OMG، فیس بوک من هک شد! در اینجا چیزی است که باید انجام دهید

OMG، فیس بوک من هک شد! در اینجا چیزی است که باید انجام دهید

حتی دوستانی که از نظر فنی پیچیده هستند در حال حاضر در فیس بوک هک می شوند – در اینجا نحوه جلوگیری از آن و نحوه اطمینان از بازیابی کامل حساب هک شده خود آورده شده است.

اکانت ها معمولاً به این دلیل هک می شوند که شخصی رمز عبور شما را به نوعی ربوده است. این به ویژه برای فیس بوک بد است، زیرا مردم اغلب از فیس بوک برای دسترسی به چیزهای دیگر استفاده می کنند – بنابراین اگر شخصی به حساب فیس بوک شما وارد شود، به یک سری چیزهای دیگر نیز دسترسی خواهد داشت.

اگر اکانت شما هک شده است

حساب هک شده شما می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. شاید شخصی از طرف شما پیام می فرستد، مانند شما پست می گذارد یا کار عجیب دیگری انجام می دهد.

اگر هنوز می توانید وارد شوید، خوش شانس هستید. در اینجا چه باید کرد:

اکنون رمز عبور خود را تغییر دهید – اگر هنوز هم حق دارید این اولین قدم شماست. اگر نمی توانید وارد سیستم شوید، از شما بخواهید که رمز عبور را بازنشانی کنید. اگر این کار نکرد، ممکن است شخصی آدرس ایمیل حساب شما را تغییر داده باشد. راهی برای مقابله با این موضوع وجود دارد.

رفتارهای عجیب و غریب را به فیس بوک گزارش دهید تا بتوانند به جلوگیری از وقوع آن برای دیگران کمک کنند.

به تنظیمات امنیتی خود بروید و ببینید هر کجا که وارد شده اید را تشخیص می دهید یا خیر. اگر مکان یا دستگاهی را نمی‌شناسید، منوی سه نقطه‌ای را فشار داده و “تو نیستی؟” این شما را از سیستم خارج می کند و به شما کمک می کند تا از حساب خود محافظت بیشتری کنید.

مطمئن شوید که همه برنامه ها و وب سایت هایی را که به حساب فیسبوک شما دسترسی دارند، می شناسید. مانند بالا؛ اگر چیزی وجود دارد که نمی شناسید، روی “حذف” کلیک کنید.

در تنظیمات عمومی خود، آدرس های ایمیلی که فیس بوک برای شما ارائه کرده است را بررسی کنید. اگر چیزی هست که مال شما نیست، آن را بردارید.

اکنون که می دانید هکرها (در تئوری) دیگر به حساب شما دسترسی ندارند، یک بار دیگر رمز عبور خود را تغییر دهید. باید یک رمز عبور امن (با حروف، اعداد و کاراکترهای خاص) باشد. رمز عبور خود را از جای دیگری دوباره استفاده نکنید. در حالت ایده‌آل، از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید تا مطمئن شوید که می‌توانید همه رمزهای عبور مختلف خود را پیگیری کنید و به طور کلی از رمزهای عبور با کیفیت بالاتر استفاده کنید.

احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید. این بدان معناست که حتی اگر رمز عبور شما به نوعی دزدیده شده باشد، آنها نمی توانند بدون دسترسی به تلفن یا برنامه احراز هویت شما وارد سیستم شوند.

در نهایت، هنگامی که اتفاق عجیبی برای امنیت و/یا رسانه های اجتماعی شما می افتد، رمز عبور ایمیل خود را تغییر دهید. به اندازه کافی بد است که دسترسی به حساب های اجتماعی خود را از دست بدهید، اما ایمیل شما جام مقدس برای هکرها است، بنابراین چرخش منظم رمز عبور خود (هر 1 تا 3 ماه یکبار) و تغییر آن هر بار که اتفاق عجیبی می افتد ایده بسیار خوبی است.

چگونه از هک شدن جلوگیری کنیم

رایج ترین راه برای به خطر انداختن حساب فیس بوک این است که شما را فریب دهید تا رمز عبور خود را به هکرها بدهید. ممکن است پیامی از مسنجر از طرف یکی از دوستانتان در فیس بوک دریافت کنید که می گوید چیزی شبیه «اوم جی، دیدی کی مرد؟» با یک پیوند. روی لینک کلیک کنید، شبیه فیس بوک است، اما ناگهان از شما خواسته می شود که دوباره وارد شوید. بهش فکر نمیکنی و ایمیل و رمز عبورت رو وارد میکنی… اوه. مشکل: سایتی که به تازگی رمز عبور خود را به آن داده اید در واقع فیس بوک نیست، اما اکنون آنها رمز عبور خود را دارید

بهترین راه برای جلوگیری از این امر این است که مراحل بالا را دنبال کنید و احراز هویت دو مرحله‌ای را لحاظ کنید. سپس مراقب باشید: آیا هر بار که وارد سایت می شوید، وارد سایتی می شوید که با https://www.facebook.com شروع می شود؟ اگر نه – اگر به نظر چیزی مانند ffacebook.com یا facebook.this-is-a-security-notification.com است – رمز عبور خود را وارد نکنید. اگر از مرورگر وب استفاده می کنید، مطمئن ترین کار معمولاً این است که Facebook.com را به صورت دستی در نوار URL خود وارد کنید.

به یاد داشته باشید که برنامه فیس بوک دارای یک مرورگر داخلی است. بنابراین ممکن است در برنامه فیس بوک باشید، اما ممکن است از شما رمز عبور بخواهد. به نظر قانونی می رسد – به هر حال، این برنامه فیس بوک است – اما از سر خود استفاده کنید. اگر قبلاً در برنامه هستید، چرا از شما می خواهد وارد شوید؟ به طور خلاصه: اگر عجیب به نظر می رسد، عجیب است – رمز عبور خود را وارد نکنید!

برنامه هایی را که به حساب فیس بوک شما دسترسی دارند (به بالا مراجعه کنید) به طور نیمه منظم بررسی کنید. اگر اپلیکیشنی را می شناسید اما مدتی است از آن استفاده نکرده اید و فکر نمی کنید به آن نیاز داشته باشید، آن را حذف کنید. همیشه می توانید آن را بعداً دوباره اضافه کنید.