LifesaverAid.org و Techfugees کمپینی را برای ارسال بانک های الکتریکی به پناهندگان اوکراینی راه اندازی کردند

LifesaverAid.org و Techfugees کمپینی را برای ارسال بانک های الکتریکی به پناهندگان اوکراینی راه اندازی کردند

در طول تهاجم روسیه به اوکراین، میلیون‌ها نفر آواره داخلی (آوارگان داخلی) یا پناهنده شدند که به کشورهای مرزی گریختند. در این مدت گوشی هوشمند نقش بسیار مهمی ایفا کرد.

نه تنها از طریق فیلم‌های گوشی‌های هوشمند به دنیا پنجره‌ای به رویدادهای وحشتناک کشور داده شده است، بلکه از آنجایی که گوشی‌های هوشمند امروزی دستگاهی بسیار پیچیده برای برقراری ارتباط و مکان‌یابی هستند، به ابزاری کلیدی برای افراد آواره و پناهندگان برای برقراری ارتباط از طریق برنامه‌های پیام‌رسانی تبدیل شده است. و رسانه های اجتماعی به قدری حیاتی است که طناب‌های توسعه اکنون در اطراف ایستگاه‌های داخل و خارج اوکراین پیچ می‌شوند، که توسط اوکراینی‌های آواره که در حال برنامه‌ریزی برای گام‌های بعدی خود هستند، احاطه شده‌اند.

دو میلیون پناهنده اوکراینی به مرزهای اروپا سرازیر شده‌اند و انتظار می‌رود تعداد بیشتری نیز افزایش یابد. حفظ برق تلفن های آنها یک راه نجات برای زنان، کودکان و سالمندان آسیب پذیر فراهم می کند.

اما چقدر احمقانه است که به یک مکان تقریباً امن برسید و تلفن شما در یک لحظه حیاتی از بین برود؟

اکنون استارتاپ فناوری پاک لایف سیور B-corp بریتانیا قصد دارد هزاران بانک شارژ را به اوکراین و مرزهای آن بفرستد. اما تفاوت اصلی این است که این پاورها از قبل شارژ می شوند، یعنی می توان بلافاصله از آنها استفاده کرد.

نجات دهنده پاور بانک

ابتکار LifesaverAid.org نتیجه تلاش مشترک Lifesaver و Techfugees است، یک صنعت فناوری غیرانتفاعی که برای کمک به پناهندگان در سراسر جهان اختصاص یافته است.

از روز شنبه، 5 مارس 2022، Lifesaver بیش از 2000 پاوربانک کاملا شارژ شده (با کابل های داخلی) را مستقیماً به لهستان و شهرهای کلیدی اوکراین از جمله Lviv ارسال کرده است.

او اکنون حتی بیشتر از طریق صفحه اهدای LifesaverAid.org ارسال خواهد کرد. هر 7 پوند + مالیات بر ارزش افزوده اهدایی، Power Bank Lifesaver را مستقیماً برای یک پناهنده اوکراینی ارسال می کند.

علاوه بر این، فروش و اجاره هر یک از پاوربانک‌های O2 و جشنواره چلتنهام برای ادامه حمایت از اهدای پاوربانک‌های خود به قیمت تمام شده، مطابقت دارد.

آرچی ویلکینسون، مدیر عامل شرکت لایف سیور پاور، می گوید: «وقتی دیدم چند نفر در یک شب جنگ در اوکراین کشته شدند، شخصاً اشک ریختم… جامعه تجاری مسئول استفاده از منابع خود برای منافع عمومی است. امیدوارم همه ما به اتحاد ادامه دهیم و به کسانی که بیشتر به آن نیاز دارند کمک کنیم.”

Techfugees که در طول بحران پناهندگان سوریه در سال 2015 راه اندازی شد، از استقرار محصولات و خدمات فناوری مسئول برای افراد آواره در سراسر جهان و همچنین مشارکت داوطلبان صنعت فناوری با سازمان های غیردولتی پناهندگان پشتیبانی می کند.

Techfugees شبکه داوطلبان و سازمان های غیردولتی شریک خود را برای رسیدن به نقاط توزیع کلیدی در تمام گذرگاه های مرزی کشور با اوکراین مستقر خواهد کرد.

[Disclosure: Techfugees was founded by Mike Butcher, a journalist with TechCrunch]