Productsup 70 میلیون دلار جمع آوری می کند تا به خرده فروشان کمک کند تا استراتژی های فروش را در دنیای آشفته تجارت الکترونیک هدایت کنند.

Productsup 70 میلیون دلار جمع آوری می کند تا به خرده فروشان کمک کند تا استراتژی های فروش را در دنیای آشفته تجارت الکترونیک هدایت کنند.

برای بسیاری از مردم، تجارت الکترونیک مترادف با خرید در آمازون است، اما واقعیت این است که خرده‌فروش این گزینه را دارد که از بسته‌ای از کانال‌های مختلف برای فروش و بازاریابی محصولات استفاده کند و بسیاری نیز این کار را انجام می‌دهند. امروز، استارت آپی به نام Productsup، که پلتفرمی برای کمک به خرده فروشان برای حرکت در چشم انداز ایجاد کرده است، بودجه 70 میلیون دلاری را اعلام می کند – چرخه رشدی که هم توانایی ساخت ابزارهای مدیریت کسب و کار الکترونیکی بیشتر را نشان می دهد، بلکه قدرت خود Productsup را نیز برجسته می کند. در بازاری که در حال حاضر بیش از 900 برند از جمله IKEA، Sephora، Beiersdorf، Redbubble و ALDI در میان مشتریان خود دارد.

شرکت اروپایی Bregal Milestone با شرکت حامی سابق Nordwind Capital در حلقه محصولات Productsup مستقر در برلین رهبری می کند. طبق گفته PitchBook، این شرکت از سال 2010 فعالیت خود را آغاز کرده است و به نظر می رسد که در این مدت کمتر از 24 میلیون دلار جمع آوری کرده است، در حالی که Crunchbase مجموع آن را 20 میلیون دلار تعیین می کند.

وینسنت پیترز، مدیر عامل (سه بنیانگذار عبارتند از یوهانس هات، کای سیفلد و مدیر ارشد نوآوری مارسل هولرباخ)، به TechCrunch گفت که ارزیابی با این دور انجام نمی شود، اما با توجه به رشد کمی که در طول 12 سال گذشته داشته است، این نشانه قوی این است که شرکت به تنهایی خوب کار می کند.

اکنون طرح این است که برای تسریع این امر با سرمایه‌گذاری بیشتر در تحقیق و توسعه و توسعه محصول، معاملات جهانی بیشتر و ادغام‌ها و اکتساب‌ها مقداری بودجه برای تسریع این امر و ورود به بازارهای جدید فراهم شود. پیترز با استناد به داده های Constellation Research گفت که کل بازار هدف برای خدمات مدیریت کانال تجارت الکترونیک 11.4 میلیارد دلار بوده است.

«قبل از این، ما روی فناوری‌هایی کار می‌کردیم که تنها توسط چند نفر استفاده می‌شد، اما از آن زمان دسته P2C شروع به کار کرد و ما تغییر عمده‌ای در بازار ایجاد کردیم. پیترز در یک مصاحبه ایمیلی گفت: «از آنجایی که افراد بیشتری از پیام ما بیدار می شوند، زمان آن رسیده است که رشد را افزایش دهیم. “اعداد قوی ما در این مورد از ما حمایت می کنند، زیرا آنها ثابت کرده اند که سرعت در حال قوی تر شدن است، مردم صحبت می کنند و مشتریان استراتژی ما را پذیرفته اند – و ما نتایج فوق العاده ای داریم. مراحل اولیه برای اثبات این بود که فناوری ما کار می کند و سازگار است، و اکنون بازار در حال بیدار شدن است.

هولرباخ در بیانیه‌ای گفت: با پیشرفت‌های فن‌آوری مانند متاوره در افق، این زمان‌های هیجان‌انگیزی برای دنیای تجارت است. ما در مسیر ورود به عصر جدیدی از نوآوری هستیم، بنابراین اولویت ما این است که اطمینان حاصل کنیم که شرکت‌ها برای مدیریت گسترش خرید و کانال‌های تجربه مجهز شده‌اند تا تبدیل به ویرانگر شوند، نه مخرب.

دنیای تجارت الکترونیک قطعاً پیچیده و پراکنده است – به دلیل وجود هزاران شرکت تجارت الکترونیک، نه فقط خرده‌فروشان، بلکه به پلتفرم‌ها و ابزارهای فروش برای کمک به فروش بهتر، به مدرک بیشتری نیاز ندارید. اما همچنین به این معنی است که تعدادی از شرکت‌ها خدماتی را در همان دسته Productsup ارائه می‌دهند.

جستجوی گوگل برای نام شرکت به اضافه کلمه رقیب گویای همه چیز است. نتایج شامل شرکت‌های دیگری با برچسب “ما رقیب شماره یک آنها هستیم” است که با رقبا ارتباط برقرار می‌کنند: رقبای زیادی وجود دارد که آنها در حال بازی کردن در مورد چگونگی رسیدن به بالای نتایج جستجو برای کسانی هستند که تصمیم‌گیری‌های مقایسه‌ای برای خرید تجارت الکترونیک می‌گیرند.

پیترز به من می گوید که رویکرد شرکت او متفاوت و بهتر است زیرا از ایده راه حل نقطه ای دور می شود و پلتفرمی برای مدیریت جنبه های مختلف بازاریابی و فروش تجارت الکترونیک از یک مکان ایجاد کرده است.

«بیشتر شرکت‌های منطقه ما راه‌حل‌هایی را به صورت قطعات ارائه می‌دهند. ما تنها ارائه‌دهنده‌ای هستیم که می‌توانیم شرکت‌ها را قادر به تحقق پتانسیل جهانی خود کنیم، “او در ایمیلی به من گفت. او گفت Productsup به آنها اجازه می دهد تا این را در مقیاسی مدیریت کنند و کاربردهای مختلفی مانند مدیریت انتشار گازهای گلخانه ای، معرفی فروشندگان و تامین کنندگان، توزیع محتوای محصول را پوشش دهند. ما به شرکت‌ها این امکان را می‌دهیم که به‌جای نگرانی در مورد کانال‌ها یا مناطق مجزا، این کار را در سطح جهانی انجام دهند.» این سیلوهای منطقه‌ای و کانالی در واقع یکی از بزرگترین نقاط دردناک در تجارت دیجیتال به طور کلی هستند و یکی از دلایلی که بازارهایی مانند آمازون فضای زیادی کسب می‌کنند. زیرا آنها به خودی خود فروشگاه های یک مرحله ای هستند.

همه اینها مطمئناً مطابق با روشی است که امروزه بسیاری از بازیکنان پلتفرم SaaS راه حل های خود را قرار می دهند (دور شدن از راه حل های نقطه ای یک موضوع بزرگ است، مانند امنیت سایبری؛ و بهره وری در محل کار)، اما فضای شلوغی نیز هست. شرکت هایی مانند Shopware، یکی دیگر از بازیکنان آلمانی که اوایل سال جاری نیز حلقه بزرگی را جمع آوری کرد، و حتی Salesforce در این فضا به شدت بازی می کنند.

او گفت در حالی که همه گیری کووید-19 بدون شک رونق زیادی به دنیای تجارت الکترونیک داده است، آنچه باقی مانده است (امیدوارم!) در حال محو شدن است – و در هر صورت به تدریج از فاصله گذاری اجتماعی و بقیه بازمی گردد – “آنارشی تجارت” است. از پیترز به عبارت دیگر، انتخاب بیشتر برای مصرف کنندگان و پیچیدگی بیشتر برای کسانی که سعی در فروش به آنها دارند.

او گفت: “اول، شرکت ها در حال حرکت هستند و با هرج و مرج تجاری روبرو می شوند که همه گیری را تسریع کرده است.” «امروزه، برندها، خرده‌فروشان و پلت‌فرم‌های آنلاین نمی‌دانند که آیا کاربران در TikTok، Facebook، Instagram یا ترکیبی از این سه هستند. علاوه بر این، پس از همه‌گیری، خریدهای درون فروشگاهی بازگشت و تبلیغات موجودی محلی را برای شرکت‌هایی که سعی در دستیابی به خریداران داشتند به خط مقدم بازگرداند. تعداد کانال هایی که سازمان ها باید از طریق آنها با مشتریان ملاقات کنند، هم از نظر پیچیدگی و هم از نظر حجم در حال افزایش است. برای موفقیت در این چشم‌انداز دائماً در حال تغییر، خرده‌فروشان به راه‌حلی نیاز دارند که بتواند این کانال‌ها را یکپارچه اجرا کند.» و این شامل تمام پلتفرم های جدیدی می شود که به ناچار در گوشه و کنار هستند.

به گفته او، به این موضوع، مشکلات دیگری نیز اضافه شده است که فراتر از فرآیند ساده یافتن و خرید آنلاین چیزی است. او گفت: «مصرف‌کنندگان به طور فزاینده‌ای در مورد موضوعاتی مانند پایداری، فرآیندهای اخلاقی و تغییر الگوهای خرید برای منعکس کردن این موضوع نگران می‌شوند.» برندهایی که نمی توانند از آن مراقبت کنند آسیب خواهند دید.»

این شرکت می گوید که ARR در 12 ماه گذشته بیش از 60٪ افزایش یافته است، با نرخ حفظ درآمد ناخالص 90٪ و نرخ حفظ درآمد خالص 120٪ – اگرچه ارقام واقعی را فاش نکرد.

سیروس شای، شریک مدیریت برگال مایلستون در بیانیه ای گفت: تصمیم ما برای مشارکت با Productsup بر اساس مسیر بلندمدت و پایدار آن به عنوان یک راه حل تجاری مهم در کلاس سازمانی است. در حالی که فروشندگان جایگزین عمدتاً راه حل های نقطه به نقطه ارائه می دهند، Productsup به طور منحصر به فرد نیازهای بازار تجاری رو به رشد را برای یک دید واحد از تمام زنجیره های ارزش اطلاعات محصول برآورده می کند و کنترل یکپارچه و کامل داده های محصول را – در تمام کانال های جهانی و در زمان واقعی ارائه می دهد. . زمان. “