منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Lightspeed India Partners، سرمایه گذار در Byju’s، Udaan و Ula، بیش از 500 میلیون دلار برای یک صندوق جدید انتظار دارد.

Lightspeed India Partners، سرمایه گذار در Byju’s، Udaan و Ula، بیش از 500 میلیون دلار برای یک صندوق جدید انتظار دارد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Lightspeed India Partners، سرمایه گذار در Byju's، Udaan و Ula، بیش از 500 میلیون دلار برای یک صندوق جدید انتظار دارد.

شرکای لایت اسپید هند در نظر دارد بیش از 500 میلیون دلار برای چهارمین صندوق خود جمع آوری کند، زیرا یکی از موفق ترین صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر جهان، دومین صندوق بزرگ آنلاین جهان، به دنبال دوبرابر کردن زودهنگام سهام خود و گسترش تمرکز خود بر منطقه جنوب شرقی است. آسیا به گفته دو نفر از آشنایان با موضوع.

این شرکت – که مجموعه آن شامل غول فناوری ادتک Byju’s، هتل های زنجیره ای ارزان قیمت Oyo، تجارت الکترونیک Udaan، برنامه رسانه های اجتماعی ShareChat، فناوری منابع انسانی DarwinBox، پلت فرم کاری Apna و تجارت الکترونیک اندونزیایی Ula است – علاقه دریافتی برای جذب بیش از 1 میلیارد دلار دریافت کرد. یک منبع گفت، اما به احتمال زیاد صندوق را با کمی بیش از 500 میلیون دلار می بندد.

این منبع گفت که بحث در مورد صندوق جدید هند بخشی از تلاش های گروه جهانی Lightspeed Venture Partners برای جمع آوری حدود 6 میلیارد دلار برای تعدادی از سرمایه های خود است. این منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: انتظار می رود صندوق هند ظرف سه تا چهار ماه آینده بسته شود، زیرا موضوع خصوصی است.

با 500 میلیون دلار یا بیشتر، چهارمین صندوق لایت اسپید هند بزرگترین صندوق تا به امروز خواهد بود. این شرکت که بیش از یک دهه در هند فعالیت می کند و اولین صندوق خود را با تمرکز بر هند در سال 2015 رونمایی کرد، سومین صندوق خود را با 275 میلیون دلار در سال 2020 بست.

این منبع گفت که Lightspeed که به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد، قصد دارد به حمایت از شرط‌بندی در مراحل اولیه در بخش‌های مختلف با صندوق جدید ادامه دهد و همچنین تمرکز خود را بر منطقه جنوب شرقی آسیا و به طور تهاجمی فرصت‌های web3 را بررسی کند.

سپاه بزرگتر مفید خواهد بود زیرا تعداد استارت آپ ها و میانگین سرمایه ای که در دورهای اولیه و مالی سری A جمع آوری می کنند در سال های اخیر در کشور رشد کرده است. استارت‌آپ‌های هندی رکورد 39 میلیارد دلاری را در سال گذشته به دست آوردند که تقریباً سه برابر بهترین رقم قبلی 14.6 میلیارد دلاری در سال 2019 بود.

سافت بانک، آلفا ویو گلوبال و تایگر گلوبال سال گذشته سرمایه گذاری های خود را در هند افزایش دادند. سافت بانک به تنهایی در سال گذشته بیش از 3 میلیارد دلار در استارت آپ های هندی سرمایه گذاری کرده است و در نظر دارد امسال تا 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند. تعدادی از صندوق های دیگر، از جمله Insight Partners و Bessemer، در سه ماهه اخیر در کشور فعال تر شده اند.

بحث‌ها در مورد صندوق جدید هفته‌ها پس از آن صورت می‌گیرد که Accel از ششمین صندوق 650 میلیون دلاری خود برای هند رونمایی کرد. CapTable پیشتر گزارش داد که Sequoia Capital India نیز در نظر دارد سرمایه بزرگی را جمع آوری کند.