Mini Cooper SE یک خودروی برقی سرگرم‌کننده است که باید از پس آن بربیاید

Mini Cooper SE یک خودروی برقی سرگرم‌کننده است که باید از پس آن بربیاید

برقی کردن خودرویی مانند مینی کوپر دو در، مفهومی درخشان به نظر می رسد، با سیلی زدن به پیشانی “چرا قبلاً به آن فکر نکرده بودیم” و مینی مطمئناً موافق است.

این برند در حال بازی با مفهوم 2009 است، با عملکرد محدود Mini E، برنامه ای که برای آزمایش دوام و جذابیت کوپر تمام الکتریکی در محل طراحی شده است.

پیشرفت تکنولوژی و تقاضا برای چنین خودرویی منجر به مینی کوپر SE شده است که نسخه ای کاملا الکتریکی از هاچ بک دو در پایدار این سازنده است. این اولین گام به سوی ضرب الاجل اخیر این برند است که به تنهایی تا سال 2030 به طور کامل برقی شود.

نتیجه: Mini Cooper SE یک خودروی سرگرم کننده با عملکرد بازیگوشی است که طرفداران این برند انتظار دارند، اما متأسفانه – و کمی در دماغه – تبدیل یک هاچ بک با دندانه های بلند با درایو برقی آن را خیلی دور نمی کند. 2022.

مهره و ولت

Mini Cooper SE یک نسخه الکتریکی با باتری کامل از نسل سوم کوپر یا هاچ است، همانطور که در بازارهای دیگر شناخته می شود، که تنها دو سال پیش عرضه شد. شیلنگ سوخت خودروی دو در شاد با فضای داخلی جدید برقی آن جایگزین شده است.

باتری در جای مخزن سوخت قرار می گیرد، کابل ها از تونل انتقال عبور می کنند و پیشرانه خودرو بیشتر قسمت موتور را اشغال می کند.

به جای یک موتور توربوشارژ استاندارد، مینی به یک موتور الکتریکی مجهز شده است که چرخ های جلو را به حرکت در می آورد و 181 اسب بخار قدرت و 199 پوند فوت گشتاور ارائه می کند.

در مقایسه با سایر کوپرهای این محدوده، تقریباً با کوپر S برابری می کند و دارای یک موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر توربو شارژ است. انرژی SE در یک باتری 28.9 کیلووات ساعتی ذخیره می شود که به SE تقریباً 114 مایل با شارژ کامل برد می دهد. مینی ادعا می کند که Cooper SE می تواند 80 درصد باتری را در حدود 35 دقیقه با یک شارژر سریع 3 DC و تا 20 درصد در ساعت با شارژر سطح 2 شارژ کند.

تکنولوژی

اعتبار تصویر: الکس کالوگیانی

از نظر فناوری داخلی، Mini Cooper SE دارای پایه سرپوشیده است. صفحه نمایش لمسی 8.8 اینچی رابط اصلی رانندگان و مسافران است. در اینجا عملکردهای سرگرمی و ناوبری وجود دارد که جدیدترین آنها Mini با نمایشگر وضعیت ترافیک در زمان واقعی ارائه می کند. کوپر SE به عنوان فردی که با سایر خودروهای خانواده BMW آشناست، صفحات صفحه نمایشی دارد که می‌توان آن‌ها را برای سفارشی‌سازی ویژگی‌های کوچک بی‌شماری غربال کرد. همه چیز در قالب “ویجت زنده” مرتب شده است که خود را به صورت گرافیک رنگی بزرگ نشان می دهد که با لمس انگشت قابل دسترسی است. اگر این فنجان چای شما نیست، Apple CarPlay به عنوان یک جایگزین در دسترس است.

کروز کنترل تطبیقی ​​و هشدارهای خروج از خط برای ایمنی و کمک رانندگی وجود دارد. حتی یک تشخیص برخورد از جلو نیز وجود دارد که هم خودروها و هم عابران پیاده را کنترل می کند.

UX

از زمانی که نو مینی دوباره طراحی شد و به شکل کنونی ساخت BMW معرفی شد، همیشه مراقب پویایی پر جنب و جوش کوپر بوده است. به این ترتیب، از بسیاری جهات اساسی برای راننده بسیار راحت است.

برای شروع، موقعیت رانندگی بسیار جادارتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. کابین خلبان به خوبی در اطراف صندلی های راننده و سرنشین قرار می گیرد و هر دو موقعیت به اسباب بازی شادی که در آن نشسته اند متصل می شوند. برای راننده پشت فرمان یک صفحه نمایش ساده وجود دارد که از ازدحام بیش از حد جلوگیری می کند و حداقل اطلاعات لازم را ارائه می دهد. علاوه بر سرعت فعلی، دو دستگاه وضعیت شارژ، نحوه استفاده و اینکه آیا در حالت احیا کننده است را نشان می دهند. بین این دو قرائت و تخمین‌های برد دائمی در حال تغییر، رانندگان این را در بیشتر زمان رانندگی مشاهده می‌کنند، در واقع گاهی اوقات بیش از حد. خوشبختانه، تشخیص برخورد همیشه روشن، هنگامی که به وسیله نقلیه دیگری نزدیک می‌شوند، گرافیک قرمز روشن را روی همان صفحه نمایش می‌دهد که به آنها یادآوری می‌کند که به بالا نگاه کنند.

این Mini صفحه داشبورد گردی را که زمانی سرعت سنج را در خود جای داده بود، حفظ کرده است. ادای احترام به این ویژگی منحصر به فرد Mini اصلی، در عصر نمایشگرهای سرگرمی اطلاعاتی فراگیر، ابتدایی تر از همیشه به نظر می رسد. صفحه نمایش لمسی 8.8 اینچی مانند یک میخ مربع در یک سوراخ گرد قرار گرفته است و دکمه های مشکی پیانو فضای منفی را اشغال می کنند. رابط کاربری ویجت مناسب رنگارنگ و شاد است، اما به ضرر ناوبری بصری است. اغلب خیلی واضح نیست که چگونه می توان به قیمت توجه ارزشمند رانندگی به یک ویژگی انتخابی رسید.

بقیه ورودی‌های فیزیکی بسیار شلوغ و قابل توجه هستند، از سوئیچ‌های هواپیما مانند تا شماره‌گیری‌های HVAC. همه چیز به گونه ای منطقی و کاربردی چیده شده است و کمتر پیش می آید که در این زمان به دنبال ورودی مورد نظر باشند. این شانس است، زیرا رانندگی با Mini SE یک تجربه فعال است.

در حرکت

اعتبار تصویر: الکس کالوگیانی

اگرچه کوپر SE به کوچکی مینی قدیمی نیست، اما هنوز هم یک خودروی جمع و جور و چابک است که شخصیت خود را به یک خودروی نسبتاً ضخیم می بخشد، در حالی که با عملکردی پر جنب و جوش از آن پشتیبانی می کند. این را با گشتاور فوق‌العاده رانندگی الکتریکی ترکیب کنید و ماشین به اندازه یک پوکمون پیکاچو مشتاق است.

نمایندگان Mini به سرعت متوجه احساس “کارتینگ” از رانندگی با ماشین می شوند و اشتباه نمی کنند.

احتمالاً اکنون بیش از هر زمان دیگری به لطف یک پیشرانه الکتریکی، عملکرد کوپر پاسخگو است و هرگز شبیه به یک مشت نیست. گشتاور آن به راحتی قابل دسترسی است و اگرچه زمان سرعت 7 ثانیه ای از 0 تا 60 مایل در ساعت کسی را زیر یقه گرم نمی کند، توانایی آن در شلیک در گوشه ها یا شکاف های ترافیکی ستودنی است.

به ندرت یک Cooper SE از نوع خود خارج می شود و نحوه فرود آن به فرد بستگی دارد. جویندگان هیجان ممکن است یک سنجاب کمی شل بخواهند، اما دیگران خوشحال خواهند شد که ماشین در محدوده خود باقی بماند.

Cooper SE دارای چهار حالت رانندگی است. در حالت پیش‌فرض خود، «متوسط»، EV کارایی را با درگیری متعادل می‌کند و وقتی پای سنگینی روی دریچه گاز قرار می‌گیرد، نیرو را تأمین می‌کند، اما در غیر این صورت تا حد ممکن در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کند. “سبز” انرژی موجود برای شتاب را محدود می کند و همچنین ورود پدال را نرم می کند، در حالی که “سبز +” این کار را انجام می دهد، در حالی که برخی از امکانات موجود برای حداکثر صرفه جویی در انرژی را حذف می کند. ورزش حساسیت گاز را افزایش می دهد و در عین حال حداکثر قدرت ممکن را ارائه می دهد، البته به قیمت باطری.

همه اینها به این معنی است که با استفاده از این حالت ها مسافت پیموده شده شما به معنای واقعی کلمه متفاوت خواهد بود. همه افراد دینامیک خودرو را به شکلی کاملا ملموس تغییر می دهند. همچنین دو سطح توقف احیا کننده وجود دارد که همیشه فعال هستند. به‌طور پیش‌فرض، Cooper SE با تنظیمات تهاجمی‌تر شروع می‌شود که امکان رانندگی با تک پدال را فراهم می‌کند، اما می‌تواند به تنظیمات کمتر کارآمد و طبیعی‌تر تغییر کند.

حالت‌های موجود مانند این معمول هستند، اما برد 100 مایلی مینی تأثیر بسزایی بر تجربه رانندگی دارد. با توجه به این محدوده محدود، به راحتی می توان متوجه شد که به طور مکرر موارد را بازنشانی می کنید.

یک سفر معمولی به این صورت است: هر مسافت پیموده شده را که نمایشگرهای Mini در وسط نشان می‌دهند، همیشه جذاب‌تر خواهد بود و اضطراب را با رنگ سبز کاهش می‌دهد، بنابراین سعی کنید تا جایی که ممکن است با جابجایی هر از گاهی در حالت سبز سفر کنید. در Mid با افزایش ترافیک. . ورزش همیشه به عنوان یک لذت بسیار تحقیرآمیز در پس‌زمینه باقی می‌ماند، زیرا به این معنی است که حتی یک هوس کوتاه مقدار قابل توجهی کاهش شارژ هزینه دارد. در این میان، برای متعادل کردن راحتی و مسافت پیموده شده، استفاده از سوئیچ بازسازی غیر معمول نیست.

شما استدلال هایی می شنوید که به هر حال مردم معمولاً بیش از صد مایل در روز رانندگی نمی کنند، که درست است، اما حتی با یک راه حل محکم برای شارژ خانه، نگرانی از گرفتار نشدن لذت ماشین را کاهش می دهد.

آینده

در مورد توسعه آینده EV، ما ایده مینی را داریم و می دانیم که شرکت مادر BMW قصد دارد تا سال 2030 مینی را کاملاً برقی کند.

به نظر می رسد این تلاش به سرعت در حال نزدیک شدن به یک ضرب الاجل است، اما پاتریک مک کنا، رئیس بخش برنامه ریزی محصولات کوچک، به TechCrunch دلیل آن را توضیح داد. مک‌کنا به تک‌کرانچ گفت: «ویژگی‌های روش حرکت ما هنوز در حال تدوین است، اما چیزی که در سال‌های آینده روی آن تمرکز می‌کنیم، انعطاف‌پذیری استراتژیک است، توانایی ارائه وسایل نقلیه الکتریکی احتراق داخلی و باتری‌ها.»

” [Cooper SE] مک کنا ادامه داد: در همان خط تولید F56 هاردتاپ با احتراق داخلی کار می کند. “[This flexibility] به ما این امکان را می دهد که دقیقاً در کنار یکدیگر اتومبیل بسازیم.

از نقطه نظر تولید، منطقی است که بتوانیم دو نوع مشتری مختلف را راضی کنیم، اما این استراتژی ذاتاً محدود کننده است. بزرگترین مشکل Cooper SE این است که از نظر فیزیکی جایی برای بهبود وجود ندارد، مگر اینکه بهبودهایی در عملکرد باتری ایجاد شود. از آنجایی که این درایو از تولید متوقف شده BMW i3 ناشی می شود، مشخص نیست که آیا این اتفاق به زودی رخ خواهد داد یا خیر.

چیزهای زیادی در مورد Cooper SE وجود دارد، به خصوص اگر سبک عجیب و غریب مینی را دوست دارید. اگر این کار را نکرده‌اید، نادیده گرفتن این موضوع که خودروساز به خوبی ماشین‌های خود را همیشه سرگرم‌کننده نگه می‌دارد، همچنان سخت است.

با این حال، تبدیل خودروی فعلی به EV و برد ضعیف آن، فروش را دشوار می‌کند، به‌ویژه در دورانی که BEV‌های اسپورت با عمر باتری کافی حتی مانند چند سال پیش نادر نیستند. مینی، برندی که برای اطلاع رسانی به سبک خود به شدت به گذشته خود متکی است، ممکن است آینده ای کاملاً الکتریکی در پیش داشته باشد، اما تلاش های آن در حال حاضر چند قدم از رقبا عقب تر است.