منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Lyft سفرهای مشترک خود را به شهرهای بیشتری در ایالات متحده باز می گرداند تا سواران را به خود جلب کند

Lyft سفرهای مشترک خود را به شهرهای بیشتری در ایالات متحده باز می گرداند تا سواران را به خود جلب کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Lyft سفرهای مشترک خود را به شهرهای بیشتری در ایالات متحده باز می گرداند تا سواران را به خود جلب کند

این شرکت روز پنجشنبه گفت که Lyft سفرهای مشترک خود را به سانفرانسیسکو، سن خوزه، دنور، لاس وگاس و آتلانتا در ماه مه برمی‌گرداند و خاطرنشان کرد که این سرویس با تخفیف محبوب در طول سال به صورت مرحله‌ای به سایر بازارها گسترش خواهد یافت.

این شرکت در ابتدا خدمات مسافرتی مشترک خود را در مارس 2020 کنار گذاشت، زمانی که بیماری همه گیر مشخص کرد که هیچ کس نمی خواهد در یک فضای کوچک و بسته با سایر سواران سوار شود، چه برسد به یک راننده Lyft. تابستان گذشته، Lyft نسخه محدودی از سفرهای مشترک را به شیکاگو، دنور و فیلادلفیا بازگرداند و این شرکت می‌گوید قبلاً این سرویس را در میامی راه‌اندازی کرده است.

اوبر همچنین سرویس Uber Pool را در مارس 2020 کنار گذاشت، اما پاییز گذشته شروع به بازگرداندن آن کرد.

بازگشت سفر مشترک یک حرکت جالب پس از گزارش درآمد سه ماهه اول Lyft است که نشان می دهد درآمد هر سوار کاهش یافته در مقایسه با سه ماهه و شرکتی که هنوز در تلاش برای کسب سود است. سفر مشترک این پتانسیل را دارد که در کوتاه مدت پول آزاردهنده باشد، عمدتاً به این دلیل که Lyft هنوز مقیاسی برای کاهش کرایه ها برای رسیدن به یک واحد اقتصادی مطلوب ندارد.

حتی در مقیاس، کاهش قیمت ها برای ترغیب مردم به استفاده از این سرویس می تواند خطرناک باشد، به خصوص اگر برای مثال، سوارکاری که یک سفر مشترک را انتخاب می کند با سواران دیگر جفت نشود. اما لیفت به قیمت اعلام شده احترام می گذارد و مبلغ ثابتی را به راننده می پردازد، بنابراین نتیجه این خواهد بود که لیفت به سفرها یارانه می دهد و از آنها درآمد کمتری کسب می کند.

سفر با Lyft به دلیل ادامه کمبود رانندگان، گران‌تر از حد معمول بود که منجر به افزایش تقاضا برای سفر شد. این تا حد زیادی راهی است که شرکت توانست در سه ماهه اول از انتظارات درآمدی خود فراتر رود، اگرچه تعداد سوارکاران فعال از سه ماهه سوم سال 2021 به طور پیوسته در حال کاهش بوده است. Lyft در سه ماهه اول 350 میلیون دلار در تلاش برای تشویق رانندگان به بازگشت به بازار دریافت کرد. این پلتفرم روز پنجشنبه اعلام کرد که سفرهای مشترک تا سال 2022 بدون تحریم برای رانندگان کاملا اختیاری خواهد بود.

(توجه: این ممکن است به این معنی باشد که رانندگان Lyft در گذشته برای انتخاب انصراف از ترافیک مشترک جریمه‌هایی برای رتبه‌بندی یا دسترسی به برنامه دریافت کرده‌اند که رانندگان آن را به دلیل مسیریابی ناکارآمد به عنوان یک دردسر توصیف می‌کنند.)

با این حال، اگر کمبود رانندگان ادامه پیدا کند، Lyft مجبور است به دریافت کرایه‌های بالاتر ادامه دهد و در نتیجه سواران بیشتری را از دست بدهد.

سفرهای مشترک به اینجا برمی گردند. اگرچه بعید است که این سرویس در ابتدا برای Lyft سودآور باشد، اما می تواند کمبود رانندگان را کاهش دهد و سواران را به پلت فرم مسافت های طولانی بازگرداند.

از احیای خودروهای مشترک لیفت چه انتظاری داریم؟

اشتراک خودرو با Lyft دقیقاً شبیه قبل از همه گیری نیست. این شرکت هر سفر مشترک را فقط به دو مسافر محدود می کند، که Lyft می گوید سفرهای کارآمدتری با انحرافات غیرضروری کمتر خواهد داشت. این همچنین به این معنی است که هر درخواست سفر به یک نفر محدود می شود، بنابراین سواران نمی توانند در این زمان یک سفر مشترک برای دو نفر رزرو کنند.

این شرکت گفت که سواران اکنون می توانند یک سفر مشترک را از قبل رزرو کنند تا قیمت های مقرون به صرفه تری دریافت کنند.

لیفت در یک پست وبلاگی گفت: “هرچه یک سوار زودتر رزرو کند، سواری کمتری دارد.”

لیفت در مورد آداب معاشرت سوار و راننده گفت که ماسک اختیاری است و همه باید به انتخاب استتار دیگران احترام بگذارند.