منو سایت

Niantic با تصاحب استودیوی AR NZXR خرید دیگری انجام داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Niantic با تصاحب استودیوی AR NZXR خرید دیگری انجام داد

تنها یک ماه پس از آخرین خرید پلتفرم توسعه WebAR 8th Wall، نیانتیک امروز اعلام کرد که استودیوی واقعیت افزوده NZXR مستقر در نیوزلند را خریداری کرده است. این خریدهای استراتژیک بخشی از برنامه جامع نیانتیک برای ساختن چیزی است که آن را “متافور دنیای واقعی” می نامد که به واقعیت افزوده است نه واقعیت مجازی.

NZXR در طول همه‌گیری زمانی که تیم مستقر در ولینگتون از کار بر روی Magic Leap، یک هدست AR برای مشاغل اخراج شد، تشکیل شد. این تیم به جای دنبال کردن مسیرهای جداگانه، کسب و کار خود را ایجاد کرد و روی پروژه هایی مانند بازی اسکیت بورد AR Skatrix و تجربه تئاتر تعاملی Destination Mars کار کرد.

به گفته خود NZXR پست وبلاگ، این شرکت قبل از پذیرفتن پیشنهاد شراکت دائمی با Niantic همکاری کرد و بخشی از شرکت پشت بازی هایی مانند Pokémon Go شد. شرایط مالی این معامله فاش نشده است.

زمانی که جان هانکه، مدیر عامل شرکت نیانتیک، نوشتمتاورس یک کابوس دیستوپیایی است” NZXR می نویسد که این موضوع بسیار بیشتر از هر یک از قطعات تبلیغاتی متاورس منتشر شده قبل یا بعد از آن با ما طنین انداز می شود. “دنیای بهتر داده نمی شود. کار زیادی می‌طلبد و نیانتیک به ما نشان داده است که آماده تلاش است.”

در ماه نوامبر، Niantic از کیت توسعه دهنده لایتشیپ AR رایگان خود رونمایی کرد تا ساخت یک تجربه AR را در دسترس تر کند. اندکی پس از آن، سازندگان Pokémon Go و Ingress مبلغ 300 میلیون دلار به ارزش 9 میلیارد دلار جمع آوری کردند تا یک “متاورس” بسازند که افراد را از طریق تخصص های مشترک فناوری گرد هم می آورد. تابستان امسال، Niantic با سازماندهی “روزهای انجمن” یا جلساتی برای افرادی که بازی های واقعیت افزوده خود را در 65 کشور در سراسر جهان انجام می دهند، تلاش می کند به این وعده عمل کند. در همین حال، این چالش برای Niantic خواهد بود که بفهمد چگونه می‌تواند شکاف بین «افرادی که به تلفن‌هایشان خیره می‌شوند، پوکمون‌ها را در همان مکان می‌گیرند» و «افرادی که واقعاً به دلیل لذت مشترکشان از بازی AR با هم تعامل دارند، پر کند».

Niantic 300 میلیون دلار به ارزش 9 میلیارد دلار برای ساخت “متاور دنیای واقعی” جمع آوری می کند.