منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • PrimaryBid 190 میلیون دلار جمع آوری می کند تا دو برابر شود تا مردم عادی بتوانند در IPO ها و جمع آوری سرمایه سرمایه گذاری کنند.

PrimaryBid 190 میلیون دلار جمع آوری می کند تا دو برابر شود تا مردم عادی بتوانند در IPO ها و جمع آوری سرمایه سرمایه گذاری کنند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

به لطف رشد فین‌تک، خدمات مالی به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری برای جمعیت وسیع‌تری از مصرف‌کنندگان قابل دسترس‌تر می‌شود. اکنون، یکی از بازیگران بزرگ‌تر که مرزهای این مفهوم را پیش می‌برد، در میان تقاضای شدید و آنچه که او معتقد است پتانسیل بیشتری دارد، طیف گسترده‌ای از بودجه را اعلام می‌کند. PrimaryBid – که به شرکت‌هایی که سهامی عام می‌شوند یا شرکت‌های دولتی که پول بیشتری جمع‌آوری می‌کنند کمک می‌کند تا سهام خود را به سرمایه‌گذاران خرد (یعنی مردم عادی، نه افراد حرفه‌ای) همراه با فروش سنتی‌تر سهام عرضه کنند – 190 میلیون دلار جمع‌آوری کرد.

آناند سامباسیوان، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران PrimaryBid، گفت که این استارت آپ مستقر در لندن قصد دارد از این بودجه برای ادامه ساخت محصولاتی که به شرکت ها ارائه می دهد، مانند توانایی سرمایه گذاری در آگهی های عمومی مبتنی بر SPAC و سرمایه گذاری در اوراق قرضه خرده فروشی استفاده کند. و به مناطق جغرافیایی جدید گسترش یابد، به ویژه با توجه به ایجاد دفتر در ایالات متحده، جایی که در حال اخذ مجوزهای نظارتی برای همکاری با شرکت های فهرست شده در این بازار است و احتمالاً در اواخر سال 2022 یا 2023 راه اندازی خواهد شد.

PrimaryBid امروز با حدود 60 کانال کار می‌کند تا سرمایه‌گذاری‌هایی را که شامل خدمات کارگزاری و برنامه‌هایی است که مردم برای سرمایه‌گذاری امروز استفاده می‌کنند، فعال می‌کند، و این فهرست نیز احتمالاً به رشد خود ادامه خواهد داد.

سامباسیوان گفت: ماموریت این شرکت بازگرداندن “عمومی” به مفهوم عرضه عمومی است و به مردم عادی فرصتی برای سرمایه گذاری مستقیم در IPOها همراه با بانک ها و سایر سرمایه گذاران حرفه ای بزرگ می دهد.

اگر بازارهای عمومی امروز اختراع می شدند، آیا شبیه 100 سال پیش می شدند؟ خیر، خدمات با API ها، برنامه های کاربردی موبایل و سرمایه گذاری مقرون به صرفه تر تعامل خواهند داشت. این سیستمی است که نیاز به ارتقا دارد.»

سافت بانک، از طریق Vision Fund 2 خود، این سری، سری C را با مشارکت سرمایه گذاران قبلی و ناشناس هدایت می کند (حامیان قبلی در سری B 50 میلیون دلاری آن در اکتبر 2020 شامل گروه بورس لندن، دراپر اسپریت، OMERS Ventures بودند. ، Fidelity International Strategic Ventures، ABN AMRO Ventures، Pentech و Outward Ventures).

سامباسیوان گفت PrimaryBid تخمینی را فاش نکرد، اگرچه یادداشتی در مورد دور PitchBook از ژانویه، زمانی که اشاره کرد که 150 میلیون دلار ارائه شده است، برآورد را 650 میلیون دلار تعیین کرده است. ممکن است در آن زمان گزارشی از اسکای نیوز منتشر شود که ابتدا شایعاتی در مورد این دایره منتشر کرد و تخمین زده شده را قبل از پول 500 میلیون دلار قرار داد. اگر این ارقام دقیق باشند، برآورد PrimaryBid اکنون حدود 690 میلیون دلار است.

بین این سری B و اکنون، PrimaryBid در یک روند رشد است که با اشتهای فزاینده در میان مردم عادی برای درگیر شدن بیشتر در دنیای سرمایه‌گذاری تحریک می‌شود. این شرکت می گوید که در 18 ماه گذشته به تسهیل ارائه سهام به سرمایه گذاران خرد برای حدود 150 عرضه اولیه عمومی و سهام بعدی کمک کرده است. آنها عمدتاً در بریتانیا بوده اند، اگرچه این شرکت اکنون شروع به همکاری با شرکت هایی در فرانسه کرده است و با کمک سرمایه گذار خود ABN AMRO، همچنین به دنبال افتتاح یک تجارت در هلند است. برخی از عمده‌ترین فروش‌های سهام این شرکت شامل فروش برای Deliveroo، PensionBee و IPO ایالات متحده گروه MCG (Soho House) در سال 2021 است که از طریق فروش سهام در بریتانیا انجام شد.

وی در مصاحبه ای گفت: در بازار سرمایه تا حد زیادی حمایت شده ایم. “این ایده که [we are battling is that] مردم دیگر در بازارهای عمومی درگیر نیستند و برخی از بهترین شرکت‌هایی که وارد بورس می‌شوند، اخلاق قوی ذینفعان خود را دارند و نتوانسته‌اند این را در IPO لحاظ کنند. همه آنها ارزش مشارکت آنها را به شیوه ای متفکرانه و پایدار می دانند و ما به آنها این فرصت را می دهیم که از طریق پلتفرم خود این کار را انجام دهند. ما اکنون شاهد رشد پایدار و [we believe] کاری که ما انجام می‌دهیم آنقدر بزرگ است که شکست بخوریم.»

PrimaryBid بر اساس موجی از علاقه افزایش می یابد که برای مدت طولانی شکل گرفته است، به کمک یک سری پیشرفت های دیگر. برنامه‌های مالی مانند Robinhood و Revolut و رشد رویکرد سرمایه‌گذاری جدید محبوب در اروپا، ETF، سرمایه‌گذاری در شرکت‌های عمومی و ارزهایی (از جمله ارزهای دیجیتال) را برای مشتریان عادی آسان‌تر کرده است. بازده خوبی برای آنها به ارمغان بیاورد – چیزی که قبلا فقط برای افرادی با ارزش خالص بالا که با کارگزاران یا سرمایه گذاران حرفه ای کار می کردند امکان پذیر بود.

رویدادهایی مانند دیوانگی سهام Gamestop در سال 2021 نیز ممکن است مشکلات این دموکراتیزه شدن را برجسته کند، اما با این وجود نشان می دهد که سرمایه گذاری عمومی چقدر قدرتمند شده است. تبدیل شدن دموکراسی‌سازی به عرضه اولیه عمومی سهام و متعاقب آن مشکلات سهام، فقط مسئله زمان بود.

یک استدلال قوی برای شرکت‌های B2C وجود دارد که سهام را به عنوان بخشی از عرضه عمومی یا جمع‌آوری سرمایه به مشتریان خود عرضه می‌کنند، به ویژه به این دلیل که این مشتریان می‌خواهند از شرکت‌هایی حمایت کنند که به آنها اعتماد دارند و قبلاً استفاده می‌کنند. این چیزی است که فقط رشد خواهد کرد. (مثال: مدیر عامل Reddit می گوید که این شرکت می خواهد سهام خود را به سرمایه گذاران فردی ارائه دهد که سهام آن عمومی شود.)

اما سامباسیوان خاطرنشان می‌کند که کسب‌وکارهای متمرکز بر مصرف‌کننده تنها کسانی نیستند که از این تقاضای بازار چه توسط شرکت‌ها و چه توسط خود سرمایه‌گذاران سود می‌برند. او گفت در واقع، B2C تنها حدود 10 درصد از معاملاتی را تشکیل می دهد که PrimaryBid با آنها کار کرده است.

آنتونی دوی، یکی از شرکای مشاوران سرمایه گذاری سافت بانک، در بیانیه ای گفت: «PrimaryBid شمول بازارهای سرمایه را با سهولت و آسانی دسترسی هر کسی به سهامی که قبلاً برای سرمایه گذاران نهادی یا حرفه ای رزرو شده بود، افزایش می دهد. “ما معتقدیم که تیم پلتفرمی را ایجاد کرده است که فناوری، داده ها و رویکردی سازگار با اکوسیستم را برای چالش گسترش مشارکت، از جمله توسعه یک پلتفرم جامعه منحصر به فرد برای IPOها برای ناشران شرکتی، ترکیب می کند. ما از شراکت با آنها هیجان زده هستیم و معتقدیم که می توانیم از طریق شبکه جهانی و تخصص خود ارزش قابل توجهی به تجارت خود اضافه کنیم.