منو سایت

Minka مستقر در بوگوتا در حال ساخت فناوری برای انتقال سریعتر پول به LatAm است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Minka مستقر در بوگوتا در حال ساخت فناوری برای انتقال سریعتر پول به LatAm است

زیرساخت پرداخت مستقر در بوگوتا مینکا 24 میلیون دلار بودجه با حمایت مالی Tiger Global Management و Kaszek ارائه کرده است.

در مصاحبه ای، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران، Domagoj Rozic، مینکا را به عنوان “یک شبکه پرداخت بدون درز ساخته شده از ابتدا” توصیف کرد. این شبکه برای اتصال سیستم‌های قدیمی از طریق مفاهیم بلاک چین و APIها طراحی شده است تا حرکت جریان‌های نقدی پیچیده را ساده‌تر کند.

به عبارت دیگر، مینکا یک شبکه باز است که هدف آن اجازه دادن به سازمان‌هایی مانند بانک‌ها و تسویه‌گاه‌ها برای «انتشار» و جابه‌جایی پول در زمان واقعی با افشای «سیستم‌های اصلی بسته و قدیمی» خود در شبکه است.

Rozic به TechCrunch گفت: “این به نوبه خود به آنها امکان می دهد بدون نیاز به هماهنگی و تقریباً بدون هزینه پول جمع آوری، ارسال یا مبادله کنند.”

در کشور زادگاهش کلمبیا، این استارتاپ قبلاً تأثیر خود را گذاشته است. او با ACH کلمبیا همکاری کرده است تا روی پروژه Transfiya کار کند که شامل دسترسی مستقیم به API برای خواندن و نوشتن تا 80٪ از حساب های این کشور است. به گفته Rozic، این بزرگترین پروژه بانکداری باز در منطقه است.

او گفت: «ما در تلاش هستیم تا ترازنامه‌های جهانی را از طریق شبکه و با استفاده از ثبت‌های مشترک و متصل به هم متصل کنیم. “پروژه در کلمبیا ثابت کرده است که این امکان پذیر است و به یکی از سریع ترین شبکه های پرداخت بلادرنگ در حال رشد در منطقه تبدیل شده است، که به پولی که قبلا کند بود اجازه می دهد فورا و با حداقل هزینه حرکت کند.

در حال حاضر، نزدیک به دو میلیون نفر از این پروژه برای ارسال پول فقط با استفاده از یک شماره تلفن استفاده می کنند. به گفته Rozic، Minka دارای 20 موسسه مالی و شرکت فین‌تک است که مستقیماً به پلتفرم آن مرتبط هستند و 20 موسسه دیگر در حال ادغام هستند.

Minka مستقر در بوگوتا در حال ساخت فناوری برای انتقال سریعتر پول به LatAm است

اعتبار تصویر: مینکا

این استارتاپ تعداد تراکنش ها، شرکت های وابسته و کاربران فعال پلتفرم ما را اندازه گیری می کند. به گفته Rozic، تراکنش‌ها و مصرف‌کنندگان در طول سال 2022 ماهانه 20 درصد افزایش یافت که منجر به افزایش 250 درصدی سالانه شد.

او به TechCrunch گفت: «از آنجایی که مدل ما یک SaaS تراکنشی است، درآمد نیز در حال افزایش است.

این استارت آپ همچنین قصد دارد از سرمایه جدید خود برای ادامه «مدرن سازی» زیرساخت اتاق های پایاپای و بانک های مرکزی استفاده کند. او قصد دارد با ساخت یک ابزار سلف سرویس کامل برای انتشار و انتقال پول به سازمان‌هایی که از خریدهای تک کلیکی، پرداخت‌ها و مجموعه‌ها پشتیبانی می‌کنند، شبکه را گسترش دهد.

روزیچ گفت: «مشتریان ما بیشتر موسسات تسویه حساب و موسسات مالی هستند. با این حال، با افزایش سرمایه جدید، به زودی SaaS را به شرکت‌های فین‌تک سلف سرویس ارائه خواهیم داد.

او افزود: «ما نحوه تعامل مردم با پول را در کلمبیا بهبود بخشیده‌ایم و اکنون در حال ایجاد یک شبکه باز برای افزایش منافع در سراسر جهان هستیم.

نام مینکا از یک کلمه قدیمی کچوا گرفته شده است که به معنای همکاری با یکدیگر برای خیر و صلاح جامعه است.

روزیچ گفت که پنج سال پیش زمانی که به کلمبیا نقل مکان کرد، برای خلق مینکا الهام گرفت.

او به TechCrunch گفت: “من متوجه شدم که می توانم عکس دخترم را به صورت رایگان و تنها با استفاده از یک شماره تلفن برای پدربزرگ و مادربزرگش در کرواسی ارسال کنم.” اما برای ارسال 5000 پزو به همسایه همسایه، باید دو روز صبر می کردم و در نهایت به بانک بدهکار می شدم.

Rozic با پائولا سانچز و تومیسلاو بیسکان برای ایجاد یک شبکه پرداخت جدید برای اقتصادهای مبتنی بر پول نقد شریک شده است تا امکان جریان دادن پول به آسانی اطلاعات را فراهم کند.

Minka مستقر در بوگوتا در حال ساخت فناوری برای انتقال سریعتر پول به LatAm است

اعتبار تصویر: مینکا

این طرح اولیه نبود. در واقع مینکا زندگی خود را در سال 2018 تنها به عنوان یک شرکت تحقیق و توسعه با تمرکز بر ایجاد یک پروتکل پرداخت جدید آغاز کرد. در این فرآیند، او با بانک مرکزی و ACH محلی تماس گرفت و سپس برنده RFP برای خودکارسازی زیرساخت پرداخت کلمبیا شد.

او قصد دارد کار کمک به کشورهای اسپانیایی زبان آمریکای لاتین را نیز برای نوسازی زیرساخت پرداخت خود، با برنامه های فوری برای گسترش به جمهوری دومینیکن، بولیوی و مکزیک بر عهده بگیرد.

این استارت آپ توسط Mastercard به یکی از مشتریان در جمهوری دومینیکن ارائه شد که مینکا با گوگل همکاری می کند. به طور خاص، مسترکارت نیز یک سرمایه گذار در این شرکت است.

Rozic به TechCrunch گفت: «ما از طریق یک برنامه ارجاع با این مشارکت‌ها وارد بازارهای جدیدی می‌شویم تا به ما در انتقال اتصال به شبکه کمک کنیم. “این شرکت ها به عنوان یک تیم فروش گسترده برای Minka عمل می کنند و با پرداخت های بلادرنگ سریعتر وارد بازار می شوند. زیرساخت پرداخت به عنوان یک سرویس برای LatAm غیر معمول است. هدف ما این است که توسط مینکا تغذیه شویم، چیزی که همه استفاده می کنند اما هیچ کس نمی بیند.

Minka حدود 30 کارمند دارد که تیم محصول و فناوری خود در کرواسی مستقر هستند و کارکنان پشتیبانی و فروش در کلمبیا.

شریک جهانی ببر، الکس کوک، گفت که شرکت او برای حمایت از مینکا در ماموریتش برای “ساخت زیرساخت های باز برای پول” صبور است.

او در بیانیه‌ای گفت: «استقرار موفقیت‌آمیز Transfiya در کلمبیا نشان‌دهنده قدرت تیم Minka است و ما انتظار داریم که آن‌ها به پذیرش پرداخت‌های بلادرنگ در سراسر جهان تسریع کنند.»

حامیان قبلی، از جمله FinTech Collective – که دور افتتاحیه خود را در سال 2021 رهبری می کند – نیز در تامین مالی مشارکت داشته اند. تا به امروز، این شرکت در مجموع 27.5 میلیون دلار جمع آوری کرده است.