منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Pavilion Capital Temasek با سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری از Rebellions سازنده تراشه های هوش مصنوعی کره جنوبی پشتیبانی می کند.

Pavilion Capital Temasek با سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری از Rebellions سازنده تراشه های هوش مصنوعی کره جنوبی پشتیبانی می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Pavilion Capital Temasek با سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری از Rebellions سازنده تراشه های هوش مصنوعی کره جنوبی پشتیبانی می کند.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر جهانی در حال ریختن پول به استارت‌آپ‌های نیمه‌رسانا هستند که نسل بعدی تراشه‌ها را توسعه می‌دهند. نیمه هادی ها که به یک دارایی ارزشمند تبدیل شده اند، تقریباً در هر صنعت از جمله شبکه های 5G، اتوماسیون، اینترنت اشیاء، امور مالی، خانه های هوشمند، شهرهای هوشمند، واقعیت مجازی (VR)، واقعیت افزوده و خودروهای خودران استفاده می شوند.

پارک سونگ هیونیک توسعه‌دهنده کوانتومی سابق در مورگان استنلی در نیویورک، راه‌اندازی شده است پرتاب نیمه هادی ها با هوش مصنوعی شورش ها با چهار هم بنیانگذار برای ورود به این صنعت درخشان در سال 2020. امروزشرکت مستقر در کره جنوبی که تراشه‌هایی را برای کاربردهای هوش مصنوعی می‌سازد، اعلام کرده است که 50 میلیون دلار (62 میلیارد وان وون) در سری A از سرمایه‌گذاران، از جمله Temasek’s Pavilion Capital، بانک توسعه کره، SV Investment، Mirae Asset Capital، Mirae جمع‌آوری کرده است. Asset Ventures، IMM Investment، KB Investment و KT Investment.

پارک به TechCrunch گفت که حامیان فعلی او، Kakao Ventures، GU Equity Partners و Seoul Techno Holdings نیز در این دور شرکت کردند.

سری A که از آن فراتر رفت – شرکت در ابتدا حدود 40 میلیون دلار هدف قرار گرفت – و در کمتر از سه ماه به پایان رسید، کل بودجه Rebellions را به حدود 80 میلیون دلار (100 میلیارد KRW) با تخمینی 283 میلیون دلار رساند. 325 میلیارد KRW)، مدیر عامل Rebellions Park، در مصاحبه با TechCrunch گفت.

پارک گفت که این استارت آپ از سرمایه برای تولید انبوه دومین نمونه اولیه تراشه هوش مصنوعی خود به نام ATOM استفاده خواهد کرد که در سرورهای سازمانی استفاده خواهد شد. پارک گفت، علاوه بر این، این بودجه برای دو برابر کردن کارمندان به 100 نفر و راه اندازی دفتری در ایالات متحده تا پایان سال جاری استفاده خواهد شد.

Rebellions در حال مذاکره با مشتریان بالقوه برای عرضه اولین تراشه هوش مصنوعی خود به نام ION در بازار است. پارک افزود: مشتریان ION این شرکت ممکن است شامل بانک های سرمایه گذاری جهانی باشند و دومین تراشه ATOM آن شرکت های ابری و مراکز داده بزرگ را هدف قرار می دهد. او به شرکت نیمه هادی تایوانی (TSMC) دستور داد تا سال آینده تولید تراشه های ION را آغاز کند.

این شرکت ادعا می کند که اولین تراشه ION آن که در نوامبر 2021 راه اندازی شد، سرعت معاملات را بهبود می بخشد و تأخیر را کاهش می دهد و از نظر عملکرد دو برابر سریعتر از تراشه گویا هوش مصنوعی اینتل هابانا Labs است. این بدان معناست که ION Rebellions امکان اجرای سریع‌تر داده‌ها را فراهم می‌کند، به طوری که سفارشات سرنخ را می‌توان سریع‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر توسط تاجرانی با سرعت اجرای پایین‌تر پردازش کرد. تجارت با فرکانس بالا (HFT) یا تجارت سیستمی، یک پلت فرم معاملاتی خودکار است که توسط بانک های سرمایه گذاری بزرگ، صندوق های تامینی و سرمایه گذاران نهادی برای انجام معاملات تعداد زیادی سفارش استفاده می شود.

تراشه هوش مصنوعی ION در Rebellions

اعتبار تصویر: تراشه هوش مصنوعی ION در Rebellions

قبل از آن، پارک به طراحی تراشه Starlink ASIC در SpaceX کمک کرد و به عنوان مهندس در آزمایشگاه‌های Intel و Samsung Electronics کار می‌کرد.

به گفته آلن پریستلی، تحلیلگر گارتنر، بیش از 50 سازنده تراشه های هوش مصنوعی در سراسر جهان از جمله Samba Nova، Graphcore، Groq و Cerebras وجود دارند که می خواهند پردازنده های هوش مصنوعی Nvidia، Intel و Qualcomm را به چالش بکشند. اینتل سازنده چیپست اسرائیلی Habana Labs را با قیمت حدود 2 میلیارد دلار در سال 2019 خریداری کرد، در حالی که کوالکام در اوایل سال 2021، Nuvia را با حدود 1.4 میلیارد دلار خریداری کرد. پیش بینی می شود که بازار تراشه های هوش مصنوعی تا سال 2027 بیش از 83.2 میلیارد هزینه داشته باشد، در مقایسه با 56 میلیارد دلار در سال. 2018. گزارش سال 2019 از Insight Partners.

بر اساس گزارش PitchBook، سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای استارت‌آپ‌های تراشه‌های جهانی در سال 2021، با 9.9 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در 170 معامله، بیش از سالانه سه برابر شده است.

SambaNova 676 میلیون دلار به ارزش 5.1 میلیارد دلار جمع آوری می کند تا هوش مصنوعی ابری را برای سازمان ها دو برابر کند.

Graphcore سازنده هوش مصنوعی 222 میلیون دلار با ارزش 2.77 میلیارد دلار جمع آوری کرده و IPO را هدایت می کند.