منو سایت

Lucid قیمت ایر EV لوکس خود را تا 13 درصد افزایش داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Lucid قیمت ایر EV لوکس خود را تا 13 درصد افزایش داد

گروه Lucid آخرین خودروسازی است که قیمت خودروهای برقی خود را افزایش داده است.

این شرکت روز پنجشنبه، همراه با گزارش درآمد سه ماهه اول خود، اعلام کرد که قیمت انواع سدان ایر لوکس خود را از اول ژوئن افزایش می دهد. افزایش قیمت ها، قیمت پایه سدان ایر را تا 13 درصد افزایش می دهد.

این شرکت گفت که تمامی دارندگان رزرو موجود افزایش قیمت را تجربه نخواهند کرد و اشاره کرد که قیمت های به روز شده برای کانادا در تاریخ 1 ژوئن عمومی خواهد شد. با توجه به اینکه Lucid فاش کرده است که 30000 رزرو برای ایر دارد، مدتی طول می کشد تا این شرکت مزایای این افزایش قیمت ها را ببیند.

Air Grand Touring با حدود 15000 دلار به 154000 دلار افزایش خواهد یافت. هزینه تور هوایی 12400 دلار بیشتر از 107400 دلار خواهد بود. و Air Pure با 10000 دلار افزایش به 87400 دلار خواهد رسید. همه این قیمت ها برای مدل های پایه است، بنابراین قیمت نهایی می تواند برای مشتریان بسیار بالاتر باشد.

خودروسازان دیگری مانند تسلا و ریویان افزایش مشابهی را در قیمت خودروهای برقی خود اعلام کرده‌اند و مشکلات زنجیره تامین جاری ناشی از همه‌گیری و حمله روسیه به اوکراین و همچنین تورم را عامل افزایش هزینه‌های تامین‌کنندگان می‌دانند که اکنون به مصرف‌کنندگان منتقل می‌شود. . . در مورد Rivian، این شرکت در ابتدا قیمت‌ها را برای دارندگان رزرو افزایش می‌داد، اما به سرعت این تصمیم را لغو کرد.

«مانند بسیاری از شرکت‌های صنعت خود، ما همچنان با چالش‌های زنجیره تامین جهانی و تدارکات، از جمله تعطیلی کارخانه‌های مرتبط با کووید در چین مواجه هستیم. شری هاوس، مدیر مالی لوسید، گفت: ما از نزدیک با تامین کنندگان خود کار می کنیم تا تاثیر قطعی ها را کاهش دهیم. اگرچه هرگونه وقفه طولانی می‌تواند بر پیش‌بینی تولید ما تأثیر بگذارد، امروز بر اساس اطلاعاتی که تاکنون در اختیار داریم، همراه با برنامه‌های کاهش تولید، پیش‌بینی خود را برای تولید 12000 تا 14000 خودرو برای سال 2022 تکرار می‌کنیم.

دستورالعمل‌های تحویل Lucid بدون تغییر باقی می‌ماند و این شرکت گفت که همچنان انتظار دارد که Air Grand Touring Performance در ژوئن و همچنین Air Touring و Air Pure تحویل داده شود که در اواخر امسال انتظار می‌رود. به گفته پیتر راولینسون، مدیرعامل و مدیر ارشد اجرایی Lucid، شاسی بلند پروژه Gravity همچنان متعهد به شروع تولید در نیمه اول سال 2024 است.

در سه ماهه آخر، Lucid هدف خود را 20000 واحد کاهش داد، رقمی که در درآمد سه ماهه سوم خود وعده داده بود.

این شرکت اعلام کرد که این استارت‌آپ خودروهای الکتریکی با بیش از 30000 رزرو مشتری تا به امروز که فروش بالقوه 2.9 میلیارد دلاری را نشان می‌دهد، تقاضای بالایی دارد. این که آیا با جهش فعلی قیمت‌ها می‌تواند این تقاضا را حفظ کند یا نه، سوال دیگری است، اما احتمالاً کسانی که به اندازه کافی ثروتمند هستند تا یک وسیله نقلیه Lucid بخرند، 12000 دلار اضافی را فقط یک تغییر جیب خواهند دید.

این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که اخیراً قراردادی را امضا کرده است که در آن دولت سعودی متعهد شده است تا 100000 خودروی الکتریکی از Lucid طی 10 سال آینده خریداری کند. این معامله که ماه گذشته اعلام شد، به دنبال یک قرارداد وام از سوی دولت عربستان سعودی که در اواخر فوریه توسط این شرکت‌ها امضا شد، بر اساس بایگانی 10Q Lucid در کمیسیون بورس و اوراق بهادار انجام شد. این توافق، عربستان سعودی را موظف می‌کند تا وام‌هایی تا سقف 1.4 میلیارد دلار به لوسید بدهد، مشروط بر اینکه دولت بتواند در شرایط خاص این میزان سرمایه را کاهش دهد.

داده های مالی Lucid Motors برای سه ماهه اول سال 2022

لوسید موتورز سه ماهه را با درآمد 57.7 میلیون دلاری به پایان رساند که به گفته این شرکت عمدتاً به دلیل تحویل 360 وسیله نقلیه به مشتریان در سه ماه منتهی به 31 مارس بوده است. این به طور قابل توجهی بیشتر از 313000 دلاری است که این شرکت در سه ماهه مشابه سال گذشته به دست آورد. سال بر اساس برآوردهای یاهو فایننس، این نیز بیش از انتظار تحلیلگران 53.43 میلیون دلار است.

ترازنامه Lucid نزدیک به 5.4 میلیارد دلار پول نقد را نشان می دهد که این شرکت می گوید برای تأمین مالی عملیات تا سال 2023 کافی است. این مطابق با انتظارات تحلیلگران برای کاهش مشکلات زنجیره تأمین در نیمه دوم سال است که به شرکت اجازه می دهد تا تولید را افزایش دهد و به طور بالقوه به نقشه راه رشد بلندمدت خود از جمله گسترش دامنه تولید و در دسترس بودن آن در خارج از کشور پایبند باشد.