منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Perlego 50 میلیون دلار جمع آوری می کند تا چشم انداز خود را برای Spotify برای کتاب های درسی ایجاد کند

Perlego 50 میلیون دلار جمع آوری می کند تا چشم انداز خود را برای Spotify برای کتاب های درسی ایجاد کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Perlego 50 میلیون دلار جمع آوری می کند تا چشم انداز خود را برای Spotify برای کتاب های درسی ایجاد کند

Spotify به هموار کردن راه برای مدل جدیدی برای کاربران برای گوش دادن به موسیقی کمک کرده است: پرداخت ماهیانه برای پخش هر آنچه که می خواهید بدون نیاز به نسخه فیزیکی یا دیجیتالی. اکنون استارتاپی به نام Perlego که این مفهوم را در کتاب‌های درسی دانشگاهی به کار می‌برد، پس از مشاهده رونق در پلتفرم خود از طریق Covid-19، 50 میلیون دلار برای گسترش تجارت خود جمع‌آوری کرده است. در حال حاضر، استارت آپ لندن دارای 400000 مشترک پرداختی است که هر آنچه را که می توانید بخوانید، تا حدود 850000 عنوان – کتاب های درسی، داستان و سایر ادبیات که دانشجویان به عنوان درس در دانشگاه ها و سایر موسسات آموزش عالی دریافت می کنند، دریافت می کنند. به گفته این استارتاپ، این کاتالوگ Perlego را به بزرگترین سرویس اشتراک آنلاین کتاب درسی در جهان تبدیل می کند.

Mediahuis Ventures، بخش سرمایه گذاری خطرپذیر گروه رسانه ای اروپایی Mediahuis، همچنین رهبری Raine Ventures، بخش VC گروه Raine (بانک سرمایه گذاری که بر فروش چلسی اف سی نظارت می کند) و Evli Growth Partners را بر عهده داشت. این دور، سری B، همچنین دارای سرمایه گذاران فرشته ای بود، مانند دو بنیانگذار Kahoot، جیمی بروکر و یوهان برند، از طریق صندوق We Are Human. و همچنین حمایت ناشران “استراتژیک”.

Perlego فاش نمی کند که کدام استراتژی ممکن است در لیست طولانی شرکای فعلی خود باشد. پرلگو (به لاتین “من خواندم”) با 5000 ناشر آموزشی از جمله Cengage، Routledge، انتشارات دانشگاه کمبریج، Elsevier و انتشارات دانشگاه هاروارد کار می کند.

Perlego 50 میلیون دلار جمع آوری می کند تا چشم انداز خود را برای Spotify برای کتاب های درسی ایجاد کند

اعتبار تصویر: پرلگو (در یک پنجره جدید باز می شود)

گوتیه ون مالدرن و متیو دیویس این شرکت را در سال 2017 تأسیس کردند، زمانی که به عنوان فارغ التحصیلان دانشگاه، الهام گرفته شدند تا بستری برای مقابله با یک مشکل مالی حاد برای دانشجویان ایجاد کنند: هزینه بسیار بالای کتاب های درسی.

ون مالدرن با یادآوری اینکه چگونه معمولاً برای یک کتاب 200 تا 300 پوند می پردازد، گفت: «این نقطه دردناک من بود، فقط برای اینکه «یک فصل اختصاص داده شده را بخواند و بعد دیگر از آن استفاده نکند». تفاوتی با این نداشت که شما ممکن است بخواهید چند آهنگ را بشنوید، اما نه یک آلبوم کامل توسط یک ضبط کننده. بنابراین من فکر کردم که یک مدل اشتراک قطعاً در اینجا کار خواهد کرد.

هزینه بالای کتاب های درسی چیزی است که بسیاری از دانشجویان آموزش عالی به خوبی می دانند. یک مطالعه توسط گروه تحقیقاتی منافع عمومی در ایالات متحده نشان داد که در سال 2020، حدود 65 درصد از دانش‌آموزان گفتند که به دلیل قیمت از خرید کتاب‌های درسی خودداری کرده‌اند، اگرچه می‌دانند که احتمالاً بر میزان موفقیت آنها در دوره‌ها تأثیر می‌گذارد. ون مالدرن همچنین به آماری اشاره می‌کند (اما منبع را به من نداد) مبنی بر اینکه حدود 23 درصد از دانش‌آموزان کلاس‌ها را به دلیل هزینه کتاب‌هایی که برای تحویل گرفتن آن‌ها نیاز دارند ترک می‌کنند.

«بازار محتوای آموزشی از سایر انواع محتوا که با موفقیت دیجیتالی شده اند و الگوهای جدیدی از مصرف مصرف کننده ارائه می کنند، عقب مانده است. الیزابت بریلمن، شریک VC در Raine Ventures، در بیانیه ای گفت: ما معتقدیم که اتخاذ یک مدل اشتراک آنلاین در این دسته اجتناب ناپذیر است و پلتفرم و مدل تجاری Perlego صنعت آموزش را در این تغییر دیجیتالی هدایت می کند. ما از شراکت با گوتیه و کل تیم پرلگو در این سفر هیجان‌زده هستیم.»

او گفت که در ابتدا، ناشران کمی کندتر بودند، اما نه بدون علاقه به درگیر شدن با استارتاپ تا ببینند چه چیزی از این رابطه حاصل می شود. همانطور که ون مالدرن آن را توصیف کرد، اگرچه ناشران قدرت نسبتاً قوی برای انتشار کتاب‌هایی در زمینه فضای بازار قابل پیش‌بینی – آنهایی که در آموزش هستند – داشتند، این وضعیت دارای شکاف‌های مهمی در دیدگاه آنها بود.

او گفت: «یک مشکل بزرگ برای ناشران این است که برای جبران دزدی دریایی به کتاب های درسی بالا ارزش می دهند. (و او این را اضافه نکرد، اما نسخه محدودتر و ماهیت تخصصی عناوین بدیهی است که نقش مهمی را ایفا می کند.) اما او اضافه کرد که چیزی که آنها را بیشتر آزار می دهد این است که نه غیرقانونی، اما به همان اندازه مخرب، و چیزی که ناشران به دنبال مبارزه با آن بودند: بازار کتاب دست دوم. این دو نیرو در واقع مدتی است که درگیر درگیری بوده اند. Perlego ادعا می کند که در سال 2021، 2.1 میلیون جستجوی آنلاین برای کتاب های درسی دزدی دریایی «رایگان» را رهگیری کرده است.

وی گفت: الگویی مانند ما نه تنها از دزدی دریایی جلوگیری می کند، بلکه نیاز به کتاب های دست دوم را نیز کاهش می دهد.

در عوض، مدل کسب‌وکار حول این ایده ساخته شده است که اشتراک کتاب نباید رایگان باشد، بلکه حداقل برای دانشجویان یا حتی مؤسساتی که مایلند با Perlego شریک شوند تا به دانش‌آموزان خود به عنوان بخشی از عرضه آنها به این خدمات دسترسی داشته باشند، به میزان قابل توجهی قابل دسترسی است. به آنها. این شرکت در حال حاضر یک آزمایش رایگان دو هفته ای دارد تا مصرف کنندگان مجبور به پرداخت ماهانه (12 پوند در انگلستان، 18 دلار در ایالات متحده) یا سالانه (تا 8 پوند، 12 دلار در ماه) باشند. اما او سطحی از freemium a la Spotify ندارد، زیرا او هنوز در حال بررسی ظاهر آن است.

وی گفت: شخصاً مخالف تبلیغات هستم. «ما می خواهیم فضایی تمیز و بدون استرس از تبلیغات ایجاد کنیم. ما نمی‌خواهیم تبلیغات در حلقه داشته باشیم. “او گفت که به طور بالقوه یک ایده می‌تواند ایجاد سطوحی از کتاب‌ها باشد که استفاده از برخی از آنها رایگان باشد و برخی دیگر نیاز به اشتراک درجه یک داشته باشند. در مورد ناشران، او در حال کار بر روی یک سهم است. مدل درآمدی که در آن 65 درصد از درآمد اشتراک او به نوبه خود بین ناشرانی که با آنها کار می کند، با پرداخت پورسانت اضافی بر اساس مصرف نیروی کار و ارزش کتاب، توزیع می شود و آنها همچنین در حال بررسی نحوه همکاری با ناشران هستند. برای فروش نسخه های کاغذی واقعی کتاب هایی که مردم دوست دارند برای یک عمر آنها را داشته باشند.

مانند سایر شرکت‌هایی که کسب‌وکاری پیرامون کتاب‌های الکترونیکی ایجاد کرده‌اند، Perlego نه تنها مزیت قیمت‌های پایین‌تر را ستایش می‌کند، بلکه به دلایل دیگر بر مزایای رابط دیجیتال تأکید می‌کند: ون مالدرن می‌گوید کتاب‌ها در حال تبدیل شدن به بخشی از یک “کتابخانه دیجیتال خصوصی” که پویاتر (و حمل آسان تر) نسبت به نسخه آنالوگ است و (از نظر فناوری) این کتابخانه به خودی خود به یک پلتفرم تبدیل می شود: شما این فرصت را دارید که توضیحات خود را ذخیره کنید و افراد حاشیه نویسی را به اشتراک بگذارند. با یکدیگر، و همچنین اسناد دیگر و انواع دیگر رسانه های خارج از کتاب های Perlego را به این کتابخانه ها اضافه کنید.

او گفت: “چشم انداز ما این است که اکوسیستمی برای یافتن تمام مطالب آموزشی شما، از جمله فیلم ها یا فایل های PDF باشد.” “ما معتقدیم که این مکان همچنین می تواند مکانی برای مربیان باشد تا وظایف کاری شما را انجام دهند و همچنین ارزیابی کنند و برای همه کارآمد باشد.” او همچنین تنها کسی نیست که به دنبال راه‌هایی برای استفاده از پلتفرم‌های دیجیتال برای ایجاد اختلال در صنعت کتاب‌های درسی است. Chegg همچنین یک پورتال برای اجاره / خرید کتاب های درسی آنلاین ساخته است. Open Library و Libre Texts دو مورد دیگر هستند. اما هیچ یک از آنها از نظر کاتالوگ و عملکرد به اندازه Perlego گسترده نیستند – حداقل هنوز.

این مدل مدلی است که به نظر می رسد در بازار Perlego، که به ویژه در دو سال اخیر رشد کرده است، در حالی که یادگیری آنلاین جهان را پس از همه گیری کووید-19 فرا گرفته است، تسلط جالبی با این سه کشور پیدا کرده است. او اکنون با 6000 موسسه برای اجرای برنامه های درسی کلاس ها و دوره ها در 172 کشور تماس گرفته است. حدود 40 درصد از مؤسساتی که او با آنها کار می کند در آمریکا هستند. در سال 2021، پرلگو شاهد افزایش 450 درصدی مشترکان بود و ناشران نیز از آن حمایت کردند: کاتالوگ کتاب آن در سال گذشته 166 درصد افزایش یافته است و از سال 2019 که تنها 300،000 عنوان بود، بیش از 500،000 افزایش یافته است.

Perlego معادله را برای دانش‌آموزان تغییر می‌دهد و به آنها کمک می‌کند به منابع دوره دسترسی پیدا کنند و در عین حال به ناشران اجازه می‌دهد به صورت آنلاین حرکت کنند و از فرصت‌های درآمدی جدید استفاده کنند. ما از اولین سرمایه‌گذاری خود شاهد رشد شرکت بوده‌ایم و هیجان‌زده هستیم که تعهد خود را نسبت به این شرکت در سری B آنها دو برابر کنیم. در دسترس قرار دادن اطلاعات مستقل برای عموم در قلب کاری است که انجام می‌دهیم. Mediahuis از گسترش مأموریت خود به آموزش عالی خرسند است. پل ورویلت، مدیر عملیات Mediahuis در بیانیه ای گفت.