منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Pinecone سری A 28 میلیون دلاری را به عنوان پایگاه داده اختصاصی برای دانشمندان داده اعلام می کند

Pinecone سری A 28 میلیون دلاری را به عنوان پایگاه داده اختصاصی برای دانشمندان داده اعلام می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Pinecone سری A 28 میلیون دلاری را به عنوان پایگاه داده اختصاصی برای دانشمندان داده اعلام می کند

وقتی Pinecone سال گذشته راه اندازی شد، اعلامیه شرکت در مورد ساخت یک پایگاه داده برداری بدون سرور بود که به طور خاص برای دانشمندان داده طراحی شده بود. اگرچه این پایگاه داده در قلب کاری است که شرکت انجام می دهد، اما به سمت استفاده پیچیده تر از این پایگاه داده در مورد جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی حرکت می کند، که به این دانشمندان کمک می کند تا سوزن ضرب المثل را در انبار کاه پیدا کنند.

هنگامی که سال گذشته با ادو لیبرتی، بنیانگذار و مدیر عامل Pinecone در طول دور 10 میلیون دلاری او صحبت کردیم، شرکت او به سادگی راه خود را از طریق ساخت پایگاه داده باز کرد. او از آمازون آمد، جایی که به ساخت سرویس پایگاه داده SageMaker کمک کرد. او می گوید که از آن زمان تاکنون راه زیادی را پیموده اند.

لیبرتی گفت: «از زمان اعلام راه‌اندازی خیلی چیزها تغییر کرده است، بنابراین ما برای اولین بار خدمات تولید پولی مناسب خود را در ماه اکتبر راه‌اندازی کردیم، و از آن زمان تاکنون به سرعت در حال رشد است هم از نظر پذیرش و هم درآمد، بنابراین کارها واقعاً خوب پیش می‌رود.»

وی دلیل ایجاد بانک اطلاعاتی ویژه دانشمندان داده در زمان تامین مالی اولیه را به شرح زیر بیان کرد:

«داده‌ای که مدل یادگیری ماشین انتظار دارد یک رکورد JSON نیست، یک بردار بزرگ است که یا فهرستی از توابع است یا چیزی که تعبیه نامیده می‌شود، که نمایش عددی عناصر یا اشیاء در جهان است. این [format] او توضیح داد که از نظر معنایی بسیار غنی تر است و برای یادگیری ماشینی قابل استفاده است.

او می گوید که امروزه این رویکرد غنی از لحاظ معنایی باعث می شود مشتریان از Pinecone استفاده کنند. استفاده غالب از پایگاه های داده برداری برای جستجو و جستجو به معنای وسیع کلمه است. این یک جستجوی سند است، اما شما می توانید جستجو را به عنوان بازیابی اطلاعات به طور کلی، تشخیص، توصیه، تشخیص ناهنجاری و غیره در نظر بگیرید.

این سیستم در ماژول‌هایی سازماندهی شده است که مجموعه‌ای از منابع هستند که برای پردازش داده‌ها در پایگاه داده Pinecone طراحی شده‌اند. این شرکت یک کپسول رایگان ارائه می دهد تا به مشتریان کمک کند با محصول احساس راحتی کنند و یک اثبات ساده از مفهوم را انجام دهند. سپس با توجه به تعداد غلاف شروع به پرداخت می کنند.

او متقاعد شده است که این شرکت سیستم را به گونه ای طراحی کرده است که می تواند تا میلیاردها شی را مقیاس کند. «شما می‌توانید به اندازه‌ای که نرم‌افزارتان واقعاً می‌تواند تحمل کند مقیاس کنید و واقعاً می‌توانید سازماندهی کنید. او گفت: «ما سیستم را طوری طراحی کردیم که واقعاً هیچ محدودیت مشخصی برای ایندکس کردن و استفاده از داده وجود ندارد.

به عنوان یک پایگاه داده بدون سرور، مشتری اصلاً نباید نگران امنیت باشد، بلکه باید به Pinecone دقیقاً بگوید که مایل است هر ماه چقدر هزینه کند و بر اساس میزان داده ای که باید پردازش کند.

“آنها به نوعی دارند پشت پاکت نامه را درک می کنند که x pods برای آنچه ما از نظر داده هایی که می تواند حاوی آن باشد و عملکردی که به من می دهد، کافی است.” فرد فقط ثبت نام می کند و با با چند کلیک در کنسول و فراخوانی API برای ایجاد ایندکس، او آماده و آماده استفاده است.

لیبرتی نمی خواست ارقام رشد یا تعداد کارمندان را به اشتراک بگذارد، اما گفت که انتظار دارد در سال آینده کارمندان خود را (به هر معنی که باشد) دو برابر کند. شایان ذکر است این استارتاپ در زمان اعلام مرحله اولیه دارای 10 کارمند بود.

وی در خصوص تنوع سال گذشته گفت: به کارکنان خود دستور داده ایم که فعال باشند [in finding more diverse applicants]در واقع او می گوید که امسال 50 درصد کادر فنی جدید (برعکس تعداد کل کادر) زن بودند.

این شرکت امروز یک سری A 28 میلیون دلاری به رهبری Menlo Ventures با سرمایه گذار جدید تایگر گلوبال به همراه سرمایه گذاران قبلی، از جمله Wing Venture Capital، که تامین مالی اولیه شرکت را مدیریت می کند، اعلام کرد. این شرکت تاکنون 38 میلیون دلار جذب کرده است.