منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Orkes، که توسط سازندگان ابزار تنظیم جریان کار Conductor منبع باز نتفلیکس تأسیس شده است، با 9.3 میلیون دلار مخفی می شود.

Orkes، که توسط سازندگان ابزار تنظیم جریان کار Conductor منبع باز نتفلیکس تأسیس شده است، با 9.3 میلیون دلار مخفی می شود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Orkes، که توسط سازندگان ابزار تنظیم جریان کار Conductor منبع باز نتفلیکس تأسیس شده است، با 9.3 میلیون دلار مخفی می شود.

نتفلیکس با توسعه و برون سپاری ابزاری به نام Conductor به تغییر بازی میکروسرویس کمک کرد، که در اصل برای مدیریت ترافیک ویدیویی درخواستی گسترده و چند کانالی خود در سراسر جهان طراحی شده بود و بعداً از شرکت هایی مانند تسلا، آمریکایی استفاده شد. Express، Github، Deutsche Telekom، VMware و حدود 150 سازمان بزرگ دیگر و دیگران برای مدیریت خدمات خود. اکنون تیم سازنده Conductor در حال راه‌اندازی Orkes است که یک نسخه ابری از ابزار مبتنی بر Conductor است. و در همان زمان، آنها بودجه 9.3 میلیون دلاری را برای پرورش این مأموریت و همچنین حمایت از رشد مداوم جامعه Conductor منبع باز اعلام کردند.

Battery Ventures و Vertex Ventures به طور مشترک منابع مالی را مدیریت کنید، از جمله سرمایه گذاران فرشته در حلقه ماهندرا رامسینهانی و گوکول راجارم و مدیران ناشناس از شرکت های مختلف فناوری از جمله آمازون و فیسبوک.

اورکس (تلفظ “or-kes”، شکل اختصاری “ارکستراسیون”) یکی از بنیانگذاران مدیر عامل Zheu George، مدیران فنی مشترک است. ویرن بارایا و بانی سخبلکه CPO دیلیپ لوکوس. سه مورد اول کار کردند با هم برای ساختن Conductor در Netflix، اما سپس راه‌های متفاوتی را طی کردند: جورج به‌عنوان مهندس ارشد در Uber کار کرد. Baraiya مهندسی Firebase گوگل را رهبری می کند. و Sekh در صدر پرداخت های رابینهود قرار گرفتند. در سال 2021، این سه نفر دوباره متحد شدند و لوکوز (فارغ التحصیل مایکروسافت آزور، جایی که با جورج کار کرده بود) به آنها ملحق شد تا Orkes را راه اندازی کنند.

دلیل اینکه ما به Conductor بازگشتیم و مجموعه ای از ابزارها را برای نشستن روی آن ایجاد کردیم به آنچه جورج گفت سیگنال های بازار بسیار واضح بود.

ما Conductor را به عنوان یک موتور همه منظوره ساختیم و می‌توانستیم ببینیم که شرکت‌های زیادی شروع به استفاده از آن کردند. جورج در مصاحبه ای گفت: فضا اکنون در یک نقطه عطف است و سازمان ها به سمت معماری خدمات خرد حرکت می کنند. اما ایده گسترده‌تر در حال حاضر کمک به عملیاتی شدن این امر و کمک به مدیریت مقیاس است.» از آنجایی که سازمان‌ها اغلب در محیط‌های ابری ترکیبی و در چندین زبان کدنویسی کار می‌کنند، ایده Orkes ارائه مجموعه‌ای از ابزارها برای کمک است. او افزود که این “خارج از جعبه” را مدیریت کنید.

در واقع، بحث در مورد مزایا و معایب Conductor در Hacker News قبل از ظاهر شدن Orkes، برخی از مشکلات در اجرای آن را در برخی محافل برجسته کرد و در عین حال به امکان اصلاح آن اشاره کرد.

جورج که معمولاً حداقل از سه زبان استفاده می‌شود، اما گاهی اوقات بیشتر، می‌گوید: «زمانی که شرکت‌ها میکروسرویس‌ها را می‌سازند، آن‌ها را به زبان‌های دلخواه خود می‌سازند و معمولاً می‌توانند از چندین زبان استفاده کنند. “آنچه در مورد Conductor و Orkes منحصر به فرد است این است که در مورد زبان کاملاً آگنوستیک است.”

آلفای بسته که بر خدمات ابری تمرکز دارد، بازخوردهای مثبتی دریافت کرده است، بنابراین سرمایه گذاری اکنون برای ادامه ساخت تیم های مهندسی Orkes و راه اندازی آنها استفاده خواهد شد.

ظهور Orkes مسیر بسیار رایج این روزها برای ابزارهای منبع باز را برجسته می کند. توسعه‌دهندگان و مهندسان تلاش‌های قابل توجهی برای ساخت ابزارهای نوآورانه در سازمان‌های موجود یا به‌عنوان پروژه‌هایی انجام می‌دهند تا بسیاری از نیازهای فوری را بر اساس تجربه دست اول خود و در راستای رفتار توسعه‌دهندگان و برای ایجاد جوامع گسترده‌تر برای حمایت از این ابزارها برطرف کنند. در دراز مدت، آنها را منبع باز می کنند.

همین توسعه‌دهندگان اغلب برای ایجاد برخی از واضح‌ترین و مفیدترین سفارشی‌سازی‌ها بازمی‌گردند تا استفاده از آن‌ها توسط طیف وسیع‌تری از سازمان‌ها که ممکن است منابع یا افراد لازم برای استقرار را نداشته باشند، آسان‌تر کنند. -راه استفاده البته، هرکسی می‌تواند بیاید و نسخه‌های تجاری‌سازی‌شده ابزارهای منبع باز را ایجاد کند (و برای بسیاری از فناوری‌های بالغ، محصولات تجاری رقابتی بر روی آنها ساخته شده‌اند)، اما معمولاً بنیان‌گذاران این استارت‌آپ‌ها اغلب همان افرادی هستند که در ساختن منبع باز کمک کردند. ابزارها در وهله اول: آنها زمان و تمرکز بیشتری را روی یکدیگر صرف می کردند و بهتر از هرکس دیگری پتانسیل ها و مشکلات ابزار را می دانستند.

و سرمایه گذاران دوست دارند به همین دلیل از آنها حمایت کنند. (نمونه اخیر دیگری با همین موضوع: Superconductive، توسط سازندگان Great Expectations، اخیراً 40 میلیون دلار جمع آوری کرده است.)

در مورد Conductor، ابزار منبع باز دارای بدن بالغی از کاربران فعلی است که مشتریان طبیعی Orkes هستند، اما ظهور راه‌اندازی درها را به روی مجموعه‌ای از کاربران جدید بالقوه باز می‌کند، یا به نظر می‌رسد.

دارمش تاکر، شریک عمومی Battery Ventures در بیانیه‌ای گفت: منحنی پذیرش Conductor یکی از سریع‌ترین منحنی‌هایی است که من دیده‌ام، و اینکه بتوانیم از تیم توسعه اصلی و در عین حال تجاری‌سازی آن حمایت کنیم، فرصتی باورنکردنی برای ما است. “اورک ها تیم مناسبی برای ارائه پشتیبانی در سطح سازمانی و خدمات ابری در این جامعه پر رونق دارد. شریک Vertex سندیپ بهادرا همچنین با این دور به هیئت می پیوندد.