منو سایت

Meta’s Horizon Worlds خریدهای درون برنامه ای و پاداش های سازنده را آزمایش می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Meta's Horizon Worlds خریدهای درون برنامه ای و پاداش های سازنده را آزمایش می کند

Horizon Worlds، اپلیکیشن واقعیت مجازی اجتماعی متا، در حال آزمایش ویژگی است که به سازندگان اجازه می‌دهد آیتم‌ها و جلوه‌های مجازی را در دنیای خود بفروشند. این فقط به گروه کوچکی از سازندگان برای شروع ارائه می شود، اما این یک گام مهم بعدی در بازی طولانی متا برای ایجاد پایه و اساس شبکه های اجتماعی برای واقعیت مجازی است.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در این باره گفت: “اگر شما فقط یک متاورس آینده را در نقطه ای از پایین تصور کنید، بدیهی است که توانایی فروش کالاهای مجازی و اینکه بتوانید آنها را با خود از جهانی به جهان دیگر ببرید، بخش مهمی از آن خواهد بود.” گفتگو با استودیو Vidyuu، جایی که او این ویژگی را اعلام کرد. اما ابتدا باید چیزهایی وجود داشته باشد که مردم بخواهند برای شروع این اقتصاد بخرند.

همه کاربرانی که به Horizon Worlds دسترسی دارند – افراد بالای 18 سال در ایالات متحده و کانادا – می توانند این خریدها را در سراسر جهان انجام دهند. برای شروع، این آیتم ها ممکن است آیتم های مد یا دسترسی به نقاط مخفی جهان باشند.

یک پنجره بازشو که خرید جهانی را در Horizon Worlds نشان می دهد

اعتبار تصویر: هدف

متا همچنین شروع به آزمایش برنامه جایزه Horizon Worlds Creator برای شرکت کنندگان در ایالات متحده کرده است. پیش از این، متا این نوع برنامه ها را در اینستاگرام راه اندازی کرد، جایی که این شرکت مشتاقانه رقیب خود TikTok Reels را تبلیغ کرد. این به عنوان تمدید صندوق 10 میلیون دلاری Horizon Creators Meta توصیف شد که در ماه اکتبر راه اندازی شد، اما این شرکت بلافاصله به سؤالاتی در مورد اینکه آیا برنامه پاداش بخشی از آن سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری است یا دور جدیدی از بودجه پاسخ نداد.

زاکربرگ افزود: کسب درآمد از سازندگان واقعاً مهم است زیرا همه شما باید بتوانید از خودتان حمایت کنید و با ساختن این تجربیات عالی زندگی خوبی داشته باشید.

این شرکت که قبلاً با نام فیس بوک شناخته می شد، تمام تلاش خود را برای ترویج تعهد خود به متاورس انجام داده است. در حالی که فروش هدفون های پرچمدار Quest در تعطیلات افزایش یافته است، کسب و کار واقعیت مجازی بیش از 10 میلیارد دلار ضرر برای متا جمع کرده است. همچنین، با رشد پلت‌فرم‌های اجتماعی مانند Horizon Worlds، متا باید یاد بگیرد که چگونه از جوامع واقعیت مجازی محافظت کند، که این کار دشواری است، به خصوص زمانی که شرکت بهترین تجربه را در زمینه تعدیل محتوا نداشته باشد. بسیاری از کاربران Horizon Worlds قبلاً گزارش داده اند که در متاورس لمس شده یا مورد آزار جنسی قرار گرفته اند. سایر کاربران گزارش می دهند که برنامه مملو از کودکانی است که برای پلتفرم خیلی کوچک هستند.

زاکربرگ با گروهی از سازندگان Horizon Worlds در مورد این ویژگی‌های جدید درآمدزا در یک میزگرد صحبت کرد که در زیر می‌توانید مشاهده کنید:

هدف این است که به کاربران Horizon Worlds اجازه دهید حاشیه ایمنی شخصی آواتار خود را حذف کنند

متا تقریباً سه سال پس از عرضه، ابزارهای اصلی کنترل والدین را به هدست های واقعیت مجازی خود اضافه خواهد کرد