منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Pangea برای باز کردن ورودی دیاسپورا به عنوان منبع بودجه برای استارت آپ های آفریقایی

Pangea برای باز کردن ورودی دیاسپورا به عنوان منبع بودجه برای استارت آپ های آفریقایی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Pangea برای باز کردن ورودی دیاسپورا به عنوان منبع بودجه برای استارت آپ های آفریقایی

Pangea Trust نروژی، از طریق پلت فرم سهام خود Connect، به دنبال باز کردن جریان حواله از دیاسپورا به عنوان منبعی برای تامین مالی برای استارت‌آپ‌های در مراحل اولیه و رشد در آفریقا است.

حواله های خارجی در سال 2021 به 45 میلیارد دلار رسید که نیجریه، غنا، کنیا، سنگال و زیمبابوه در صدر فهرست کشورهای دریافت کننده قرار دارند.

و با افزایش ورودی‌های سالانه، آن لاوی، مدیر عامل و مدیر عامل پانگه‌آ، به TechCrunch گفت، حواله‌های دیاسپورا می‌تواند برای افزایش بودجه تزریق شده به استارت‌آپ‌ها استفاده شود. استارت‌آپ‌ها در آفریقا سال گذشته نزدیک به 5 میلیارد دلار سرمایه جذب کردند، اما این میزان در مقایسه با سایر نقاط جهان کمیاب است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که استارت‌آپ‌های آفریقایی در سال 2021 بین 4.3 میلیارد دلار به 5 میلیارد دلار درآمد کسب کرده‌اند.

“در حالی که میزان سرمایه گذاری در استارت آپ ها در آفریقا در طول سال ها افزایش یافته است، هنوز در مقایسه با نیاز ناچیز است. به همین دلیل است که ما برای باز کردن حواله های دیاسپورا به عنوان منبع مالی کار می کنیم.

او گفت: “و از آنجایی که ما همچنین یک شتاب دهنده هستیم، رویکردی را ایجاد و ایجاد کرده ایم که به ما کمک می کند مشاغل سرمایه گذاری را شناسایی کنیم… همچنین ساختارهایی ایجاد کرده ایم که به سرمایه گذاران فرشته کمک می کند تا در این مشاغل همراه با سرمایه گذاری خطرپذیر سرمایه گذاری کنند.”

با این حال، برای تحقق این امر نیاز به تغییر دیدگاه است و به همین دلیل است که پانگه آ، با همکاری آژانس همکاری توسعه بین‌المللی سوئد و اتحاد دیاسپورا کنیا، همکاری می‌کند. از سال گذشته مجموعه ای از رویدادها را با هدف آموزش به مردم دیاسپورا ترتیب داده است که چرا استارتاپ ها فرصت های سرمایه گذاری خوبی هستند.

پانگه آ پس از ایجاد فراخوان عمومی اولیه خود برای اولین گروه خود در سال گذشته، 9 استارت آپ را که معیارهای متعددی از جمله پتانسیل رشد بالا و اهداف بلندمدت در راستای اهداف توسعه پایدار را برآورده می کنند، مورد بررسی قرار داد و گنجاند. 9 مورد نیاز سرمایه بین 25000 تا 100000 دلار دارند.

تا پایان جمع‌آوری کمک مالی، پانگه آ استارت‌آپ‌ها را با 320000 دلار سرمایه در دیاسپورا به هم متصل می‌کند، با هدف اضافی جمع‌آوری یک میلیون دلاری از همین منابع تا پایان سال.

استارت‌آپ‌هایی که در جمع‌آوری سرمایه اولیه مشارکت دارند عبارتند از Grow Agric که کشاورزان را با سرمایه در گردش پیوند می‌دهد. Ai Care، SaaS insurtech; بریدی، یک کسب و کار ذخیره سازی خورشیدی خارج از خط که با مشکل تلفات پس از برداشت سروکار دارد. Damu sasa، سیستم مدیریت اطلاعات خدمات خون؛ Ambulex، که راه حل های مراقبت های بهداشتی اضطراری را برای جوامع کم درآمد ارائه می دهد. Funke Science، یک پلت فرم آموزش الکترونیکی برای دوره های علمی؛ Kiri EV، تولید کنندگان اسکوترهای برقی؛ Rabbii Teecha، که خدمات آموزشی یک به یک را ارائه می دهد، و Benacare، پیوندی به خدمات پرستاری.

همه استارت‌آپ‌های فوق‌الذکر در کنیا مستقر هستند، اما سایر استارت‌آپ‌های اتیوپی و سومالی در مرحله آزمایشی مورد حمایت قرار خواهند گرفت و برنامه‌هایی برای گسترش در پنج کشور دیگر از جمله رواندا، تانزانیا و زیمبابوه در سال آینده انجام خواهد شد.

فین‌تک در آفریقا همچنان بر سایر استارت‌آپ‌ها از نظر بودجه کسب‌شده تحت الشعاع قرار می‌دهد