منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Manara 3 میلیون دلار برای گسترش استعدادهای فناوری در خاورمیانه و شمال آفریقا دریافت می کند

Manara 3 میلیون دلار برای گسترش استعدادهای فناوری در خاورمیانه و شمال آفریقا دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Manara 3 میلیون دلار برای گسترش استعدادهای فناوری در خاورمیانه و شمال آفریقا دریافت می کند

استارت آپ Edtech، Manara، 3 میلیون دلار پیش بودجه برای پلتفرم آموزشی مبتنی بر همگروهی خود با هدف گسترش مجموعه استعدادهای فنی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) جمع آوری کرده است.

Manara در حال شکل گیری به عنوان یک استارت آپ edtech تاثیر اجتماعی است و آموزش علوم کامپیوتر را به هر کسی که واجد شرایط این برنامه باشد ارائه می دهد. اگرچه دانشجویان هیچ شهریه ای پرداخت نمی کنند، اما ملزم به پرداخت 10 درصد از حقوق خود در دو سال اول کار برای Manara هستند.

این استارت آپ که سال گذشته توسط ایلیانا مونتاک (مدیرعامل) و لیلا آبوداهی (CTO) تأسیس شد، گفت که فارغ التحصیلان آن تاکنون در شرکت های فناوری بزرگ مانند متا و گوگل در اروپا و ایالات متحده مستقر شده اند.

“من در فلسطین بزرگ شدم و به سرعت متوجه شدم که برای تبدیل شدن به یک مهندس در سطح جهانی، باید روی محصولات با مقیاس بالا با تیم های مجرب کار کنم. پس از رسیدن به رویای خود از طریق آزمون ها و خطاهای فراوان، می خواستم این کار را برای مردم خانه آسان تر کنم. ابوداحی گفت: در نهایت، این مهندسان به مدیران فنی و توسعه دهندگان ارشدی تبدیل خواهند شد که منطقه برای سرعت بخشیدن به موفقیت روزافزون اکوسیستم فناوری خود به آن نیاز دارد.

مانارا می‌گوید که 86 درصد از مهندسان آموزش دیده او ظرف پنج ماه پس از فارغ‌التحصیلی، پیشنهادهای شغلی دریافت می‌کنند، در حالی که سایرین پس از آموزش تا 300 درصد افزایش حقوق دریافت می‌کنند.

این استارت آپ قصد دارد از این بودجه برای افزایش آموزش 60 تا 6000 مهندس در سال استفاده کند. آنها همچنین به دنبال راه اندازی یک محصول سلف سرویس برای مصاحبه های عملی، شبکه سازی و مشاوره با هدف مهندسین نرم افزار در سراسر جهان هستند.

دور مقدماتی استارت آپ توسط Stripe با حضور رید هافمن، بنیانگذار لینکدین، رهبری شد. پل گراهام، بنیانگذار Y Combinator; اریک رایس، موسس استارتاپ ناب، و مدصر شیخا، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Careem.

بخش فناوری اروپا به سرعت در حال رشد است. نیاز زیادی به راه حل های جدید برای دسترسی به استعدادها، چه از راه دور و چه محلی وجود دارد. خاورمیانه و شمال آفریقا بدیهی است که به دلیل نزدیکی و منطقه زمانی مناسب هستند. ما بسیار هیجان‌زده‌ایم که از اولین استارت‌آپی که این دو بازار را به هم متصل می‌کند، حمایت می‌کنیم – و به‌ویژه از تعهد بنیانگذاران به مهندسان زن هیجان‌زده هستیم.»

مونتاک در مورد کالیبر بالای سرمایه‌گذارانی که Manara جذب کرده است، گفت: «ما بیش از آنچه که می‌توانستیم اشتهای سرمایه‌گذاران را به دست آوردیم، که نشان‌دهنده علاقه فزاینده سیلیکون ولی به پلتفرم‌هایی است که جوامع آنلاین و آفلاین و راه‌حل‌هایی را برای استعدادهای بسیار واجد شرایط از بازارهای نوظهور تسهیل می‌کنند. “

سافت بانک 200 میلیون دلار به اندلا می ریزد و شرکت را به قلمرو تک شاخ سوق می دهد.