منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Norebase یک میلیون دلار جمع آوری می کند تا به شرکت ها اجازه دهد در هر کشور آفریقایی راه اندازی، مقیاس و فعالیت کنند

Norebase یک میلیون دلار جمع آوری می کند تا به شرکت ها اجازه دهد در هر کشور آفریقایی راه اندازی، مقیاس و فعالیت کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Norebase یک میلیون دلار جمع آوری می کند تا به شرکت ها اجازه دهد در هر کشور آفریقایی راه اندازی، مقیاس و فعالیت کنند

اجراهایی با وعده ارائه خدمات متفاوت به آفریقایی ها – در بخش های مختلف – اکنون رایج شده است. و در تلاش‌های ما برای صحبت شیرین با سرمایه‌گذاران، چیزی که مورد توجه قرار نمی‌گیرد یا اغلب نادیده گرفته می‌شود این است که آفریقا بازاری 3 تریلیون دلاری متلاشی شده است. این قاره همچنین خانه بیش از 1.2 میلیارد نفر با درآمد قابل تصرف کمتر از حد متوسط ​​است که بیشتر آنها در کشورهای محصور در خشکی زندگی می کنند.

این یکی از معدود توضیحاتی است که چرا تجارت داخلی برای سال ها دشوار بوده است. اما در سال 2019، سیاستمداران مختلف در بخش‌های مختلف قاره، توافقنامه تجارت آزاد آفریقا (AfCFTA) را امضا کردند – چارچوبی برای آفریقا که بازار واحدی برای تجارت و خدمات باشد – تا تجارت داخلی کمتر دردناک شود (نکته عجیب: این توافق هنوز انجام نشده است. تاثیر قابل توجهی داشته باشد.)

آدتولا اونائمی بخشی از تیم مذاکره کننده ای بود که برای توافق در ژانویه 2021 لازم الاجرا شد. تجربه او همراه با کارش به عنوان مشاور فنی در دفتر معاون رئیس جمهور در نیجریه چند ماه پیش او را بر آن داشت تا Norebase را که یک فناوری تجاری تجاری است راه اندازی کند. شرکتی که در یک دور قبل از شارژ 1 میلیون دلار جمع آوری کرد.

در مصاحبه ای با TechCrunch، مدیر عامل Onayemi، یک وکیل حرفه ای، گفت که ایده Norebase پس از گفتگوهای مختلف در مورد اینکه چگونه مشتریان و همکاران فناوری آن می توانند از AfCFTA برای تجارت خود استفاده کنند، به وجود آمد.

من تمام این کارها را در زمینه سیاست، سهولت تجارت، قراردادهای تجارت آزاد، و توصیه به برخی از افراد در زمینه فناوری انجام داده بودم که می‌گویند، گوش کنید، من فقط سرمایه جدیدی برای ورود به بازارهای جدید جمع‌آوری کردم، نمی‌دانم چگونه». من باید آن را مدیریت کنم.”

از دیدگاه اونایمی، رشد اقتصاد دیجیتال آفریقا حول سود در شش بخش می چرخد: آموزش، پرداخت، تدارکات، حمل و نقل، هویت و تجارت.

این تجارت کمترین راه اندازی را در بازاری دارد که سال گذشته 5 میلیارد دلار بودجه دریافت کرد. تولا معتقد است که این به این دلیل است که مجموعه مهارت های خاصی و درک تفاوت های ظریف داخلی برای ایجاد راه حل های مفید مورد نیاز است. و به عنوان یک مرد با دانش و تجربه گسترده، برای او منطقی بود که این چالش را بپذیرد.

اونایمی، که همچنین یکی از بنیانگذاران Future Africa، یک صندوق VC متمرکز در آفریقا است، گفت: «ارائه چارچوبی که در آن افراد بتوانند در چندین بازار به طور همزمان فعالیت کنند و راه حل های خود را مقیاس کنند، بسیار مهم است. راه حل ما برای افرادی از بازار محلی است که اولین بازار خود را هدف قرار می دهند یا شرکتی در بازار چهارم خود که در تلاش است تجارت خود را گسترش دهد.”

گزینه های سنتی شامل فرآیند سختگیرانه تعامل با شرکت های مختلف حقوقی و حسابداری، ثبت علائم تجاری و استخدام یک تیم برای مدیریت این فرآیندها است. در این میان، بین مشتریان و شرکت‌هایی که برای تکمیل استقرار در کشور دیگری استخدام می‌شوند، عامل اعتماد و پاسخگویی وجود دارد.

“مردم ممکن است در چنین شرایطی اشتباه کنند، و Norbase در طول زمان دانش خود را به اشتراک گذاشته است تا به مردم کمک کند از این اشتباهات اجتناب کنند. ما این دانش را خلاصه می‌کنیم و بستری را ارائه می‌کنیم که تضمین می‌کند نیازی به نگرانی بیش از حد در مورد اعتماد نخواهید بود، “مدیر عامل شرکت اضافه کرد. “روزها طول می کشد تا به ما بگوییم خود را تطبیق دهیم. ما قوانین را می دانیم، بنابراین لازم نیست وقت خود را صرف صحبت با وکلا و گرفتن اسناد کنید – ما همه اینها را ساده می کنیم.

Onayemi Norebase را با Top Obanla در سپتامبر 2021 راه اندازی کرد. این به بنیانگذاران و مشاغل اجازه می دهد تا در چندین کشور آفریقایی به طور همزمان یا دوره ای راه اندازی و گسترش دهند. به گفته Norbase، شرکت هایی که از پلتفرم آن استفاده می کنند می توانند ظرف مدت «چند دقیقه» در هر کشور آفریقایی گنجانده شود و ظرف یک هفته به مکان‌های جدید گسترش یابد. این کشورها عبارتند از نیجریه، کنیا، غنا، آفریقای جنوبی، رواندا، سنگال، توگو، تانزانیا، ساحل عاج، مصر، موریس و بورکینافاسو.

علاوه بر این، Norebase فروش بیشتری به سایر سرویس‌ها می‌فروشد تا زمانی که با الزامات نظارتی و انطباق مطابقت داشته باشند. این موارد شامل افتتاح حساب های بانکی، آدرس های پستی مجازی و ثبت علامت تجاری و IP می شود. اونیمی در این مصاحبه گفت که Norbase هیچ کارمزد ثابتی ندارد و مشتریان خود را بر اساس خدماتی که می‌خواهند شارژ می‌کند، بدون اینکه در مورد محدوده قیمت شرکت توضیحی بدهد.

تولا اونایمی

تولا اونائمی (مدیر عامل، نورباس)

Norebase اخیراً شروع به ارائه گزینه پیوستن به ایالات متحده به شرکت های آفریقایی کرده است. همچنین شروع می شود API گنجاندنیک سرویس plug-and-play که به شرکت های دیگر مانند پردازشگرهای پرداخت و بانک ها اجازه می دهد تا خدمات راه اندازی را به مشتریان خود ارائه دهند.

در اینجا مثالی از نحوه کار آن آورده شده است. پردازنده‌های پرداخت مانند Flutterwave و Paystack محدودیت‌هایی برای بازرگانان ثبت‌نشده در پلتفرم‌های خود دارند و تراکنش‌هایی را که می‌توانند انجام دهند محدود می‌کنند. معمولاً از این خرده فروشان خواسته می شود تا قبل از شروع مجدد استفاده، تجارت خود را به طور کامل ثبت کنند.

مشکل این است که برخی از معامله گران ممکن است از ادامه این روند خودداری کنند، حتی اگر می دانند درآمدشان در خطر است. بنابراین ایده Norebase برای این پردازنده‌های پرداخت – و سایر پلتفرم‌ها با تعهدات سخت‌گیرانه KYC و نظارتی – این است که از طریق گنجاندن API خود، با اجازه دادن به بازرگانان برای تکمیل ثبت نام مستقیم در سایت‌هایشان، از این خروج جلوگیری کنند.

این پلاگین پلاگین Norebase را به عنوان یک بازیکن جهانی در فضای فناوری تجاری قرار می دهد. این یکی از معدود شرکت هایی است که خدمات مشابه از جمله Firstbase را ارائه می دهد. این سرویس که فقط شامل شرکت هایی در نیجریه، ایالات متحده و کنیا می شود، در حال حاضر 9 شریک دارد. با این حال، رئیس اجرائیه از ذکر نام آنها خودداری کرد.

در حال حاضر، Norebase ادعا می کند که رشد ماهیانه 100 درصدی در حجم تراکنش در شش ماه گذشته داشته است. همچنین در مدت مشابه 40 درصد رشد درآمد ماهانه داشته است. برخی از مشتریان پیشنهادی دائمی آن شامل استارت‌آپ‌هایی هستند که قبلاً پوشش داده‌ایم، مانند Brass، Nestcoin، Edenlife، Orda، Sudo Africa و سایرین مانند GetEquity، Workpay، Kloudcommerce و Patricia.

بنیانگذار شرکا با استفاده از پلتفرم خود گفت: «کاری که ما انجام می‌دهیم امتیاز تقریباً هر استارت‌آپی را چند برابر می‌کند، زیرا در این صورت آن‌ها می‌توانند از همان ابتدا به بازارهای بیشتری دسترسی داشته باشند».

اگرچه این شرکت در بازاری با رقابت کم بازی می کند (سایدبریف مستقر در لاگوس شرکتی است که چنین خدماتی را ارائه می دهد)، تا زمانی که فرصت فناوری تجاری وجود دارد دوام نخواهد آورد – به خصوص که شرکت های آفریقایی به تجارت با یکدیگر و کشورهای غربی ادامه می دهند. کشورها – آماده است تا در چند سال آینده باز شود و بودجه بیشتری جذب کند.

صندوق‌های پان آفریقایی Samurai Incubate و Consonance Investment دور مقدماتی Norebase را رهبری کردند. سایر VCها Sahil Lavingia از Gumroad، Kinfolk VC، Future Africa، Ventures Platform، Microtraction، Boleh Venture، Voltron Capital، Wuri Ventures و Afropeneur هستند.

این حلقه همچنین از مشارکت رهبران برجسته در اکوسیستم فناوری آفریقا، از جمله Shola Akinlade، مدیر عامل Paystack استقبال کرد. Odunayo Eweniyi، مدیر عامل PiggyVest؛ آدیا سوهو، مدیر عملیاتی MTN نیجریه؛ سنی سلیمان، مدیر عامل BlackOps.

Onayemi گفت که Norebase در بهبود API Plug-and-Play خود، گسترش دامنه فناوری های ثبت علامت تجاری و استخدام استعدادهای بیشتر سرمایه گذاری خواهد کرد.