منو سایت

Pony.ai دانلود نرم افزار رانندگی خودکار را منتشر کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Pony.ai دانلود نرم افزار رانندگی خودکار را منتشر کرد

به گفته اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (NHTSA) راه اندازی وسایل نقلیه خودران Pony.ai سه وسیله نقلیه را پس از تصادف در ماه اکتبر در کالیفرنیا می کشاند.

رویترز ابتدا گزارش داد که این آژانس روز سه شنبه گفت که این اولین خروج سیستم رانندگی خودکار است.

استفان کلیف، معاون مدیر NHTSA در بیانیه ای گفت: چه وسیله نقلیه توسط انسان یا یک سیستم رانندگی خودکار باشد، نیاز به محافظت از کاربران جاده یکسان است. همانطور که در اولین خروج از سیستم رانندگی خودکار تاکید می شود، NHTSA اطمینان حاصل می کند که سازندگان و توسعه دهندگان وسایل نقلیه همزمان با معرفی آخرین فناوری، ایمنی را در اولویت قرار می دهند.

Pony.ai تحت حمایت تویوتا در حال آزمایش ناوگان 10 خودروی الکتریکی هیوندای کونا بدون اپراتور ایمنی عمومی کالیفرنیا برای چندین ماه بود که یکی از خودروهایش با جداکننده خطوط و تابلوی خیابان در فریمونت برخورد کرد. هیچ وسیله نقلیه دیگری درگیر نبود و کسی آسیب ندید، اما این حادثه باعث شد تا اداره وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا مجوز آزمایش پونی بدون راننده و همچنین درخواست رسمی NHTSA را متوقف کند.

این استارت آپ در مستندات گفت که آژانس به Pony.ai گفت که معتقد است نرم افزار دارای نقص امنیتی است و درخواست دانلود کرده است.

مشکل نرم افزاری خودروی تصادف کرده در دو خودروی دیگر Pony.ai نیز مشاهده شد که هر سه از زمان عرضه تعمیر شده اند. پونی همچنین گفت که کد نرم افزار خود را به روز کرده است.

یکی از سخنگویان Pony.ai به TechCrunch گفت: «این اولین و تنها باری بود که چنین حادثه‌ای در یک وسیله نقلیه خودران Pony.ai رخ می‌داد. خودمختار در کالیفرنیا در سال گذشته.

سخنگوی آژانس به TechCrunch گفت: گواهینامه رانندگی پونی تا زمانی که DMV تأیید نکند که پرتاب اقدام مناسبی را برای اصلاح نقصی که باعث خاموشی شده است به حالت تعلیق خواهد ماند. گواهینامه تست رانندگی کالیفرنیا پونی دست نخورده باقی مانده است.

در اوایل این هفته، Pony.ai گفت که ارزش آن پس از پایان دور سرمایه‌گذاری سری D به 8.5 میلیارد دلار افزایش یافت، اگرچه این استارت‌آپ خوش‌شانس‌ترین شرکت در ایالات متحده نبود، زیرا بخش کامیون‌ها در حال انحلال است و چندین بخش کلیدی دارد. مدیران برای راه اندازی شرکت های رقیب ترک می کنند، او دائماً در حال ساختن تجارت کامیون و رباتیک خود در چین است.

به روز رسانی: این مقاله برای شامل بیانیه ای از کالیفرنیا DMV به روز شده است.