منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Paytm می گوید گزارش ادعاهای نشت از بانک پرداخت به شرکت های چینی “کاملا نادرست” است.

Paytm می گوید گزارش ادعاهای نشت از بانک پرداخت به شرکت های چینی “کاملا نادرست” است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Paytm می گوید گزارش ادعاهای نشت از بانک پرداخت به شرکت های چینی "کاملا نادرست" است.

Paytm می‌گوید گزارشی مبنی بر افشای اطلاعات بانک پرداخت آن به شرکت‌های چینی «کاملا جعلی و هیجان‌انگیز» است زیرا غول فین‌تک هندی پس از کاهش 14.7 درصدی سهامش به 8.6 دلار در هر سهم در روز دوشنبه، به سرعت توضیحاتی را برای اطمینان سرمایه‌گذاران ارائه می‌کند.

بلومبرگ امروز بعدازظهر اعلام کرد که Paytm از افزودن مشتریان جدید منع شده است زیرا قوانین هند را نقض می کند و اجازه می دهد داده ها با سازمان های مستقر در چین که به طور غیرمستقیم در بانک پرداخت Paytm سهام دارند به اشتراک گذاشته شود.

سخنگوی Paytm با رد این گزارش افزود که Paytm Payments Bank “یک بانک خانگی و کاملاً مطابق با دستورالعمل های محلی سازی داده های RBI است.”

سخنگو افزود: تمامی اطلاعات بانک در داخل کشور است. ما به ابتکار هند دیجیتال معتقدیم و متعهد به تشویق مشارکت مالی در کشور هستیم.

بانک مرکزی هند، بانک مرکزی ملی، روز جمعه بانک Paytm Payments را از پذیرش مشتریان جدید منع کرد و دلیل آن نیز «نگرانی های نظارتی اساسی» بود.

همچنین به بانک دستور داده شده است که یک موسسه حسابرسی فناوری اطلاعات را برای انجام حسابرسی سیستم جامع سیستم فناوری اطلاعات خود منصوب کند. RBI اضافه کرد: گنجاندن مشتریان جدید از Paytm Payments Bank با مسئولیت محدود منوط به مجوز ویژه ای خواهد بود که پس از بررسی گزارش حسابرسان فناوری اطلاعات توسط RBI ارائه می شود.

Paytm که بیش از 300 میلیون مشتری دارد و بسیاری از مشاغل را مدیریت می کند، گفت که معتقد نیست اقدامات RBI “تأثیر قابل توجهی بر تجارت کلی Paytm” داشته باشد.

سهام Paytm در روز دوشنبه قبل از بهبودی جزئی، 14.7 درصد سقوط کرد. ارزش بازار Paytm در زمان انتشار 5.72 میلیارد دلار بود که کمتر از 16 میلیارد دلاری است که استارت آپ فین تک در اواخر سال 2019 جمع آوری کرد.

شرکت کارگزاری Macquarie Capital که تحلیلگرانش منتقد شدید Paytm بوده اند، گفت که بعید است تحولات اخیر تأثیر زیادی بر تجارت این شرکت داشته باشد، اما شانس آن را برای “ارتقا” به یک بانک مالی کوچک کاهش خواهد داد. در ماه می.