منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • OnePort 365 نیجریه 5 میلیون دلار برای دیجیتالی کردن مدیریت حمل و نقل در آفریقا دریافت می کند

OnePort 365 نیجریه 5 میلیون دلار برای دیجیتالی کردن مدیریت حمل و نقل در آفریقا دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
OnePort 365 نیجریه 5 میلیون دلار برای دیجیتالی کردن مدیریت حمل و نقل در آفریقا دریافت می کند

صنعت جهانی دریانوردی بر جابجایی و جابجایی بیش از 800 میلیون کانتینر در بنادر مختلف در سراسر جهان نظارت دارد. آفریقا حدود 12 درصد از این حجم را کنترل می کند و بازار تسویه و نقل و انتقال آن نزدیک به 4 میلیارد دلار است.

با این حال، فضای حمل و نقل در آفریقا با چالش های زیادی گیر کرده است. برخی از آنها عبارتند از تراکم بندر، فرآیندهای غیر شفاف ارائه دهندگان خدمات، پرداخت های پراکنده و دید کم و مستندات.

اینها چهار چالش اصلی بود که هیو سولا-اوسیدام هنگام مدیریت Logigrains، شرکتی که او در سال 2016 برای تدارکات و تجارت کالا تأسیس کرد، با آن مواجه شد. OnePort 365 کسب و کاری بود که او سه سال بعد برای رسیدگی به این مسائل در فضای مدیریت بار آفریقا راه اندازی کرد. و در یک توسعه جدید، این استارت آپ سه ساله به TechCrunch تایید کرد که 5 میلیون دلار سرمایه اولیه جمع آوری کرده است.

بنیانگذار و مدیرعامل Sola-Usidame به TechCrunch توضیح داد که با توجه به تجربه او در فضای حمل و نقل، حدود 10 تا 14 روز طول می کشد تا یک پیشنهاد حمل و نقل ایجاد شود. به گفته بنیانگذار، بیشتر فرآیندهای درگیر در زنجیره تامین دستی هستند، بنابراین تولید پیشنهادات زمان می برد.

«معمولاً این افراد باید با 10 واسطه مختلف سر و کار داشته باشند. روش کار به این صورت است، احتمالاً حدود شش کانال مختلف وجود دارد – شما یک فاز حمل و نقل دارید، یک کارگزاری گمرک دارید، یک پایانه دارید، یک محموله دارید، یک انبار دارید و سپس بیمه دریایی دارید. گفت: امروز می توانم به شما بگویم که 80 درصد تراکنش ها بسیار آفلاین هستند.

برای اینکه بگوییم این مانع برطرف شده است، کار بعدی که باید انجام دهید دید است، جایی که Sola-Usidame ادعا می کند که از هر 10 کامیونی که از بنادر نیجریه خارج می شوند، سه کامیون در حین حمل و نقل ناپدید می شوند. دلیل آن این است که بیش از 20 درصد از آنها دارای سیستم ردیابی هستند.

وی گفت: “آنچه می بینید وضعیتی است که یک بار 100000 دلاری توسط یک راننده کامیون که 400 دلار درآمد دارد یدک می کشد و در نتیجه سرقت های زیادی رخ می دهد زیرا دید وجود ندارد.” “اگر می توانید بسته UPS خود را با ارزش کمتر از 100 دلار ردیابی کنید، چرا شخصی نمی تواند محموله ای به ارزش 100000 دلار را در مسیر کانتینری که آن کانتینر در آفریقا است بارگیری کند؟”

وقتی صحبت از پرداخت به میان می‌آید، فرستندگان از روش‌های پرداخت متفاوتی در کانال‌های جداگانه استفاده می‌کنند. علاوه بر این، اسناد در آفریقا تقریباً یک قلم و کاغذ است، در حالی که بقیه صنعت حمل و نقل و بار در سراسر جهان به سمت بارنامه الکترونیکی حرکت کرده اند.

OnePort 365 می‌گوید که پلتفرم آن با ارائه دیجیتالی‌سازی یکپارچه مدیریت بار برای ذینفعان در این فضا، این مشکلات را حل می‌کند. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که این شرکت در حال ساخت یک سیستم عامل برای تجارت فرامرزی در آفریقا است که به خرده فروشان کمک می کند تا فرآیندهای حمل و نقل خود را مدیریت کنند و خدمات ارزش افزوده دیگری را فعال کنند.

مدیر عامل شرکت ادعا می کند که استارت آپ او که در نیجریه و غنا حضور دارد، زمان رزرو را از 10 به 14 روز به “دقیقه” کاهش می دهد. بازرگانان همچنین می توانند با ارائه دهندگان حمل و نقل و حمل و نقل داخلی تماس بگیرند و کل فرآیند (از رزرو تا پرداخت)، از جمله مشاهده لحظه ای محموله های خود را مدیریت کنند. و از نظر پرداخت ها، OnePort 365 ادعا می کند که روش های مختلف فعال شده توسط سیستم پرداخت و تسویه حساب پان آفریقایی (PAPSS) را ترکیب می کند تا بازرگانان به پرداخت های فوری دسترسی داشته باشند.

OnePort 365 در سال اول راه اندازی شد. اگرچه مدیرعامل داده‌های مربوط به رزروها و مصرف‌کنندگان را به اشتراک نمی‌گذارد، اما فاش کرد که شرکت او تعداد کانتینرهای معادل بیست فوت (TEU) را 140 درصد افزایش داده و درآمد خود را بیش از 420 درصد در سال گذشته افزایش داده است. مشتریان تجاری آن نیز از 5 به 50 افزایش یافتند.

OnePort 365

Hio Sola-Usidame (مدیر عامل، OnePort 365)

دور اول توسط Mobility 54، بخش VC تویوتا Tsusho و گروه CFAO رهبری شد. سرمایه گذاران شرکت کننده عبارتند از SBI Investment، Flexport، ODX، صندوق اتحادیه کارگری سنگاپور و سایر سرمایه گذاران فرشته. Samurai Incubate نیز پس از شرکت در دور قبلی OnePort 365 دنبال شد.

OnePort 365 می گوید که پلت فرم آن حمل و نقل هوایی، حمل و نقل دریایی، داخلی (کامیون، بارج و راه آهن)، انبارداری پرداخت، بیمه دریایی و کارگزاری گمرک را پوشش می دهد. بودجه جدید چگونگی بهبود کارایی شرکت و کاهش هزینه های تجارت فرامرزی در سراسر قاره را بررسی می کند.

پول بیشتر همچنین شامل تلاش برای پیشی گرفتن از رقبا می شود، زیرا گفته می شود که درآمد بازار لجستیک فرامرزی تا سال 2025 به 32 میلیارد دلار خواهد رسید. بسیاری از شرکت ها نیاز دارند تا به پتانسیل کامل بازار خود دست یابند، و تعداد کمی وجود دارند که وضعیت خوبی دارند. شناخته شده: Jetstream از غنا و SEND و MVX در نیجریه.

Sola-Usidame ادعا می کند که تیم او متشکل از فارغ التحصیلان Maersk و DHL، تجربه دست اولی در مدیریت مشاغل حمل و نقل سنتی دارد که به تیم نسبت به بقیه تیزبینی می دهد.

او گفت: «برای ما، ما قبل از OnePort365 تجربه مدیریت این را در فضای سنتی داشتیم و این یک مزیت بزرگ است که تجربه زیادی به ما می‌دهد و درک خوبی از فضا به ما می‌دهد و ما را در آن دوره به رشد چشمگیری رساند.

این شرکت قصد دارد تا قبل از سه ماهه چهارم سال 2022 از این بودجه برای افزودن افراد بیشتر و گسترش به “سه مرکز اصلی” قاره استفاده کند. سایر سرمایه‌گذاری‌ها برای افزایش فناوری و تامین مالی تجاری برای حمل‌کنندگان انجام خواهد شد.

تاکشی می‌گوید: «پتانسیل زیادی برای باز کردن فرصت‌های تجاری قابل توجه در سراسر قاره با مقابله با چالش‌های طولانی مدت وجود دارد که جابجایی بارها را در داخل و اطراف این قاره دشوار می‌کند، و ما مطمئن هستیم که OnePort 365 آنچه را که برای موفقیت لازم است دارد». واتانابه، مدیر عامل Mobility 54 Investment SAS، در بیانیه ای گفت.