منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Nord Security، استارت آپی که NordVPN را پشت سر می گذارد، اولین سرمایه خود را به مبلغ 100 میلیون دلار به ارزش 1.6 میلیارد دلار جمع آوری می کند.

Nord Security، استارت آپی که NordVPN را پشت سر می گذارد، اولین سرمایه خود را به مبلغ 100 میلیون دلار به ارزش 1.6 میلیارد دلار جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Nord Security، استارت آپی که NordVPN را پشت سر می گذارد، اولین سرمایه خود را به مبلغ 100 میلیون دلار به ارزش 1.6 میلیارد دلار جمع آوری می کند.

استفاده از VPN در چند سال گذشته با نگرانی های فزاینده در مورد حفظ حریم خصوصی و امنیت داده ها – و گاهی اوقات انگیزه های کاملاً متفاوت، مانند افرادی که مایل به دسترسی به محتوای مسدود شده در مناطق خود هستند – افزایش یافته است – تقریباً 30٪ از کل کاربران اینترنت در سراسر جهان را به استفاده از آن سوق داده است. VPN در مقطعی از این سال. اکنون Nord Security، استارت‌آپ یکی از بزرگترین ارائه‌دهندگان پولی VPN، NordVPN، بودجه قابل توجهی را برای ارزیابی یونیکورن اعلام می‌کند تا هم خطوط تجاری مصرف‌کننده و هم شرکت‌های خود را برای استفاده از این رشد ایجاد کند.

این شرکت 100 میلیون دلار کمک مالی از Novator، شرکت اروپایی که از Deliveroo، Stripe و Tier پشتیبانی می کند، از جمله با Burda Principal Investments و General Catalyst و دیگران، از جمله Ilkka Paananen از Supercell و Miki Kuusi از Wolt و Matt Mullenweg از شرکت Wolt جمع آوری کرده است. اتوماتيك هم دخيل است. این دور پرتاب را 1.6 میلیارد دلار تخمین زده است.

آنچه در اینجا قابل توجه است این است که Nord مستقر در لیتوانی در 10 سال گذشته راه اندازی شده است (تاسیس در سال 2012)، کشوری که به نظر نمی رسد رشد خود را حفظ کند. NordVPN و سایر محصولات مدیریت امنیت و هویتی که Nord به فروش می رساند – آنها شامل NordPass Password Manager، NordLocker برای همگام سازی و ذخیره سازی ابری، NordLayer برای دسترسی به شبکه تجاری و ابزارهای توسعه دهنده برای ساخت VPN های سفارشی – به طور جمعی به 15 میلیون کاربر در طول دوره افزایش یافته اند. سال ها.

همراه با گسترش ارگانیک خود، از طریق ادغام و ادغام نیز در حال گسترش است: در فوریه، Nord ادغام با Surfshark، یک شرکت امنیتی دیگر با ریشه لیتوانیایی (و، به ویژه، ریشه در همان کسب و کار و انکوباتوری که Nord Security نیز در آن راه اندازی شده بود، اعلام کرد. Tesonet).

پس چرا الان داره بالا میره؟ تام اوکمن، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Eimantas Sabaliauskas، به TechCrunch گفت که او تصمیم گرفته است در نهایت برای همگام شدن با زمان، بودجه خود را کنار بگذارد، در حالی که همچنان به ماموریت خود پایبند است. در آغوش گرفتن ایده‌آل‌های اینترنت باز است، اما این کار را به‌گونه‌ای انجام دهیم که از مصرف‌کنندگان در برابر کسانی که ممکن است با نیت مخرب‌تری از آن بهره‌برداری کنند، محافظت کند.

او گفت: «ما شاهد تغییر چشم‌انداز در حریم خصوصی دیجیتال بوده‌ایم… و اینکه اینترنت باز آنطور که در نظر گرفته شده کار نمی‌کند. “ماموریت ما ایجاد یک اینترنت کاملاً متفاوت با ارائه حساب های کاربری و شرکت ها و اطلاعات شبکه در برابر تهدیدات سایبری در سراسر جهان است.

VPN ها اغلب توسط مردم استفاده می شود تا از سیاست های محدودتر اینترنت اجتناب کنند (خواه به دلیل محتوای مسدود شده جغرافیایی، دولت های کنترل کننده بیشتر یا چیزی در این بین) یا صرفاً برای اینکه مرور خود را محرمانه تر نگه دارند، اما صنعت VPN حرکت کاملاً آرامی به سمت این موارد نداشته است. اهداف منتقدان این واقعیت را محکوم کرده‌اند که VPN‌ها، به‌ویژه آنهایی که به‌عنوان «رایگان» تبلیغ می‌شوند، و همچنین برخی از آنها که برای خدمات خود هزینه دریافت می‌کنند، با داده‌های کاربر مسئولانه برخورد نمی‌کنند و ممکن است در واقع خطراتی برای امنیت کاربران خود ایجاد کنند.

برخی از این انتقادات بر NordVPN نیز تأثیر گذاشت. در سه سال گذشته، نام او در رابطه با این واقعیت ذکر شده است که روسیه به VPN ها دستور مسدود کردن سایت های خاص، نقض یکی از مراکز داده آن و اینکه برخی از پسوندهای مرورگر آن کار نمی کنند، ذکر شده است.

اوکمن در پاسخ به سوالی درباره این رویدادها و اینکه چه تاثیری بر نورد داشته است، گفت که این شرکت در طول سال‌ها تغییر کرده است تا به نکات مختلف رسیدگی کند و بهتر عمل کند.

او گفت: “ما درس خود را آموختیم و از سال 2019 راه طولانی را پیموده ایم.” او گفت که نقض مرکز داده هیچ داده آسیب‌دیده‌ای پیدا نکرد، اما این امر باعث شد تا شرکت امنیت خود را مجدداً پیکربندی کند و نحوه مدیریت داده‌ها را به طور کلی تغییر دهد (به گفته او، سیستم‌ها اکنون بدون دیسک هستند). تیم‌های امنیت داخلی افزایش یافته‌اند و شرکت اکنون تحت بازرسی‌های منظم با مشارکت شرکت آمریکایی Versprite است.

مبارزه با روسیه، این شرکت را مجبور کرده است که به جای رعایت قوانین، تمام تجارت خود را از کشور خارج کند، و او گفت که NordVPN اکنون کاربران بسیار کمی در کشور دارد.

هدف اصلی آن ادامه ساختن خدمات شرکتی و مصرف کننده مانند پیشنهاد پولی است، کسب و کاری که اوکمن به آن اشاره کرد نه تنها 100 حق ثبت اختراع را جمع آوری کرده است، بلکه نوع متفاوتی از اخلاق برای بهبود محصول و پاسخ به استانداردهای متفاوت دارد. وی افزود: ما همه فعالیت های غیرقانونی را ممنوع می کنیم و این را در شرایط خدمات خود تعریف می کنیم. “این تفاوت بزرگ و تفاوت بین VPN پولی و خدمات VPN رایگان است.

این واقعیت که Nord راه اندازی شد و بی سر و صدا ساخته شد و رشد کرد همچنین به این معنی بود که دید بسیار زیادی در مورد نحوه اجرا و عملکرد آن کمتر آسان بود. و داشتن یک پایگاه عمدتاً مشتری نیز به معنای کوشش بالقوه کمتر در مورد نحوه عملکرد محصول است. با این حال، اخیراً، کسب‌وکار شرکتی رو به رشد نورد، همراه با آخرین افزوده شدن به سرمایه‌گذاران برجسته و برجسته، همگی به استارت‌آپ نه تنها در معرض دید بیشتر، بلکه به طور بالقوه نظارت بیشتری نیز می‌دهند.

بیرگیر مار راگنارسون، شریک مدیریت Novator Ventures در بیانیه‌ای گفت: «امنیت اینترنتی مدرن نیازمند رویکردی کاملاً جدید برای مقابله با رشد فزاینده خطرات ناشی از گسترش مقررات داده‌ها و تهدیدات سایبری رو به وخامت است. «تام و تیمش با مجموعه قدرتمند و بهترین ابزارهای امنیتی و حریم خصوصی که برای محافظت از اطلاعات، حساب‌ها و شبکه‌ها طراحی شده‌اند، در موقعیت مناسبی برای ارائه و آغاز عصر جدید امنیت اینترنت هستند. به ندرت می توان شرکتی را پیدا کرد که بتواند چنین تجربه عالی، اعتماد به برند و تمرکز تزلزل ناپذیر بر خدمات مشتری را از خود نشان دهد، بنابراین ما خوشحالیم که با Nord Security همکاری می کنیم تا از تیم حمایت کنیم زیرا آنها چشم انداز خود را در مقیاس بزرگ برآورده می کنند. تخته با این دور.