منو سایت

Lead Edge Capital به تازگی آخرین صندوق خود را با 2 میلیارد دلار (تقریبا) بسته است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Lead Edge Capital به تازگی آخرین صندوق خود را با 2 میلیارد دلار (تقریبا) بسته است.

مدتی طول کشید تا 5 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت انباشته شد. برای Lead Edge Capital، یک شرکت سهامی 12 ساله مستقر در کالیفرنیا و نیویورک که به تازگی با بستن ششمین و جدیدترین صندوق خود با 1.95 میلیارد دلار تعهدات سرمایه ای در حدود 500 دلار، از این مقدار پیشی گرفته است.

این استخر به دنبال یک صندوق 950 میلیون دلاری است که Lead Edge در اکتبر 2020 بسته شد – همچنین از حدود 500 سرمایه گذار – که دارایی های شرکت را در آن زمان به 3 میلیارد دلار رساند. (به گفته بنیانگذار شرکت، میچل گرین، Lead Edge همچنین یک صندوق 150 میلیون دلاری “فقط عمومی” را مدیریت می کند که سال گذشته به دستور سرمایه گذاران خود راه اندازی کرد.)

حتی در روزگاری که پول آزادانه به سمت سرمایه‌گذاران فناوری جریان دارد – همانطور که در روز دوشنبه ذکر شد، شرکت‌های پرخطر بیشتر از آنچه که خارجی‌ها می‌توانند متوجه شوند، پول را مدیریت می‌کنند – این مقدار قابل توجه است.

این شرکت برخی از خروج‌های اخیر از جمله خرده‌فروش لباس‌های پزشکی مدرن Figs را که در ماه مه گذشته به بازار عرضه شد، نسبت می‌دهد. لیست مستقیم شرکت نرم افزاری برای همکاری در محل کار آسانا در شهریور سال گذشته; IPO بسیار موفق سرویس دوستیابی Bumble در فوریه گذشته. و فروش اکتبر 2020 شرکت امنیتی Signal Sciences به 775 میلیون دلار نقد و سهام. (طبق گزارش Crunchbase، Signal Sciences حدود 60 میلیون دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کرده است.)

بازده قبلی از طریق IPO علی بابا، عرضه اولیه سهام Spotify و فروش Duo Security سیسکو صورت می گرفت. گرین گفت که این شرکت 300 میلیون دلار در علی بابا در طول سال های منتهی به عرضه اولیه سهام خود سرمایه گذاری کرده است. بیش از 150 میلیون دلار در Spotify در سال های منتهی به عرضه اولیه سهام آن؛ و بیش از 90 میلیون دلار در Duo.

شرط‌بندی‌های بزرگ برای Lead Edge که مدت‌هاست به سرمایه‌گذاری که انجام می‌دهد به خود می‌بالد، غیرمعمول نیست. میچل طی مصاحبه ای در پادکست در ژانویه به ما گفت: “در دنیای خصوصی، ما صندوقی را با حدود 20 سرمایه گذاری در آن مدیریت خواهیم کرد.” وقتی نوبت به شرکت‌های عمومی می‌رسد – که Lead Edge با سرمایه شرکت عمومی، وسایل نقلیه با هدف خاص گاه به گاه، و حداکثر 25٪ از سرمایه اصلی خود پشتیبانی می‌کند – تیم از رویکردی حتی مقطر استفاده می‌کند. “شما باید فکر کنید که صندوق عمومی ما می خواهد 5 تا 10 موقعیت داشته باشد. ما آن را با تمرکز مدیریت می کنیم.”

همه این سرمایه گذاری ها طبق برنامه پیش نرفت. اگرچه Lead Edge طی سال‌ها 160 میلیون دلار به زیرمجموعه گروه مورچه‌های علی‌بابا – که انتظار می‌رفت در پاییز 2020 به بزرگترین عرضه عمومی سهام جهان تبدیل شود – سرمایه‌گذاری کرده است، این پیشنهاد به طور کامل توسط تنظیم‌کننده اوراق بهادار چین از مسیر خارج شده و مشخص نیست که آیا Lead Edge. هرگز به ارزش پول خود خواهد رسید.

گرین که به‌عنوان مشارکت‌کننده در Bessemer Venture Partners و یکی از شرکت‌های تابعه Tiger Fund به نام Eastern Advisors دندان‌های خود را برید، گفت که نگران نیست. وقتی در ژانویه صحبت کردیم، او گفت که لید اج هیچ سهمی را نفروخته است، علاقه ای به فروش سهام خود ندارد و حتی به فکر “خرید بیشتر آنها” است.

در واقع، گرین و تیمش استارت‌آپ‌های مستقر در چین را فرصتی بزرگ برای خرید می‌دانند، دقیقاً به این دلیل که آن‌ها به‌شدت تحت تأثیر سرکوب‌های فناوری در چین قرار گرفته‌اند. این باعث شد که حفاری کنند سهام ثانویه شرکت مادر TikTok Bytedance از حامیان قبلی و سرمایه گذاری بیشتر در Alibaba، که “در حال حاضر فوق العاده ارزان است”، همانطور که گرین در گفتگوی ما اشاره کرد. (ماه‌هاست که سهام علی‌بابا هر کدام با حدود 110 دلار معامله می‌شود، تقریباً همان قیمتی که دو ماه پس از عرضه اولیه عمومی شرکت در سال 2010، چند روز قبل از خروج چین. 37 میلیارد دلار عرضه اولیه عمومی شرکت Ant Group در نوامبر 2020 با قیمت هر سهم 310 دلار معامله شد.)

واضح است که رویکرد این شرکت به سلاح‌ها برای بسیاری از حامیان Lead Edge، از جمله مدیر عامل سابق زیراکس، Ann Mulcahy، مدیر عامل سابق Charles Schwab، David Pottruck و مدیر عامل سابق ESPN، Steve Bornstein، جذاب است. (حتی یکی از همسایگان این ویرایشگر پس از شنیدن این پادکست اخیر، فاش کرد که گرین مقداری از پول خود را مدیریت می کند و گفت که از بازگشت او خوشحال است.)

یکی از شرکای محدود، بیل گریب، مدیر عامل بازنشسته جنرال آتلانتیک، در سال 2017 به WSJ گرین گفت: «این انرژی است، اینطور نیست؟ من هرگز کسی را ندیده‌ام که به این سرعت صحبت کند و به نظر منطقی باشد.”

گریب اضافه کرد که گرین پول زیادی برای من به ارمغان آورد.