منو سایت

Mintlify هوش مصنوعی را لمس می کند تا به طور خودکار اسناد را از کد ایجاد کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Mintlify هوش مصنوعی را لمس می کند تا به طور خودکار اسناد را از کد ایجاد کند

Mintlify، استارت‌آپی که نرم‌افزاری را برای خودکارسازی کارهای مستندسازی نرم‌افزار توسعه می‌دهد، امروز اعلام کرد که در دور اولیه به رهبری Bain Capital Ventures با بازی TwentyTwo Ventures و Quinn Slack، یکی از بنیان‌گذاران Sourcegraph، 2.8 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است. هان وانگ، مدیر عامل شرکت می گوید که درآمد حاصل از آن برای توسعه محصولات و دو برابر کردن تیم اصلی سه نفره Mintlify تا پایان سال مصرف خواهد شد.

Mintlify مستقر در نیویورک مستقر در ایتاکا در سال 2021 توسط هان وانگ و هانبی لی که هر دو در حرفه مهندسین نرم افزار بودند، تاسیس شد. پیش از این، وانگ Foodful را راه‌اندازی کرد، استارت‌آپی که یک سیستم نظارت بر گاو مبتنی بر ابر را توسعه داد، و Pe • ple، یک پلتفرم مشتری آنلاین که توسط Tribe در اوایل سال 2021 خریداری شد. لی قبل از او یکی از بنیانگذاران Pe ple بود. برای مدت کوتاهی به عنوان مهندس به Duolingo پیوست.

وانگ گفت که ایده Mintlify ناشی از تجربه او و لی در توسعه نرم افزار است که شامل کار با اسنادی است که همیشه کامل یا با بالاترین کیفیت نیستند. مشاهدات آنها با نظرسنجی GitHub در سال 2017 مطابقت دارد، که نشان داد 93٪ از توسعه دهندگان اسناد ناقص یا قدیمی را یک مشکل گسترده می دانند.

وانگ در یک مصاحبه ایمیلی به TechCrunch گفت: «ما به عنوان مهندس نرم‌افزار در شرکت‌ها در تمام مراحل، از راه‌اندازی‌ها گرفته تا فناوری‌های بزرگ، کار کرده‌ایم و متوجه شده‌ایم که همه آنها از مستندات ضعیفی رنج می‌برند. “اسناد راه نجات برای مهندسان جوان و کسانی است که به پایگاه های کد جدید می پرند. این به توسعه دهندگان ارشد کمک می کند تا با توضیح کد خود برای دیگران در آینده در زمان خود صرفه جویی کنند. برای محصولات در دسترس عموم و منبع باز، اسناد تأثیر مستقیمی بر درک مصرف کننده دارد.

نعناع کردن

اعتبار تصویر: نعناع کردن

هدف Mintlify مقابله با چالش های مستندسازی با اتوماسیون، به ویژه تولید خودکار اسناد است. پلت فرم این شرکت کد را می خواند و اسنادی را برای توضیح آن با استفاده از فناوری، از جمله پردازش زبان طبیعی و اسکراپینگ وب ایجاد می کند.

وانگ از افشای اطلاعات بیشتر در مورد اصول فنی Mintlify خودداری کرد، اما تولید اسناد کد با تکنیک‌های هوش مصنوعی امروزی کاملاً امکان‌پذیر است. گواه این واقعیت است که Mintlify دارای چندین رقیب است که از رویکردهای مشابه استفاده می کنند، از جمله Documatic، که سیستم هوش مصنوعی آن علاوه بر مستندات، به طور خودکار گزارش تغییرات و توضیحات را از کد ایجاد می کند.

وانگ ادعا می کند که Mintlify نتایج با کیفیت “به طور قابل توجهی” بالاتری نسبت به رقبای خود ارائه می دهد و – بر خلاف برخی – توسعه دهندگان را مجبور به میزبانی اسناد در یک سرویس ابری نمی کند. وانگ افزود: “مأموریت Mintlify این است که با توسعه مستندات مستمر در عمل استاندارد برای تیم های نرم افزاری، خرابی اسناد را حل کند.” “[W]مدیران مهندسی مرغ فعالانه به دنبال راه‌حل‌هایی برای شیوه‌های مستندسازی بهتر هستند، سپس ما مداخله می‌کنیم.»

علاوه بر تولید اسناد، Mintlify به طور معمول اسناد “کهنه” را اسکن می کند و نحوه تعامل کاربران با اسناد را برای بهبود خوانایی آن پیدا می کند. (وانگ تاکید کرد که این پلتفرم کد را ذخیره نمی کند و تمام داده های کاربر را در حالت استراحت و در حین انتقال رمزگذاری می کند.) Mintlify که برای توسعه دهندگان مجزا است، همچنین با سیستم های موجود از جمله Slack، Dropbox و GitHub ادغام می شود تا وظایف مدیریت و توسعه گردش کار را خودکار کند.

به گفته وانگ، پذیرش طرح رایگان Mintlify از زمان عرضه آن در ژانویه، هر هفته 20 درصد افزایش یافته است. از آنجایی که پایگاه مشتریان اکنون از 6000 حساب فعال فراتر رفته است، شرکت قصد دارد تمرکز خود را به یک پیشنهاد درجه یک متمرکز بر مشتریان شرکتی تغییر دهد.

«همه‌گیری یک محیط کاری غیرمتمرکز و ناهمزمان را استاندارد می‌کند. وانگ گفت، این اسناد با کیفیت بالا را برای ارتباطات مؤثر، پیاده‌سازی و توسعه محصول ضروری کرده است. “توسعه ما در اتوماسیون گردش کار با هدف قرار دادن مدیران مهندسی با پایگاه هواداران موجود ما که به عنوان قهرمان عمل می کنند، با چالش مقابله می کند.”