منو سایت

LinearB می خواهد به تیم های توسعه کمک کند تا گردش کار خود را بهینه کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
LinearB می خواهد به تیم های توسعه کمک کند تا گردش کار خود را بهینه کنند

LinearB، استارت‌آپی که به رهبران مهندسی کمک می‌کند تا گردش کار تیم‌های توسعه خود را ساده‌تر کنند، امروز اعلام کرد که در سری B که توسط Tribe Capital اجرا می‌شود، 50 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است. سرمایه‌گذاران جدید Salesforce Ventures و همچنین سرمایه‌گذاران فعلی Battery Ventures و 83North نیز در این دور شرکت کردند و مجموع بودجه شرکت را به 71 میلیون دلار رساندند.

این شرکت می گوید که موفق شده است پایگاه مشتریان خود را از 1500 تیم توسعه در سال 2021 به بیش از 5000 تیم امروزی افزایش دهد. او در حال حاضر Bumble، BigID، Cloudinary، Unbabel و Drata را در میان کاربران خود به حساب می آورد.

یکی از مهمترین وعده های LinearB این است که فراتر از دسترسی مدیران مهندسی به داشبوردهای عملکرد توسعه دهندگان بیشتر است. در عوض، LinearB همچنین می‌خواهد به آنها بینش بیشتری در مورد اینکه چگونه می‌توانند گردش کار توسعه را بهینه کنند، بدهد. این کار را با ادغام با طیف گسترده ای از ابزارهای DevOps موجود برای جمع آوری داده ها در مورد نحوه کار تیم ها انجام می دهد. معیارهایی مانند زمان چرخه، فرکانس استقرار، میانگین زمان بازیابی زمانی که همه چیز از مسیر خارج می‌شود و تغییرات در نرخ شکست را ردیابی می‌کند.

LinearB می خواهد به تیم های توسعه کمک کند تا گردش کار خود را بهینه کنند

اعتبار تصویر: خطی B

این داده ها در قلب کاری است که LinearB انجام می دهد و چیزی شبیه به یک پایه برای بهره وری توسعه دهندگان در یک شرکت ارائه می دهد. اما از آنجا، کاربران همچنین می‌توانند عمیق‌تر کاوش کنند تا ببینند در چه قسمت‌هایی در جریان کارشان موانعی وجود دارد یا کدام اعضای تیم ممکن است در حال حاضر چیزهای زیادی در ظرف خود داشته باشند.

علاوه بر این، LinearB همچنین به تیم‌ها کمک می‌کند تا اهداف خود را تعیین کنند تا بتوانند پیشرفت خود را دنبال کنند، و همچنین به آن‌ها کمک می‌کند تا کارهای معمولی مانند ایجاد بلیط برای Jira را خودکار کنند (زیرا اگرچه اغلب در هسته اصلی این امر است که باعث می‌شود تیم توسعه دهنده، کسی دوست دارد بلیط های جیرا را مدیریت کند).

اوری کرن، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران LinearB به من گفت که تمرکز بر ارائه ارزش برای همه، از معاون مهندسی گرفته تا توسعه‌دهنده فردی، یکی از اصول اصلی این سرویس است. هم او و هم بنیانگذارش، دن لاینز، قبلاً به عنوان معاون تحقیق و توسعه و مهندسی خدمت می کردند – و این شخص مصرف کننده ای است که هنگام شروع خدمات در ذهن داشتند.

کرن به من می‌گوید که در این زمینه موفقیت‌های اولیه کسب کرده‌اند، اما تصمیم گرفته‌اند که برای ارائه بیشترین ارزش برای مشتریان خود، باید مسیر خود را تغییر دهند. او گفت: “فلسفه واقعی ما این است که بهبود باید از پایین به بالا باشد.” “شما باید توسعه دهندگانی داشته باشید که از این ابزار استفاده می کنند، شما باید رهبران تیم، مدیران خط مقدم داشته باشید. ما آنقدر سریع متوجه شدیم که اگر می‌خواهیم شرکت موفقی باشیم، نمی‌گویم برگشتیم، اما سریع تطبیق کردیم و گفتیم: وقتی به ابزار ملحق می‌شوید، باید برای هر فرد در یک سازمان مهندسی چیزی داشته باشد: توسعه دهندگان، رهبران تیم و همچنین مدیران مهندسی.

این چیزی است که تیم در اوایل سال 2020 آموخت، و پس از شیوع بیماری همه‌گیر کووید در آن زمان، بسیاری از شرکت‌ها نیاز به تسریع پروژه‌های خود را برای تسریع فرآیندهای توسعه دیدند. و در حالی که توسعه دهندگان ممکن است چندان علاقه ای به پیگیری هزینه های پروژه های خود نداشته باشند و به جای زمان چرخه، هر دو از داده های یکسان استفاده می کنند.

این شرکت می‌گوید که کاربرانش در ۱۲۰ روز اول استفاده از پروژه شاهد افزایش ۶۴ درصدی سرعت اجرا هستند. مدیر اجرایی LinearB و یکی از بنیانگذاران Dan Lines می‌گویند: «ما فقط ابزاری نمی‌سازیم که به تیم‌های توسعه کمک کند، بلکه جامعه‌ای از رهبران مهندسی ایجاد می‌کنیم که می‌خواهند روش توسعه نرم‌افزار را بهبود بخشند».

این شرکت قصد دارد از بودجه جدید برای گسترش تیم های توسعه خود و همچنین برای گسترش تلاش های بازاریابی خود استفاده کند. کرن گفت، از نظر محصول، تیم در حال دو برابر کردن ابزارهای بهینه‌سازی گردش کار خود است. وی گفت: سرمایه گذاری زیادی برای بهینه سازی گردش کار توسعه دهندگان انجام خواهیم داد. “ما معتقدیم بهره وری توسعه دهندگان، اگر می خواهید در آن عالی باشید، باید به توسعه دهندگان کمک کنید – اینها افرادی هستند که کار را انجام می دهند.