منو سایت

MWC برخی از شرکت های روسی را از شرکت در نمایشگاه هفته آینده منع می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

GSMA، که میزبان بزرگترین نمایشگاه سالانه اتصال تلفن همراه جهان (همچنین به عنوان کنگره جهانی موبایل شناخته می شود)، تأیید کرده است که برخی از شرکت های روسی را از حضور در کنفرانس بارسلونا که قرار است از روز دوشنبه آغاز می شود، منع کند.

با این حال، در زمان نگارش این مقاله، بدنه صنعت مخابرات همچنان قصد دارد اجازه حضور روسیه در این نمایشگاه را بدهد.

شرکت روسیه در MWC پس از حمله این کشور به اوکراین در اوایل صبح دیروز توسط GSMA تا حدی محدود شد.

گزارش شده است که در زمان نگارش این مقاله، تانک ها و نیروهای مسلح روسیه در حال نزدیک شدن به کیف پایتخت اوکراین هستند – پس از بمباران های توپخانه ای قبلی که این کشور را از هوا، زمین و دریا اصابت کرد.

بر اساس بیانیه‌ای که رویترز قبلاً منتشر کرده بود، سخنگوی GSMA از گفتن اینکه آیا همه شرکت‌های روسی، از جمله اپراتورها، از حضور در MWC منع خواهند شد، امتناع کرد و گفت که هیچ غرفه روسیه در رویداد امسال وجود نخواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: GSMA به همکاری با تحریم های بین المللی علیه روسیه ادامه خواهد داد.

بیانیه کامل در وب سایت GSMA به شرح زیر است:

GSMA تهاجم روسیه به اوکراین را به شدت محکوم می کند. وضعیت به سرعت در حال تغییر است و ما درک می کنیم که دولت های مختلف تحریم های گسترده تری را علیه روسیه در نظر گرفته اند. با توجه به این وضعیت در حال ظهور و با توجه به تلفات غم انگیز زندگی، MWC در این شرایط نامربوط به نظر می رسد. MWC یک رویداد متحد کننده با چشم انداز تشکیل یک اکوسیستم سیار برای پیشرفت در راه ها و ابزارهایی است که اتصال می تواند رفاه مردم، صنعت و جامعه را تضمین کند.

GSMA از تمام تحریم ها و سیاست های دولت ناشی از این وضعیت پیروی می کند. هیچ غرفه روسیه در MWC22 وجود نخواهد داشت. هنگام نمایش اطلاعات، امنیت رویداد به طور مداوم بررسی و تنظیم می شود.

معمولاً غرفه های کشور MWC تعدادی شرکت کوچکتر را در محدوده های محدود نشان می دهد.

با این حال، غرفه داران بزرگتر – از جمله شرکت های مرتبط با روسیه مانند VimpelCom – می توانند GSMA را برای اشغال اکثریت قریب به اتفاق املاک در طبقه نمایشگاه بپردازند.

و به نظر می رسد که GSMA حاضر نیست این شرکت های ثروتمند روسی را کنار بگذارد، مگر اینکه تحریم ها دست خود را بر او تحمیل کنند.

شورای روابط خارجی شورای اروپا در حال حاضر برای دستیابی به توافق بر سر بسته دوم تحریم ها علیه روسیه – که رئیس اتحادیه روز گذشته گفت که بر بخش های استراتژیک اقتصادش، از جمله دسترسی به فناوری های “بحرانی” متمرکز خواهد بود، تشکیل جلسه می دهد.

اورسولا فون در لاین گفت: «ما می‌خواهیم صنعت روسیه را از فناوری‌هایی که امروز برای ساختن آینده به شدت مورد نیاز هستند، قطع کنیم.» «تدابیر ما موقعیت فنی روسیه را در حوزه‌های کلیدی که نخبگان در واقع بیشترین درآمد خود را از آن کسب می‌کنند، تضعیف خواهد کرد. و از اجزای با تکنولوژی بالا گرفته تا نرم افزارهای پیشرفته را شامل می شود. این امر همچنین اقتصاد روسیه را در همه زمینه ها در آینده به طور جدی بدتر خواهد کرد.

جان هافمن، مدیرعامل GSMA امروز در مصاحبه ای با رویترز تأیید کرد که در حال حاضر هیچ برنامه ای برای لغو یا به تعویق انداختن MWC پس از شروع جنگ در اروپا وجود ندارد.

در مورد تحریم ها، هافمن گفت که «تعدادی، چند» شرکت روسی و مدیران آنها ممنوع خواهند شد، اما از ذکر نام خودداری کرد و گفت که فهرست تحریم ها در حال تغییر است.

وی افزود: ما بر اساس تحریم های بین المللی هدایت می شویم و شرکت هایی هستند که در لیست تحریم ها شناسایی شده اند و از مشارکت منع می شوند و GSMA به شدت از تحریم های آمریکا و همچنین سایرین تبعیت می کند.

ایالات متحده قبلاً بسته ای از تحریم ها را اعلام کرده است که شامل محدودیت های شدید صادراتی می شود که به گفته آن، دسترسی روسیه به فناوری جهانی را کاهش می دهد.

به گزارش رویترز، کنترل‌های اعلام‌شده توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده بر گسترش چشمگیر «قاعده محصولات مستقیم خارجی» (FDPR) حساب می‌کنند – و شرکت‌هایی را که کالاهای با تکنولوژی بالا و پایین در خارج از کشور تولید می‌کنند با ابزارهای آمریکایی مجبور می‌کند به دنبال آمریکا باشند. مجوز قبل از ارسال به روسیه.

با این حال، اولویت هایی برای کالاهای مصرفی مانند لوازم الکترونیکی مصرفی، کالاهای بشردوستانه و فناوری های مورد نیاز برای ایمنی پرواز وجود دارد.

رویترز همچنین گزارش می‌دهد که دستگاه‌های ارتباطی مصرف‌کننده، مانند تلفن‌های همراه، تحت تحریم‌ها مجاز هستند، تا زمانی که برای مقامات دولتی روسیه یا شرکت‌های وابسته خاص ارسال نشوند.

با بازگشت به MWC، نمایشگاه مخابرات بدون شک در سال های اخیر یک نمایشگاه دشوار بوده است.

این کنفرانس در فوریه 2020 پس از شیوع بیماری همه گیر COVID-19 در اروپا به طور کامل لغو شد.

در حالی که نسخه 2021 به جای فاصله زمانی معمول اوایل بهار با کاهش سرعت همه گیری، به تابستان موکول شد، حضور شخصی در این رویداد در مقایسه با سال های قبل از همه گیری به شدت کاهش یافت.

مانند MWC 2021، کنفرانس امسال به صورت یک نمایش ترکیبی با جلسات حضوری و پخش جریانی در دسترس است.

GSMA می گوید انتظار دارد بیش از 1800 غرفه دار و بازدید کننده از 183 کشور در رویداد امسال حضور داشته باشند.

واکنش صنعت فناوری به حمله روسیه به اوکراین