منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Nomono یک آرایه میکروفون فوق العاده گران قیمت 3000 دلاری را برای پادکسترها منتشر می کند.

Nomono یک آرایه میکروفون فوق العاده گران قیمت 3000 دلاری را برای پادکسترها منتشر می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Nomono یک آرایه میکروفون فوق العاده گران قیمت 3000 دلاری را برای پادکسترها منتشر می کند.

Nomono Sound Capsule خود را “یک میدان ضبط صوتی فضایی قابل حمل و مبتنی بر ابر برای پادکست‌ها و خبرنگاران پخش” می‌نامد و برای 3000 دلار، من از کلمات زیادی برای درک محصول استفاده می‌کنم. این تیم مستقر در نروژ امروز Sound Capsule خود را همراه با یک بسته نرم افزاری ابری راه اندازی کرد که به پردازش و آماده سازی صدای ضبط شده برای انتشار کمک می کند.

“خب، شما ضبط زوم خود را دارید، چند میکروفون تصادفی دارید. یوناس رینده، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Nomono، در مصاحبه ای، در توضیح پیدایش ایده Nomono، گفت: کابل ها وجود دارد، برخی بی سیم هستند، اما هیچ چیز متصل نیست – این به روند کاری شما مربوط نیست. «چگونه می‌توانیم نیاز به استودیو را با این همه میکروفون، زمان راه‌اندازی و پیچیدگی جایگزین کنیم. ما می‌خواهیم وقتی شما از آن استفاده می‌کنید، فناوری ناپدید شود.»

امروزه این شرکت راه حل های سخت افزاری و نرم افزاری یکپارچه خود را برای ساده سازی ضبط در محل، مدیریت فایل، همکاری و تولید نشان می دهد. این شرکت همچنین راه را برای آینده صدای فضایی فراگیرتر هموار می کند.

پلتفرم Nomono از Nomono Sound Capsule تشکیل شده است، یک ضبط کننده با قابلیت Wi-Fi که چهار میکروفون بی سیم جمع و جور Loopback را با یک آرایه میکروفون صوتی فراگیر 360 درجه ترکیب می کند. وزن کل بسته کمتر از 4 پوند است و به Nomono Web App متصل می‌شود، ابزاری برای همکاری صوتی آنلاین که در آن سازندگان محتوا می‌توانند ضبط‌های خود را بایگانی کنند، با تیم‌های تولید خود همکاری کنند و از پردازش گفت‌وگو با هوش مصنوعی استفاده کنند. قبل از شروع فرآیند ویرایش امکان پذیر است.

Nomono یک آرایه میکروفون فوق العاده گران قیمت 3000 دلاری را برای پادکسترها منتشر می کند.

کپسول صدا شامل یک ماژول ضبط فضایی و چهار میکروفون حلقه بی سیم برای حداکثر انعطاف پذیری ضبط است. اعتبار تصویر: نومونو

این شرکت با جریان های کاری پادکست موجود دست و پنجه نرم می کند و راه حل ضبط همه کاره خود را جایگزین آشفتگی مجازی و واقعی اسپاگتی های کابلی و بیت n بایتی کرده است. این شرکت پادکست‌ها و روزنامه‌نگاران را هدف قرار می‌دهد و این ابزار به‌طور خودکار موارد ضبط شده را در یک ابزار آموزشی و همکاری صوتی مبتنی بر ابر آپلود می‌کند.

تیم Nomono ادعا می کند که پیچیدگی را با سادگی جایگزین می کند. مدیرعامل به من گفت که شرکت قصد دارد بسیاری از مهندسی های صوتی را با یک دکمه ضبط جایگزین کند. هیچ سطحی برای تنظیم و هیچ کارت SD برای فرمت وجود ندارد – ایده این است که سازندگان فقط یک دکمه را فشار داده و مکالمه را شروع کنند.

خود ضبط کننده شامل یک میکروفون ambison برای ضبط ضبط سه بعدی با کیفیت بالا از محیط و جو، همراه با صدای هر یک از شرکت کنندگان است. این ترکیب، ضبط صدای فراگیر مبتنی بر شیء سازگار با فرمت های مختلف از دو گوش تا Dolby Atmos را آسان می کند. هدف این است که شنوندگان را عمیق‌تر در مکالمه درگیر کنید تا تجربه‌ای فراگیرتر داشته باشید.

رینده توضیح داد: «تمام فناوری Nomono با در نظر گرفتن صدای فضایی ساخته شده است، بنابراین سازندگان می توانند مانند همیشه محتوا تولید کنند و به راحتی به تولید صوتی فضایی انتقال دهند.

زنی که میکروفون مخروطی پوشیده است

میکروفن های لاوال این شرکت دارای مشخصات پایین و نسبتا محجوب هستند. تصویر وام: نومونو.

اگر این تیم موسس دیگری بود، این مقاله می‌توانست تعداد بسیار زیادی را با قیمت 3000 دلاری شرکت شامل شود. این پول زیادی است و من در تلاش هستم تا بفهمم چه کسی برای این محصول به خط مقدم راه می‌رسد. تنها چیزی که من را متوقف می کند شرکت قبلی موسسان است. قبل از Nomono، Rinde رئیس Huddly بود که در فروش وب کم به قیمت 870 دلار در اتاق های کنفرانس بسیار موفق بود. این نیز قیمتی پوچ است، اما پس از گذراندن زمان زیادی در اتاق‌های جلسه با نیروی Huddly، جادوی دوربین‌های فیلم‌برداری هوش مصنوعی با کیفیت غیرقابل انکار است و این محصول بین افرادی که خواهان تجربه‌ای عالی در اتاق جلسه بودند، مخاطبان بی‌صبر پیدا کرد، قیمت لعنتی است. . تیم یک بار این کار را برای کنفرانس ویدیویی انجام داد و من چه کسی هستم تا بگویم چه فناوری‌ها و برچسب‌های قیمتی بازار پادکست حرفه‌ای را پشتیبانی می‌کند.

ویدئوی نمایشی این شرکت مطمئناً تصویری زیبا از آینده پادکست را ترسیم می‌کند، با تعدادی ترفند در آستین خود که پوششی که هزینه تجهیزات ضبط دارد نمی‌تواند لمس کند:

 

صدای ضبط شده توسط Nomono Sound Capsule به صورت بی سیم در Nomono Web App آپلود می شود، یک منبع امن ابری و ابزار همکاری صوتی که شامل پردازش سیگنال مبتنی بر هوش مصنوعی است که بسیار خوب است. صدای خام را با جلوه‌ای عالی مرتب می‌کند و به راحتی می‌توان فهمید که چگونه می‌تواند در زمان بسیار زیادی برای تولیدکنندگان پادکست که با زمان قطع می‌شوند، صرفه‌جویی کند. این پلتفرم علاوه بر پردازش صوتی، جمع آوری و سازماندهی مطالب در یک مخزن مرکزی را برای سازندگان محتوا آسان تر می کند. تولیدکنندگان می‌توانند نظرات، بازخوردها و تأییدیه‌ها را در یک رابط جدول زمانی شیک و بهینه‌سازی شده برای تولید صدا جمع‌آوری کنند. این شرکت پیشنهاد می‌کند که همان فناوری پردازش سیگنال هوشمند Nomono، که امکان ضبط صوتی فضایی را فراهم می‌کند، می‌تواند به جدا کردن دیالوگ در پیش‌زمینه از محیط پس‌زمینه کمک کند تا وضوح صدا و کاهش نویز بسیار بیشتری را ارائه دهد، با آثار هنری بسیار کمتر حواس‌پرتی یا نیاز به حذف کامل صدای پس زمینه

Rinde در پایان می‌گوید: «Nomono تجربه شنیداری را با این امکان تعریف می‌کند که به هر کسی اجازه می‌دهد صدای فراگیر را با کیفیت و سهولت بی‌نتیجه ضبط کند. Nomono با توانایی پلتفرم ما برای ارائه ضبط‌های عالی با فشار یک دکمه، موانع فنی و مراحل زمان‌بر را از بین می‌برد تا پادکست‌ها و خبرنگاران پخش بتوانند روی داستان خود و افرادی که آن را تعریف می‌کنند تمرکز کنند.

با گذشت زمان، به نظر می رسد که این شرکت می خواهد کل جریان ویرایش را در اختیار داشته باشد:

«ویرایش در نقشه راه ما است. ریند توضیح می‌دهد که اولین چالش، خودکار کردن فرآیند دریافت صدای خوب بود. “ویژگی های زیر که ما در حال پیاده سازی هستیم روند کار را برای کاربرانمان تسهیل می کند و ویرایش در نقشه راه است. این یک گام بعدی واضح است.

در حال حاضر، تمام عملکردهای هوش مصنوعی در فضای ابری اتفاق می‌افتد، اما این شرکت قصد دارد به مرور زمان عملکردهای بیشتری از دستگاه را تغییر دهد.

«در ابتدا هوشمندانه‌ترین چیز در مورد هوش مصنوعی ابری وجود دارد: ما در حال حاضر تمام پردازش‌های ابری را با آمازون انجام می‌دهیم. Rinde توضیح می دهد که این به ما قدرت زیادی می دهد و نکته کلیدی در اینجا آموزش هوش مصنوعی در فضای ابری است. سپس می توانید برادر یا خواهر کوچکتر هوش مصنوعی را بسازید که در مجموعه کوچکتری از داده ها آموزش دیده است. اما به خوبی آموزش داده خواهد شد و می توانید آن را روی سخت افزار قرار دهید. ما نرم افزار کوچکی داریم که از قبل روی خود کپسول صدا کار می کند. با گذشت زمان، ما سعی خواهیم کرد بیشتر به سمت خود کپسول صدا حرکت کنیم، زیرا این امر نیاز به پهنای باند را کاهش می دهد.

Rinde توضیح می دهد: “برای سخت افزار، ما قیمت 2999 دلار خواهیم داشت که می توانید پیش پرداخت کنید.” “اما سپس ما سخت افزار را به عنوان یک سرویس می سازیم. خانه های بزرگ رسانه ای فقط می گویند: “بله، ما 10 تا از آنها خواهیم داشت.” برای یک پادکست مستقل، آنها ممکن است بخواهند از ضبط کننده زوم فاصله بگیرند – برای آنها ما می توانیم یک برنامه ماهانه با 129 دلار در ماه و یک برنامه سالانه با 119 دلار در ماه ارائه دهیم، فقط برای اینکه آستانه کمی برای شروع استفاده از آنها داشته باشیم. آنها.”

به‌عنوان یک علاقه‌مند مشتاق پادکست، 3000 دلار کاملاً خارج از بودجه من است (برای خرید میکروفون 120 دلاری که اکنون از آن استفاده می‌کنم باید پس‌انداز می‌کردم – اما این نیز کل تنظیمات صوتی است). نکته کلیدی این است که این محصولی نیست که برای من یا افرادی مانند من باشد. جالب اینجاست که تولیدکنندگان حرفه‌ای صدا، گردش‌های کاری کاملاً ثابتی دارند و معمولاً در مورد نحوه تنظیم کردن چیزها کاملاً مراقب هستند. من مشتاقانه منتظرم ببینم چه کسی در نهایت تنظیم Nomono را می پذیرد.

امیدواریم در آینده نزدیک با بررسی بازگردیم – اما در حال حاضر، اگر احساس بی حوصلگی می کنید و زودتر قبول می کنید، محصول امروز به فروش می رسد.