منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Plaid رسماً به تأیید هویت و درآمد، جلوگیری از کلاهبرداری و تأمین مالی حساب گسترش یافته است

Plaid رسماً به تأیید هویت و درآمد، جلوگیری از کلاهبرداری و تأمین مالی حساب گسترش یافته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Plaid رسماً به تأیید هویت و درآمد، جلوگیری از کلاهبرداری و تأمین مالی حساب گسترش یافته است

Fintech decacorn Plaid در حال گسترش فراتر از محصول پیوند دهنده حساب اصلی خود است – اولین افزونه اصلی آن از زمان آغاز به کار آن در سال 2013.

در رابطه با رویداد Plaid Forum خود، این استارتاپ امروز تعدادی «بهبود محصول و ابتکارات جدید» را معرفی کرد که شامل حرکت به سمت تأیید هویت و درآمد، پیشگیری از کلاهبرداری و تأمین بودجه و ابزارهای پرداخت جدید است.

این حرکت دو هفته پس از آن صورت گرفت که غول پرداخت Stripe اعلام کرد که با Plaid حمله می کند محصول جدید خود.

در یک پست وبلاگی با عنوان “شامل فاز بعدی فین تک”، زک پرت، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Plaid خاطرنشان کرد که بیشتر ترافیک شبکه Plaid از طریق APIهای بانکی مستقیم انجام می شود که از طریق مشارکت بانکی و Plaid Exchange امکان پذیر شده است و دسترسی به داده ها را فراهم می کند. که توسط بیش از 1000 بانک و شرکت فین‌تک برای ارائه دسترسی مبتنی بر API به داده‌ها برای مشتریان خود استفاده می‌شود.

اما اکنون این شرکت پیشنهادات اتصال داده خود را گسترش داده است تبادل اولیهکه پرت گفت که به بانک‌ها، شرکت‌های فین‌تک یا «شرکای داده» راه دیگری برای اشتراک‌گذاری «ایمن» داده‌ها با استفاده از Plaid ارائه کرد.

آلن مایر، رئیس شناسایی پلید، به TechCrunch گفت که پیوند حساب ها همیشه تمرکز اصلی این شرکت بوده است. او گفت که طی سال‌ها، Plaid به اتصال میلیون‌ها حساب کمک کرده است – به‌ویژه که کاربران بیشتری از خدمات مالی دیجیتال استفاده می‌کنند.

به گفته پرت، با گذشت زمان، این شرکت شرکت‌های فین‌تک بیشتری از جمله Chime، Dave، Robinhood و SoFi را به شبکه خود اضافه کرد. علاوه بر این، انواع جدیدی از پیوندهای داده مانند داده های حقوق و دستمزد اضافه شده است تا افراد بتوانند هنگام انجام کارهایی مانند وام گرفتن یا خرید خودرو، اطلاعات درآمد و شغل خود را بررسی کنند.

و همانطور که استقرار فین‌تک در سال‌های اخیر رشد کرده است، تقاضای مشتریان Plaid برای چیزی فراتر از تجربه استقرار صرف افزایش یافته است.

مایر گفت: “این در نهایت به ایجاد اعتماد و امنیت برای کل اکوسیستم کمک می کند زیرا افراد بیشتری به برنامه ها و خدمات جدید فین تک می پیوندند.” به همین دلیل است که پلتفرم خود را گسترش می دهیم تا تأیید هویت و ابزارهای جدید برای تأمین مالی سریع و آسان و پرداخت صورتحساب را شامل شود.»

با توجه به اینکه Plaid در ماه ژانویه 250 میلیون دلار پرداخت کرد، حرکت به سمت بررسی هویت جای تعجب ندارد خرید Cognito |که تأیید هویت را همراه با کمک به مسائل دشواری مانند قوانین KYC و الزامات ضد پولشویی ارائه می دهد.

مایر به TechCrunch گفت: “زمانی که Cognito به Plaid ملحق شد، ما تخمین زدیم که حدود 90٪ از مشتریان Plaid به نوعی احراز هویت نیاز دارند، بنابراین این یک توسعه طبیعی برای Plaid است.” و Perrett تأیید می کند که پیشنهادات تأیید هویت جدید Plaid محصولات Cognito را به Plaid API می آورد.

Plaid Cognito را می خرد زیرا فراتر از پیوند دادن ساده حساب ها است

مایر گفت، این شرکت محصول تأیید جدید خود را در Plaid Link ادغام کرده است تا به مشتریان کمک کند حساب های خود را پیوند دهند و هویت خود را در یک “تجربه کاربری یکپارچه و بدون درز” تأیید کنند.

او گفت که هویت همیشه برای Plaid حرف اول را می‌زند و با API شروع می‌شود تا مالکیت حساب را در حین احراز هویت تأیید کند. مایر گفت که در گذشته، مشتریان Plaid مجبور بودند با 6 تا 12 فروشنده مختلف کار کنند تا تمام جنبه های مختلف تأیید هویت و جریان انطباق را مدیریت کنند.

علاوه بر این پیشنهادات جدید، شاید غافلگیرکننده ترین خبری که امروز از شرکت منتشر می شود، پلید گفت که او همچنین امیدوار است که مشتریان جدید را از طریق تأمین مالی حساب به مشتریان فعال تبدیل کند که به مردم راهی برای پرداخت یا پرداخت برای کالاها می دهد. و خدمات

مایر می گوید: «تامین مالی حساب اولین قدمی است که مصرف کننده برای سرمایه گذاری، ارسال پول یا شروع استفاده از کیف پول دیجیتال برمی دارد. ما در تلاش هستیم تا تامین مالی حساب و انتقال یکپارچه از استقرار کلی را برای بهبود این مرحله فعال سازی حیاتی انجام دهیم.”

در نهایت، این شرکت معتقد است که اکنون ابزارهای مبتنی بر ریسک را ارائه می دهد که برای کمک به کاهش ریسک و تقلب در هنگام تأمین مالی حساب ها و نقل و انتقالات از طریق ACH طراحی شده اند. پیشنهاد جدید او، سیگنال (نظارت تراکنش)، به عنوان مثال، از یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل بیش از 1000 عامل خطر و ارائه نتایج و بینش هایی استفاده می کند که به گفته Plaid، “اطمینان بیشتری از تسویه تراکنش فراهم می کند” به طوری که یک شرکت می تواند سرعت دسترسی به این وجوه بدون افزایش ریسک. اولین مشتریان، ادعا می کند که Plaid، شاهد “کاهش قابل توجهی” در بازده های غیرمجاز و هزینه های NSF بودند.

در آوریل 2021، Plaid یک سری D 425 میلیون دلاری با ارزش 13.4 میلیارد دلار جمع آوری کرد. این شرکت 9 ساله سال گذشته زمانی که قرارداد 5.3 میلیارد دلاری با غول وام مصرفی Visa به دلیل نگرانی های نظارتی شکست خورد، خبرساز شد، رویدادی که بسیاری می گویند برای شروع یک نعمت پنهان بوده است.

تأیید هویت فضایی است که به طور فزاینده ای شلوغ و دارای بودجه خوبی است. Socure، شرکتی که از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای تأیید هویت استفاده می کند، در نوامبر گذشته 450 میلیون دلار بودجه برای سری E خود به رهبری Accel و T. Rowe Price جمع آوری کرد. Persona، یک شرکت استارت آپی که بر ایجاد یک تجربه هویتی شخصی و کاربرپسند متمرکز است، می گوید که به کسب و کارها کمک می کند تا فرآیند احراز هویت – و فراتر از آن – را از طریق پلتفرم بدون کد خود که با 50 میلیون دلار بودجه سری B در ماه می 2021 ارائه شده است، سفارشی کنند. و در آگوست گذشته، یک جفت کارمند Affirm 70 میلیون دلار برای SentiLink، یک شرکت استارت آپی برای تأیید هویت جمع آوری کردند.

خبرنامه هفتگی فین‌تک من، The Interchange، در اول ماه مه راه‌اندازی می‌شود! ثبت نام اینجا تا آن را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

از شرکا تا رقبا: آخرین حرکت Stripe برای Plaid چه معنایی دارد