منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Poparazzi پس از راه اندازی به بیش از 5 میلیون بارگیری در سال در سال می رسد، و تایید می کند که سری A 15 میلیون دلاری خود را دریافت می کند.

Poparazzi پس از راه اندازی به بیش از 5 میلیون بارگیری در سال در سال می رسد، و تایید می کند که سری A 15 میلیون دلاری خود را دریافت می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Poparazzi پس از راه اندازی به بیش از 5 میلیون بارگیری در سال در سال می رسد، و تایید می کند که سری A 15 میلیون دلاری خود را دریافت می کند.

پوپاراتزی، اپلیکیشن اجتماعی علیه اینستاگرام که سال گذشته در اپ استور به اوج رسید، امروز برای اولین بار آمارهای مربوط به رشد کسب‌وکار، برنامه‌های آینده‌اش و دور سری A را که تاکنون تایید نشده بود، به رهبری بنچمارک به تفصیل شرح می‌دهد. این استارت‌آپ در منطقه لس‌آنجلس قبلاً گزارش داده است که تنها در سال اول بیش از 5 میلیون نصب برای iOS وجود داشته است، با کاربرانی که عمدتاً از نسل جمعیتی Z هستند.

این استارت آپ می گوید که 75 درصد از کاربران آن بین 14 تا 18 سال و 95 درصد از کاربران بین 14 تا 21 سال سن دارند. اکثر کاربران آن در ایالات متحده مستقر هستند و تا به امروز بیش از 100 میلیون عکس و ویدیو را در برنامه به اشتراک گذاشته اند.

در حالی که این استارتاپ به عنوان جایگزینی برای اینستاگرام، جایی که دوستان نمایه شما را ایجاد می کنند، قرار می گیرد، امروزه رقابت این برنامه واقعاً غول های فناوری شناخته شده نیستند. در عوض، این مجموعه جدیدتری از برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی «جایگزین» است که جمعیت جوان‌تری را هدف قرار می‌دهد، مانند Yubo، Locket، LiveIn، HalloApp، BeReal و موارد دیگر. به طور کلی، این گروه از برنامه ها این تز را به اشتراک می گذارند که چگونه فناوری عالی دیگر بهترین مکان برای ارتباط با دوستان شما در زندگی واقعی نیست. با زوایای متفاوت، همه آنها ادعا می کنند که این گزینه را ارائه می دهند.

برخی از آنها در حال حاضر جلوتر از پاپاراتزی هستند. یوبو می گوید تا کنون 60 میلیون ثبت نام را دیده است. به گفته شرکت اطلاعات اپلیکیشن Sensor Tower، BeReal که مطبوعات را رد کرد، تقریباً 12.3 میلیون بار در سراسر جهان دانلود شده است. این شرکت همچنین گزارش می دهد که Locket تاکنون حدود 18.7 میلیون نصب در سراسر جهان دیده است، در حالی که LiveIn به بیش از 8 میلیون نصب رسیده است. (Sensor Tower همچنین شاهد 4.6 میلیون دانلود برای Poparazzi است که تا حد زیادی با ادعاهای استارتاپ مطابقت دارد، زیرا این تخمین ها علمی دقیق نیستند.)

این رقابت شدید بین برنامه های اجتماعی جایگزین ممکن است توضیح دهد که چرا پوپاراتزی امروز وارد وبلاگ خود می شود تا شاخص های خود را به اشتراک بگذارد و پس از یک سال سکوت، بودجه خود را تأیید کند. (یا ممکن است در حال اجاره باشد.)

Poparazzi پس از راه اندازی به بیش از 5 میلیون بارگیری در سال در سال می رسد، و تایید می کند که سری A 15 میلیون دلاری خود را دریافت می کند.

اعتبار تصویر: پاپاراتزی

الکس ما، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، توضیح می دهد که اگرچه پوپاراتزی یک شبه یک حس ویروسی به نظر می رسد، در واقع سه سال طول کشید تا به آن نقطه رسید. او به TechCrunch گفت که او به همراه برادرش، یکی از بنیانگذاران آستین ما، چندین پیچ را طی کردند تا به پوپاراتزی رسیدند.

الکس می گوید: «Poparazzi احتمالاً یازدهمین یا دوازدهمین برنامه ای بود که ما ایجاد کردیم. از جمله آنها شبکه اجتماعی صوتی TTYL، چیزی شبیه به “کلوپ دوستان” بود. اما الکس می گوید، 9 ماه پس از شروع TTYL، تیم متوجه شد که همه چیز کار نمی کند و تصمیم گرفتند آن را حذف کنند.

بنیانگذاران متوجه شدند که اکثر برنامه های اجتماعی شکست خورده اند و به این نتیجه رسیدند که بهترین کار این است که به ایجاد و آزمایش کردن ادامه دهند تا یک ضربه. در زمان‌های دیگر، آنها یک برنامه پیام‌رسان متنی زنده به نام Typo و بسیاری از تجربیات اجتماعی دیگر را آزمایش کردند. اما وقتی پوپاراتزی را ساختند، از همان روز اول می دانستند که این یک چیز خاص است. این برنامه عمدتاً در میان دانش آموزان دبیرستانی که برنامه را با استفاده از TestFlight آزمایش کردند، منفجر شد.

ایده اپلیکیشن در عمل این بود که یکی از عملکردهای اصلی اینستاگرام – برچسب گذاری عکس ها – را به یک تجربه مستقل تبدیل کند. اما در مورد او، تگ کردن عکس ها خیلی دیر نبود. این تمرکز کامل بود.

Poparazzi پس از راه اندازی به بیش از 5 میلیون بارگیری در سال در سال می رسد، و تایید می کند که سری A 15 میلیون دلاری خود را دریافت می کند.

اعتبار تصویر: پاپاراتزی

در پوپاراتزی، کاربران می‌توانند پروفایل‌های اجتماعی برای اشتراک‌گذاری عکس‌ها ایجاد کنند، اما فقط دوستان شما حق ارسال عکس به آن‌ها را دارند. این باعث می شود دوستان شما “پاپاراتزی” خود را داشته باشید – از این رو نام برنامه.

الکس می‌گوید: «این تقریباً به‌عنوان یک ایده جدید و احمقانه شروع شد – برای مثال، چه می‌شد اگر می‌توانستید اینستاگرام بسازید اما به مردم اجازه ندهید عکس‌های خود را پست کنند؟» اما هر چه بیشتر در مورد آن فکر می‌کردیم، بیشتر متوجه می‌شدیم که در واقع در حال تغییر بنیادی موتور آنچه که امروز اجتماعی را به پیش می‌برد، تغییر می‌دهیم. و این شرط بزرگ بود.”

به اعتبار او، پوپاراتزی به طور کامل یک سری هک رشد را برای ایجاد نویز برای برنامه خود اجرا کرد که منجر به دانلود در هنگام راه اندازی شد. این برنامه در 24 مه 2021 راه اندازی شد و به سرعت در موقعیت № 1 در اپ استور راه اندازی شد.

پاپاراتزی به بالای اپ استور می رسد

مانند بسیاری از برنامه‌های کاربردی در حال حاضر، به طور هوشمندانه از چرخه تبلیغات TikTok برای پیش‌سفارش در اپ استور استفاده می‌کند. با توجه به اینکه اپ استور برنامه‌ها را بر اساس ترکیبی از بارگیری‌ها و سرعت و در میان عوامل دیگر رتبه‌بندی می‌کند، این کمک کرد تا اطمینان حاصل شود که برنامه به‌محض در دسترس قرار گرفتن عمومی به نمودارهای برتر می‌رسد. Poparazzi همچنین یک صفحه نمایش روشن و هوشمند را معرفی کرده است که از لمسی برای وزوز و لرزش تلفن شما هنگام پخش ویدیوی مقدماتی آن استفاده می کند – چیزی که به رشد دهان به دهان مشتریان کمک کرده است. آنها گرفتند در توییتر برای ارسال در مورد تجربه منحصر به فرد.

اما این برنامه همچنین برخی از بهترین روش‌ها را در خصوص حفظ حریم خصوصی کاربر نادیده گرفت و برای شروع، درخواست دسترسی کامل به دفترچه‌های آدرس کاربر را داشت. این به او اجازه داد تا فوراً کاربران را با دوستانشان بر اساس شماره تلفن های ذخیره شده مقایسه کند و به سرعت گرافیک اجتماعی بسازد.

با این حال، او این واقعیت را نادیده می گیرد که بسیاری از مردم، به ویژه زنان، شماره تلفن افراد آزار دهنده، آزاردهنده و سابق را در تماس های تلفنی خود نگه می دارند تا بتوانند از ابزارهای داخلی تلفن برای مسدود کردن تماس ها و پیامک ها استفاده کنند. از آنجایی که Poparazzi به طور خودکار افراد را با شماره تلفن مقایسه می‌کند، سوء استفاده‌کنندگان می‌توانند فوراً به نمایه‌های افرادی که سعی در آزار و اذیت آنها را دارند دسترسی داشته باشند.

الکس می گوید که پوپاراتزی از آن زمان تاکنون اقداماتی را برای مقابله با آن انجام داده است، اما درباره تصمیم اولیه توضیح می دهد.

او گفت: رقابت با فیس بوک، اسنپ چت و اینستاگرام برای گرافیک اجتماعی واقعا سخت است. بنابراین نقطه شروع برای ایجاد یک برنامه اجتماعی معمولاً دفترچه آدرس است، زیرا از آنجا می توانیم اطلاعات دریافت کنیم.

Poparazzi پس از راه اندازی به بیش از 5 میلیون بارگیری در سال در سال می رسد، و تایید می کند که سری A 15 میلیون دلاری خود را دریافت می کند.

اعتبار تصویر: پاپاراتزی

این برنامه همچنین ویژگی های جدید دیگری را در سال گذشته معرفی کرده است، از جمله امکان مسدود کردن و گزارش دادن کاربران، و روی تعدیل محتوای ماشین محور برای شناسایی مواردی مانند برهنگی یا سخنان نفرت سرمایه گذاری کرده است. اضافه شدن قابلیت آپلود از غلتک دوربین. پشتیبانی از فیلم‌ها، پیام‌ها، نظرات و شرح‌ها. و چالش‌های مشارکتی را معرفی کرد که مشارکت را تشویق می‌کند، مانند “به دوست خود در حال خوردن بستنی”، “یک دوست دیرهنگام در مرکز خرید” یا “سفر سفر کنید.”

اکنون در حال کار است تا به کاربران اجازه دهد حساب های خود را به عنوان خصوصی تنظیم کنند و در حال برنامه ریزی نسخه اندروید است. در دراز مدت، می تواند از طریق رویدادها یا کالاها درآمد ایجاد کند، نه تبلیغات – اما باید دید.

قبل از آپدیت امروز، خطوط کلی دور A پوپاراتزی از قبل مشخص بود.

در ماه مه 2021، Newcomer متوجه شد که سارا تاول، شریک بنچمارک، سری آ پوپاراتزی را به «تقریباً 20 میلیون دلار» رسانده و آندرسن هوروویتز را برای این معامله شکست داده است. الکس می گوید که راند در واقع 15 میلیون دلار در سری A بود و تایید کرد که تاول به هیئت مدیره او پیوسته است.

این علاوه بر دور اولیه 2 میلیون دلاری این شرکت است که در اواخر سال 2018 قبل از توسعه پوپاراتزی بسته شد. این حلقه توسط Floodgate رهبری می شد و سرمایه گذاران دیگری مانند SV Angel، Shrug Capital و فرشتگان مختلف را شامل می شد. (افشا: بدون اینکه ما بدانیم، الکسیا بونازوس، یکی از سردبیران سابق TechCrunch در میان آنها بود.) شرکت Floodgate’s Miura-Co با این جمع آوری کمک مالی به هیئت مدیره پیوست.

الکس می گوید که بودجه به پوپاراتزی، که اکنون یک تیم 15 نفره است، یک آهنگ برای بیش از 2 سال می دهد.

و اگرچه ممکن است برخی از رقابت‌ها در حال حاضر جلوتر از آن باشند، این استارت‌آپ تا حد زیادی به پتانسیل خود اعتقاد دارد زیرا فرضیه آن منحصر به فرد است. بر خلاف هر برنامه اجتماعی دیگری در بازار، برای رسانه های اجتماعی کاربردی نیست.

الکس می‌گوید: «ما از این نظر که به شما مربوط نیست، بسیار متفاوت هستیم. “ما روی افرادی که از نظر فیزیکی با آنها هستید و افرادی که در زندگی شما هستند تمرکز می کنیم، نه روی خودتان.