منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Paddle، شرکتی که می خواهد IAP اپل را تصاحب کند، 200 میلیون دلار با ارزش 1.4 میلیارد دلار برای افزایش پرداخت های SaaS جمع آوری می کند.

Paddle، شرکتی که می خواهد IAP اپل را تصاحب کند، 200 میلیون دلار با ارزش 1.4 میلیارد دلار برای افزایش پرداخت های SaaS جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Paddle، شرکتی که می خواهد IAP اپل را تصاحب کند، 200 میلیون دلار با ارزش 1.4 میلیارد دلار برای افزایش پرداخت های SaaS جمع آوری می کند.

نرم‌افزار به‌عنوان یک سرویس، به لطف پیشرفت‌ها در محاسبات ابری و شبکه‌سازی و انعطاف‌پذیری مدل‌های پرداخت استفاده که با نیازهای در حال تحول کسب‌وکار سازگار است، امروزه به عنوان پیش‌فرض برای نحوه دریافت و استفاده سازمان‌ها از برنامه‌ها تبدیل شده است. امروز، شرکتی به نام Paddle، که با ارائه پشتوانه صورتحساب برای این محصولات SaaS، تجارت بزرگی را ایجاد کرده است، در حال آماده شدن برای مرحله بعدی رشد خود، بودجه 200 میلیون دلاری را اعلام می کند.

سرمایه گذاری سری D به رهبری KKR، شامل حامیان سابق FTV Capital، 83North، Notion Capital، Kindred Capital، با بدهی از بانک Silicon Valley، Paddle مستقر در لندن را 1.4 میلیارد دلار برآورد می کند. با این دور، استارتاپ 293 میلیون دلار جمع آوری کرد.

امروزه، Paddle با بیش از 3000 مشتری نرم افزاری در 200 بازار کار می کند و بستری را برای آنها فراهم می کند تا محصولات SaaS خود را در این مناطق راه اندازی و به فروش برسانند، عمدتاً در مدل B2B. اما با توجه به بسیاری از خدمات مصرف‌کننده که این روزها در مدل‌های SaaS فروخته می‌شوند، جاه‌طلبی‌های او شامل گسترش قابل‌توجه این امر در حوزه‌هایی مانند پرداخت‌های درون برنامه‌ای است.

“ما در چند سال گذشته بسیار رشد کرده ایم. ما فکر می کردیم او ترک تحصیل می کند [after the Covid-19 peak] کریستین اونز، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران، گفت، اما این اتفاق نیفتاد. در واقع، این شامل استفاده بیشتر از کنفرانس ویدیویی نسبت به افراد عادی، سازماندهی یک “شام بزرگ” و همچنین انفجار رسانه های جریان و سایر خدمات مصرف کننده مجازی است. “در طول سال ها، نرم افزار B2C با آنچه B2B در نظر گرفته می شود، محو شده است. ناگهان همه به ابزار B2B ما نیاز پیدا کردند.

پرداخت‌ها مدت‌هاست که یک تجارت پیچیده و پراکنده در دنیای دیجیتال بوده است: شیوه‌های بانکی، روش‌های پرداخت ترجیحی و مقررات بسته به بازار مورد نظر متفاوت است و هر مرحله از پذیرش و تسویه پرداخت‌ها معمولاً شامل ادغام زنجیره‌ای از تامین‌کنندگان است. Paddle به عنوان یک خرده فروش ثبت شده است که طیف وسیعی از خدمات را بر اساس نیازهای خاص کسب و کار که نرم افزار را به صورت آنلاین می فروشد، ایجاد کرده است، که پرداخت، پرداخت، مدیریت اشتراک، صورتحساب، مالیات های بین المللی و فرآیندهای انطباق مالی را پوشش می دهد.

مانند خود SaaS به فروش می رسد – قیمت پایه 5٪ + 50 سنت برای هر تراکنش است – فرض Paddle از اصل اساسی بسیاری از ابزارهای تجاری دیگر پیروی می کند: پرداخت ها معمولاً صلاحیت اصلی مثلاً یک شرکت کنفرانس ویدیویی یا امنیتی نیست (یکی یکی از مشتریان او BlueJeans است که اکنون متعلق به Verizon است که قبلاً مالک TechCrunch بود و دیگری Fortinet است.

صادقانه بگویم، ده‌ها (شاید صدها) تاجر رکورددار در بازار خدمات پرداخت از پی پال و استرایپ گرفته تا آمازون و بسیاری دیگر وجود دارد – جای تعجب نیست، زیرا پیچیده است و تقریباً هر کسب‌وکاری که آنلاین بفروشد به آنها مراجعه می‌کند. برخی از نکات برای مقابله با این جریان. با این حال، Paddle معتقد است (و ثابت کرده است) که کسب و کار باید در ترکیب بخش های پیچیده بسیاری از ارائه خدمات صورتحساب و پرداخت در یک محصول به طور خاص برای تجارت نرم افزار انجام شود. درآمد واقعی یا داده‌های استفاده خاص را فاش نمی‌کند، اما به این نکته توجه می‌کند رشد درآمد (نه لزوما درآمد) در 18 ماه گذشته دو برابر شده است.

Paddle به عنوان نام شرکت مهم نیست.

اوونز، یکی از همکاران Thiel گفت: “این اشاره به هیچ چیز نیست، بلکه فقط نامی است که ما دوست داریم.” و این انگیزه برای تصمیم گیری بر اساس این پیش بینی که می تواند بازیگوش باشد چیزی است که به نظر می رسد مدتی است که او و شرکت را دنبال کرده است.

Paddle، شرکتی که می خواهد IAP اپل را تصاحب کند، 200 میلیون دلار با ارزش 1.4 میلیارد دلار برای افزایش پرداخت های SaaS جمع آوری می کند.

او ایده Paddle را با هریسون رز (در حال حاضر مدیر ارشد استراتژی و با ساختن اخلاق فروش او) پس از امتحان کردن قدرت خود در یک تجارت نرم افزاری قبلی که در سن 18 سالگی شروع کرده بودند، مطرح کرد، تجربه ای که آنها طعم آن را نشان دادند. یکی از چالش های بزرگ برای استارت آپ هایی از این دست.

او می‌گوید: «شما اول 1 تا 2 میلیون دلار درآمد خود را با تعداد کمی کارمند به دست می‌آورید، اما به تدریج این کسب‌وکارها به فروش 2 تا 20 میلیون دلاری و سپس 300 میلیون دلاری تبدیل می‌شوند، اما مشکلات اصلی در مدیریت آن‌ها از بین نمی‌رود». گفت.

صورتحساب و پرداخت ها به دلیل قوانین و مقررات متفاوت و الزامات انطباق و شیوه هایی که شرکت های مقیاس نرم افزار در حوزه های قضایی مختلف با آن مواجه هستند، یک مشکل جدی است. خود Paddle با حدود نیمی از شرکت‌های پرداخت بزرگ کار می‌کند تا تراکنش‌های محلی و بسیاری از شرکای دیگر را قادر سازد تا این خدمات را به عنوان یک سرویس یکپارچه به مشتریان خود (که نه خود شرکت های پرداخت کننده).

می‌توانید نام Paddle را که پاییز گذشته در اخبار منتشر کرد، زمانی که مشاهدات خود را در مورد چالش‌های پرداخت در مرز جدیدی مطرح کرد: برنامه‌ها، و پرداخت‌های اپلیکیشن به‌ویژه: اکتبر گذشته اعلام کرد که در حال ساخت جایگزینی برای سرویس پرداخت اپل است. .

این از طریق بسیاری از منطق مشاهداتی که خود پادل شروع کرد، همانطور که اوونز آن را توصیف می کند، به دست آمد. همانطور که می‌دانیم، اپل درگیر اختلاف طولانی‌مدت با تعدادی از شرکت‌هایی بود که برنامه‌ها را از طریق فروشگاه اپلیکیشن می‌فروشند و می‌خواستند کنترل بیشتری بر صورت‌حساب خود داشته باشند (و درآمد کمتری را به اپل بدهند). اوونز گفت که پادل احساس می‌کند «تشویق» می‌شود تا در بحبوحه این اختلاف پیش از حل‌وفصل، جایگزینی بسازد، بر اساس واکنش بازار (و به‌ویژه توسعه‌دهندگان و ناشران برنامه‌ها) به این اختلاف عمومی و موقعیت دولت‌ها.

از قضا رویکرد او با خود اپل تفاوتی ندارد:

او گفت: «یک کار وجود دارد که اپل به درستی انجام داده است و آن ساخت مجموعه کاملی از ابزارهای معاملاتی برای این مشاغل است. اما، او افزود، نقطه ضعف آن این است که به مشتریان حق انتخاب زمان استفاده و هزینه پرداخت آن را نمی دهد. “باید جایگزینی برای پوشش همه اینها وجود داشته باشد.”

(دست و پا زدن سخنگوی بعداً به من گفت که قصد دارد برای تراکنش‌های کمتر از 10 دلار 10 درصد و برای تراکنش‌های بالای 10 دلار تنها 5 درصد در مقایسه با 30 درصد برای اپل دریافت کند.)

اوونز گفت: «محصول در حال اجراست.» وی افزود که در حال حاضر 2000 توسعه دهنده ثبت نام کرده اند که معادل 2 میلیارد دلار در فروشگاه برنامه هستند و آماده آزمایش آن هستند. با توجه به انتشار در دسامبر، Paddle به تعویق افتاد زیرا پرونده اپل با Epic (یکی از سرسخت ترین منتقدان IAP) طولانی شد.

و او گفت که نام Paddle را در به روز رسانی شکایت اپل، اما نه به خوبی، درج کرده است.

این نگرش جسورانه ممکن است در واقع Paddle را در کتاب های بد اپل نگه دارد، اما او را به یک قهرمان برای توسعه دهندگان شخص ثالث تبدیل کرده است.

پاتریک دیوین، مدیر KKR، در بیانیه‌ای گفت: «پادل با کاهش اصطکاک و هزینه‌های مرتبط با مدیریت زیرساخت‌های پرداخت و رعایت مالیات، یک نقطه درد قابل‌توجه را برای هزاران شرکت SaaS حل می‌کند». با ساده کردن پشته پرداخت، Paddle امکان رشد سریعتر و پایدارتر را برای مشاغل SaaS فراهم می کند. کریستین و تیمش کار خارق‌العاده‌ای را برای ساختن یک کسب‌وکار خاص در این فضا انجام داده‌اند، و ما هیجان‌زده هستیم که از آن‌ها در آغاز مرحله بعدی رشد حمایت کنیم.»