لجستیک و تحویل با تامین کنندگان معروف در نیجریه مانند Gokada – و در سایر نقاط آفریقا مانند مصر بازی می کند.با YDS و Bosta. خدمات تحویل آخرین مایل آن، شرکت‌هایی با اندازه‌های مختلف را به هم متصل می‌کند تا حامل‌های مستقلی را پیدا کنند تا محصولات خود را به مشتریان تجاری و فردی تحویل دهند..

به گفته رومن پوآرو-لیگ، بنیانگذار و مدیر عامل، شرکت او می خواهد با تمرکز بر تحویل آخرین مایل، تجارت الکترونیک (انبارداری و اجرا) و خدمات مالی “اقتصاد غیررسمی را وارد اقتصاد رسمی کند”..

“هدف ما این است که Kwik را به گزینه اصلی برنامه برای ارائه دهندگان اجتماعی آفریقایی و خرده فروشان سنتی تبدیل کنیم که به سمت دیجیتالی شدن حرکت می کنند. ادغام ابزارهای تحویل، پرداخت و تجارت الکترونیک بدون مشکل در یک اپلیکیشن موبایلی با استفاده آسان، پیشنهاد جذابی است. این دور از بودجه به ما این امکان را می دهد که هر سه محور اصلی را گسترش دهیم و مناطق جغرافیایی را انتخاب کنیم.

Kwik پیشرفت قابل توجهی در ارائه خدمات تحویل آخرین مایل و پیاده سازی تجارت الکترونیک به بازرگانان داشته است. این شرکت از زمان راه اندازی در لاگوس در سال 2019 و گسترش حضور خود در ابوجا، بیش از 100000 بازرگان را شامل می شود که از وب سایت و برنامه های تلفن همراه Kwik برای مدیریت نیازهای تدارکاتی، تجاری و مالی کسب و کار خود استفاده می کنند.. Poirot-Lelig گفت که بیش از 75٪ کاربران فعال در هفته هستند.

“ما در تلاش برای ساختن یک اپلیکیشن مشتری مانند نیستیم. ما می خواهیم یک برنامه عالی برای یک تاجر بسازیم. مدیرعاملی که در سال 2019 200000 یورو از پول خود را در این استارت آپ سرمایه گذاری کرد، گفت: ما برنامه ای ساخته ایم که خرده فروشان می توانند از آن برای اجرای تجارت آنلاین خود از فروش گرفته تا تحویل گرفته تا تامین مالی استفاده کنند..

“ما هستیم تمیز شرکت نرم افزاری. ما در حال ایجاد یک جامعه و بستری برای خواستگاری هستیم. ما تضمین می کنیم که قوانین زمین بازی را هم از طرف تاجران و هم از طرف شرکا اعمال می کنیم.”

Kwik نیجریه 2 میلیون دلار برای اضافه کردن خدمات مالی به پیشنهادات تامین مایل آخر خود دریافت می کند

رومن پوآرو للیگ (موسس و مدیر عامل، Kwik)

Kwik یک مدل روشنایی دارایی و بازار را مدیریت می کند که در آن با تامین کنندگان شخص ثالث دوچرخه، کامیون، ون و انبارها ارتباط برقرار می کند و آنها را به فروشندگان متصل می کند.. طبق وب سایت او، تحویل بسته ها – از بسته تا غذا – کمتر از دو ساعت طول می کشد.

این شرکت دو ساله که در ماه مارس گذشته 1.9 میلیون دلار جمع آوری کرد، برای هر تحویل به طور متوسط ​​20 درصد کمیسیون دریافت می کند.

آخرین قطعه از پازل خدمات مالی Kwik در اواخر سال 2021 و پس از راه اندازی خدمات پرداخت که این شرکت می گوید اکنون بیش از 10٪ از GMV آن را تشکیل می دهد شروع شد.. اما بیشتر وجود دارد ساخته شود در اطراف این، و سرمایه گذاری جدید به رشد سریع در این جنبه کمک می کند.

«بخش مالی آخرین قسمتی است که در حال ساخت آن هستیم. ما در حال حاضر در حال اتصال سوارکاران و مؤسسات مالی هستیم که می خواهند دوچرخه ها را تأمین مالی کنند. علاوه بر این، تا پایان سال، بازاری را برای وام‌های B2B راه‌اندازی خواهیم کرد تا خرده‌فروشان را قادر به تامین مالی کنند.»

Kwik همچنین از این بودجه برای جذب مشتریان و عملیات مالی در شهرهای نیجریه فراتر از لاگوس و ابوجا – ایبادان، کانو، پورت هارکورت و کادونا استفاده خواهد کرد. Poirot-Lelig همچنین گفت که این شرکت قصد دارد تا پایان سال تعداد معامله گران را در پلتفرم خود به 800000 افزایش دهد.