منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • MARA 23 میلیون دلار از Coinbase Ventures و FTX برای ایجاد پورتال آفریقا برای اقتصاد کریپتو جمع آوری می کند.

MARA 23 میلیون دلار از Coinbase Ventures و FTX برای ایجاد پورتال آفریقا برای اقتصاد کریپتو جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
MARA 23 میلیون دلار از Coinbase Ventures و FTX برای ایجاد پورتال آفریقا برای اقتصاد کریپتو جمع آوری می کند.

استفاده از ارزهای دیجیتال در کشورهای جنوب صحرای آفریقا، به ویژه در میان جوانان آن، قابل اغراق نیست. داده‌های شرکت اطلاعاتی بلاک چین Chainalysis نشان می‌دهد که استفاده از ارزهای دیجیتال در این منطقه در سال گذشته 1200 درصد افزایش یافته است و آن را به سومین اقتصاد با رشد سریع ارزهای دیجیتال تبدیل می‌کند.

اما با وجود گسترش ارزهای دیجیتال داخلی و خارجی و معرفی مدل های جدید از پلتفرم های نوظهور وب 3، برخی ناظران معتقدند هنوز موانع قابل توجهی برای استفاده از ارزهای دیجیتال در آفریقا وجود دارد.

این بازتاب به موارد جدیدی مانند MARA منجر شده است، یک پلت فرم مبادله ارزهای دیجیتال پان آفریقایی که می خواهد “تعداد آفریقایی هایی را که می توانند در اقتصاد کریپتو مشارکت کنند افزایش دهد”. امروز، این استارت آپ اعلام کرد که دور اولیه 23 میلیون دلاری سهام و فروش توکن توسط تعدادی سرمایه گذار را تکمیل کرده است. اینها شامل سرمایه گذاران ارشد کریپتو و وب 3 مانند Coinbase Ventures، Alameda Research (FTX) و Distributed Global می شود.

دیگر VCهای موجود در این حلقه عبارتند از TQ Ventures، DIGITAL، Nexo، Huobi Ventures، Day One Ventures و Infinite Capital و DAO Jones (سرمایه گذاری DAO با حمایت Mike Shinoda، Steve Aoki و Disclosure)، در حالی که حدود 100 سرمایه گذار رمزارز دیگر نیز در آن شرکت کردند.

شوستر تانگر، یکی از بنیانگذاران TQ Ventures، یکی از سرمایه گذاران، در بیانیه ای گفت: “ما از شراکت با MARA خرسند هستیم، زیرا این شرکت شروع به ساخت یک سیستم مالی دیجیتال برای کشورهای جنوب صحرای آفریقا می کند.” “با منابع مناسب، این منطقه پتانسیل پذیرش انبوه ارزهای دیجیتال را دارد. برای این منظور، دانش محلی و مهارت‌های تخصصی تیم MARA بسیار امیدوارکننده است.

MARA می‌گوید در حال ساخت مجموعه‌ای از محصولات است که نیازهای مختلف تأمین مالی رمزنگاری را برای مخاطبان آفریقایی برآورده می‌کند. محصول شاخص آن یک برنامه کارگزاری رمزنگاری مصرف کننده است که به مصرف کنندگان امکان خرید، ارسال، فروش و برداشت دارایی های فیات و کریپتو را می دهد. این شرکت قصد دارد در ژوئیه سال جاری در کنیا و نیجریه، دو کشوری که مقر اصلی آن است، راه اندازی شود.

اگرچه MARA ادعا می کند که کاربران آن قبل از استفاده از این برنامه خرده فروشی نیازی به دانش قبلی در مورد ارز دیجیتال ندارند، این یک واقعیت است که راه حل های محلی مانند این در آفریقا به وفور یافت می شود، مانند VALR و Yellow Card که توسط Coinbase Ventures پشتیبانی می شود. اما چیزی که می تواند وب 3 را متمایز کند، محصولات بعدی آن است.

در سه ماهه چهارم سال جاری، MARA Chain را راه‌اندازی می‌کند، یک بلاک چین لایه 1 و پلتفرم شبیه کیمیا که توسط نشانگر طبیعی MARA برای توسعه‌دهندگان برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز – همچنین به عنوان DApps – در آفریقا طراحی شده است. سپس در سه ماهه اول 2023، MARA قصد دارد یک صرافی حرفه ای برای معامله گران پیچیده راه اندازی کند که از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند و طیف کاملی از گزینه های معاملاتی را به گزینه های سنتی مبادله در برنامه خرده فروشی MARA ترجیح می دهند.

«کاری که ما انجام می دهیم ایجاد زیرساخت های مالی است تا مردم بتوانند زندگی خود را بسازند. بنابراین، این چیزی بیش از خرید ارز دیجیتال است. این در مورد مهندسان آفریقایی است که خود را ایجاد می کنند [own] پروژه ها. ما می خواهیم منبعی برای پرورش استعداد باشیم. چی ننادی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، در مورد پیشنهاد منحصر به فرد فروش MARA گفت: ما می خواهیم از طریق مبادله خود به آنها پلت فرمی بدهیم تا پروژه های خود را راه اندازی کنند.

او شرکت را در آوریل 2021 تأسیس کرد. بقیه اعضای تیم اجرایی شامل Llinás Múnera، Dearg Obartuin، Kate Kallot و مشاوران هیئت مدیره Kojo Annan و Tatiana Koffman هستند. آنها مدیران سابق آمازون، پی پال، اوبر، انویدیا، بانک بنیانگذاران و راپی هستند.

قبل از MARA، Nnadi Sustainability International را اداره می کرد، یک سازمان غیرانتفاعی که تصمیمات جامعه را برای رسیدگی به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل مدیریت می کرد. همانطور که او بین نیجریه (زادگاهش) و ایالات متحده حرکت می کرد، زمان سپری شده در آنجا او را از چالش های اجتماعی و مالی که آفریقایی ها را در مکان های دور افتاده تحت تاثیر قرار می دهد و تئوری هایی در مورد اینکه چگونه بیت کوین و فناوری بلاک چین می تواند کمک کند آگاه کرد.

به جای درک فناوری بلاک چین به طور خاص از مفید بودن آن در زمینه آفریقا، ما این فرصت را داریم که از آن به عنوان یک فناوری تجارت اساسی استفاده کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که سرمایه به دست مردم می رسد و آخرین مایل است.

تیم Sustainability International در حال کار بر روی پروژه ای با Consensys است که منجر به طراحی Sela Technologies شد. این پلتفرمی بود که امکان پرداخت مستقیم و توزیع گزارش را – از طریق قراردادهای هوشمند – به سهامداران در یک پروژه توسعه می داد.

ما در معرفی واقعی فناوری بلاکچین زنان در بازار و آخرین مایل شرکت کردیم. بنابراین من روی آن کار کردم، متوجه شدم که ما به پورتفولیو، مبادلات و زیرساخت های اساسی برای ارزهای دیجیتال در آفریقا نیاز داریم.

در طول سال گذشته، چندین پلتفرم وب 3 و غیرمتمرکز مانند Nestcoin و Jambo که توسط Alameda پشتیبانی می‌شوند (همچنین توسط Coinbase Ventures پشتیبانی می‌شوند) با وعده مشارکت و غنی‌سازی میلیون‌ها مشتری در اقتصاد جدید راه خود را به آفریقا رسانده‌اند. اگرچه تأثیر کلی آنها هنوز قابل توجه نیست، اما ممکن است در طول زمان تغییر کند.

نست کوین 6.45 میلیون دلار از پیش تعیین شده برای تسریع پذیرش ارزهای دیجیتال و وب 3 در آفریقا و بازارهای مرزی جمع آوری کرده است.

اما مARA خواهان نفوذ فوری است. در بیانیه ای، این شرکت اعلام کرد که با جمهوری آفریقای مرکزی – اولین کشوری که بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی در آفریقا قانونی کرد و دومین کشور بزرگ در سراسر جهان پس از السالوادور – شریک شده است تا شریک رسمی ارزهای دیجیتال و مشاور رئیس جمهور در زمینه ارزهای دیجیتال شود. استراتژی و برنامه ریزی . .

ما آنجا هستیم تا به رئیس جمهور در مورد بهبود زیرساخت های فناوری خود توصیه کنیم تا بتوانند به استفاده گسترده از ارزهای دیجیتال منجر شوند. بنابراین این به معنای توصیه به آنها برای گسترش دسترسی به اینترنت و پذیرش تلفن همراه و کار به عنوان مشاور است، زیرا آنها اولین کشور آفریقایی هستند که بیت کوین را می پذیرند.

نادی ادعا می کند که اگرچه درک قوی از ارزهای دیجیتال در اکثر نقاط قاره وجود دارد، اما بدون نظارت اتفاق می افتد. MARA به عنوان یک “مبادله قانونی” قصد دارد دولت ها را آموزش دهد و از بهترین شیوه ها برای KYC و AML پشتیبانی کند. مشارکت با CAR این نظریه را به واقعیت تبدیل می‌کند، زیرا یکی از اولین گام‌هایی که پلتفرم web3 تلاش می‌کند بردارد این است که به دولت کمک کند تا یک کمپین شناسایی ملی را راه‌اندازی کند – و سپس استانداردهای KYC / AML را اجرا کند. همراه با آموزش کریپتو و سواد مالی.

“دولت در چندین سال فرآیندهای چند مرحله ای کار می کند که به آنها اجازه می دهد با مشکلات زیرساختی مقابله کنند. و سپس، هنگامی که این چالش‌های زیرساختی برطرف شد، استفاده از پورتفولیوی Mara برای مردم بسیار آسان خواهد بود.»

نادی می‌گوید که شرکت او با دولت‌های آفریقایی بیشتری – از جمله دولت‌هایی که موقعیت‌های ضد رمزنگاری مانند نیجریه و کنیا دارند – درگیر خواهد شد تا مزایای بلاک چین را ببینند و به پیش‌نویس رژیم‌های صدور مجوز برای شرکت‌های رمزنگاری برای فعالیت در کشورهایشان کمک کنند.

مشخص نیست که MARA چگونه قصد دارد آن دولت هایی را که شهرت آنها به عنوان سران قوی قبل از آنهاست به ذهن بیاورد. اما تنها زمان نشان خواهد داد که از چنین گفت وگویی چه نتیجه ای حاصل می شود. در حال حاضر، این شرکت سالانه از استخدام بزرگترین حلقه در این مرحله برای یک شرکت کریپتو / وب 3 آفریقایی لذت خواهد برد. نادی گفت: «خوشبختیم که با برخی از بهترین شرکت‌های رمزنگاری روی کره زمین و همچنین با برخی از بهترین سرمایه‌گذاری‌های مخاطره‌آمیز کار می‌کنیم.

Jambo 7.5 میلیون دلار از Coinbase، Alameda Research جمع آوری می کند تا “اپلیکیشن سوپر وب 3” در آفریقا بسازد.