منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • NY AG در مورد Twitch، Discord و 4chan به دلیل نقش آنها در تیراندازی دسته جمعی بوفالو تحقیق می کند.

NY AG در مورد Twitch، Discord و 4chan به دلیل نقش آنها در تیراندازی دسته جمعی بوفالو تحقیق می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
NY AG در مورد Twitch، Discord و 4chan به دلیل نقش آنها در تیراندازی دسته جمعی بوفالو تحقیق می کند.

لتیشیا جیمز، دادستان کل نیویورک، تحقیقاتی را درباره نقش رسانه های اجتماعی و تابلوهای اعلانات آنلاین در فاجعه ای که در آخر هفته در بوفالو رخ داد، آغاز خواهد کرد.

روز شنبه یک تیرانداز 18 ساله در سوپرمارکت تاپس تیراندازی کرد و 10 نفر را کشت و سه نفر دیگر را مجروح کرد. در مطالب آنلاین، تیرانداز مظنون توضیح می‌دهد که چگونه کشف برتری سفید در 4chan تفکر او را افراطی کرد و در نهایت او را برای انجام این حمله مرگبار الهام بخشید.

این تحقیقات به دلیل ارجاع کتی هوچول، فرماندار نیویورک انجام شد، که از شرکت های رسانه های اجتماعی خواست تا در روزهای پس از تیراندازی جمعی، محتوای افراط گرایی خطرناک را با شدت بیشتری رصد کنند.

من از شما برای بررسی پلتفرم‌های آنلاین خاص مورد استفاده برای پخش و تقویت اقدامات و نیات تیراندازی‌های دسته جمعی بوفالو، که در 14 مه 2022 استفاده می‌شود، کمک می‌کنم و برای تعیین اینکه آیا شرکت‌های خاصی مسئولیت مدنی یا کیفری برای این نقش دارند یا خیر.» هوچول روز چهارشنبه در نامه ای به دفتر AG نوشت: در ترویج، تسهیل یا فراهم کردن بستری برای برنامه ریزی و ترویج خشونت.

دفتر دادستان کل قصد دارد برنامه‌ها و سایت‌های اجتماعی، از جمله اما نه محدود به Twitch، Discord، 4chan و 8chan را بررسی کند.

وی افزود: “ما بارها و بارها شاهد ویرانی در دنیای واقعی بوده ایم که توسط این پلتفرم های خطرناک و نفرت انگیز به وجود آمده است، و ما تمام تلاش خود را می کنیم تا این رفتار آزاردهنده را روشن کنیم و اقداماتی را انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که دیگر هرگز تکرار نخواهد شد.” جیمز

دفتر او جزئیات زیادی در مورد این تحقیق ارائه نکرد که خدمات رسانه های اجتماعی جمعی را با تعدیل محتوا و مراکز معروف افراط گرایی مانند 4chan و 8chan ترکیب می کند. در حالی که اولی احتمالاً با دفتر AG مطابقت دارد، دو تالار وب اخیر کمتر احتمال دارد که تحقیقات را سرگرم کنند.

8chan که توسط فیلیپین فرسوده شده است، کانون فعالیت افراط‌گرایان است که قصد خشونت نژادپرستانه را دارند. تیراندازان دسته جمعی در ال پاسو، کرایست چرچ، نیوزلند، پاوی، کالیفرنیا و اکنون بوفالو برنامه ها و فریادهای خود را قبل از حملات مرگبار خود در 8chan منتشر کردند. تیرانداز بوفالو در یک دفترچه خاطرات قبل از حمله گفت که نوشته‌های خود را علاوه بر ارسال آن به سرورهای Discord و لیست دوستانش، در 8chan و 4chan منتشر خواهد کرد.

انجمن وب، که به نظر می‌رسد منبع اصلی ایده‌آل‌های تیرانداز مظنون، 4chan است، از انجام هرگونه تلاش پیشگیرانه برای تعدیل محتوا خودداری کرده و مدت‌هاست که سلطه سفیدپوستان و سایر اشکال خطرناک افراط‌گرایی را در خود جای داده است.

توییچ که متعلق به آمازون است، در عرض دو دقیقه پس از خشونت، پخش زنده تیرانداز را رهگیری کرد و ویدیو را حذف کرد، اگرچه همچنان به طور آشکار در پلتفرم هایی مانند توییتر و فیس بوک منتشر می شود. مشخص نیست که آیا تحقیقات AG توزیع ویدیوهای گرافیکی را نیز بررسی خواهد کرد که بارها کپی شده و به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شده است.

تیرانداز مظنون نقشه های خود را به طور مفصل در یک سرور خصوصی Discord و در Google Docs منتشر کرد، اما هیچ فضای دیجیتال شخصی برای تهدیدات افراطی اسکن نشد. این سوال که چه تعداد پلتفرم آنلاین باید بر فضاهای غیر عمومی نظارت داشته باشند، با توجه به نگرانی در مورد حریم خصوصی و قوانین موجود دشوار است، اما این نیز گفتگویی است که احتمالاً در روزهای آینده درباره آن زیاد خواهیم شنید.

تیرانداز بوفالو 30 دقیقه قبل از حمله دیگران را به دفتر خاطرات دیسکورد شخصی خود دعوت کرد

پس از فاجعه بوفالو، هیچ پاسخ آسانی برای فناوری وجود ندارد