منو سایت

Pony.ai مجوز آزمایش وسایل نقلیه خودران با راننده را در کالیفرنیا از دست داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Pony.ai مجوز آزمایش وسایل نقلیه خودران با راننده را در کالیفرنیا از دست داد

دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا مجوز Pony.ai را برای آزمایش فناوری خودروی خودران خود با یک راننده در روز سه‌شنبه لغو کرد زیرا سوابق ایمنی رانندگی رانندگان را در مجوز آزمایش خود رعایت نکرد.

سخنگوی DMV به TechCrunch گفت: «در حین بررسی درخواست Pony.ai برای تمدید گواهینامه آزمایشی، DMV تخلفات متعددی را در سوابق رانندگی رانندگان ایمنی فعال Pony.ai مشاهده کرد. . رانندگان مجوز خود را

“با توجه به نقش حیاتی رانندگان ایمنی در تسهیل تست ایمن فناوری خودران و نیاز این رانندگان به داشتن سوابق رانندگی تمیز، همانطور که توسط مقررات خودروهای خودران DMV تعیین شده است، DMV مجوز را لغو کرد که بلافاصله اجرایی می شود.

این خبر به دنبال تعلیق گواهینامه رانندگی پونی است که به او اجازه می دهد تا فناوری AV خود را بدون اپراتور ایمنی انسانی در صندلی جلو در نوامبر 2021 پس از یک تصادف گزارش شده در فرمونت، کالیفرنیا آزمایش کند. در آن زمان، اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها مشکوک بود که این نرم‌افزار پیش‌فرض است، بنابراین در ماه مارس پونی سه وسیله نقلیه را با مشکلات نرم‌افزاری احتمالی مشابه خارج کرد.

DMV کالیفرنیا به درخواست ها برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت گواهینامه رانندگی تعلیق شده Pony به موقع پاسخ نداد، اما شاید نسخه ایمن تر این گواهینامه – نسخه ای که نیاز به حضور راننده در طول آزمایش دارد – به طور کامل لغو شده است. بعید است که DMV به زودی گواهینامه بدون راننده را بازیابی کند.

این آژانس به TechCrunch گفت: «زمانی که خطر غیرقابل توجیهی برای امنیت عمومی وجود دارد، DMV می‌تواند فورا مجوزها را تعلیق یا لغو کند.

پونی در حال حاضر هیچ مجوز فعالی برای آزمایش در کالیفرنیا ندارد.

در همین حال، در چین، جایی که بیشتر فعالیت‌های پونی در آن واقع شده است، این شرکت به تازگی مجوز ارائه خدمات رانندگی بدون راننده در جاده‌های باز پکن را به عموم مردم دریافت کرده است. این شرکت همچنین اخیرا مجوز خدمات تاکسی را برای ارائه خدمات تجاری در گوانگژو دریافت کرده است.

پونی به موقع برای اظهار نظر پاسخ نداد.