منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Pursuit در حال بستن یک صندوق 10 میلیون دلاری برای راه اندازی یک برنامه آموزشی شغلی خودپایه است

Pursuit در حال بستن یک صندوق 10 میلیون دلاری برای راه اندازی یک برنامه آموزشی شغلی خودپایه است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Pursuit در حال بستن یک صندوق 10 میلیون دلاری برای راه اندازی یک برنامه آموزشی شغلی خودپایه است

آمریکایی‌ها بیش از هر زمان دیگری می‌خواهند از دنباله کار کم دستمزد بیرون بیایند، اما ترک کردن برای دنبال کردن یک حرفه جدید یک پیشنهاد خطرناک است. Pursuit 10 میلیون دلار برای تأمین مالی یک مدل جدید امیدوارکننده و بالقوه خودپایدار برای آموزش کارگران فناوری جدید جمع آوری کرده است، که در آن زبان آموزان تنها زمانی که در موقعیت واقعی باشند، پرداخت می کنند.

بازار کار در حال حاضر عجیب است: تن‌ها موقعیت‌های باز، اما کارگران همچنان ادامه می‌دهند و خواهان دستمزد منصفانه و شرایط کاری خوب هستند – و بسیاری از مشاغل با کسانی که در فن‌آوری هستند، نگاه دومی به نامزد بدون مدرک تحصیلی مناسب نمی‌کنند.

جوکای هسو، بنیانگذار Pursuit، خاطرنشان کرد که برنامه‌های آموزشی شغلی وجود دارد، اما نه تنها اغلب هزینه‌های زیادی را از قبل هزینه می‌کنند، بلکه پشتیبانی آنها با پایان دوره‌ها پایان می‌یابد. و بشردوستی در این زمینه، اگرچه از برخی جهات سخاوتمند است، اما به سادگی با اندازه مشکل تناسبی ندارد.

هسو گفت: «کسب مهارت لازم است، اما شرط کافی برای استخدام نیست. “شما می توانید با استعداد، باهوش و توانا باشید، اما هنوز موانع ساختاری وجود دارد. اگر مدرک نداشته باشی حتی با شما مصاحبه هم نمی شود.» (و بعید است که مصاحبه خیلی منصفانه تر باشد.)

در سمت کارفرما، مدیران ناامید هستند که پست‌های خود را بپذیرند، اما تمایلی به قبول ریسک نامزدی بدون مدرک یا سابقه کاری مناسب ندارند. اما همانطور که Hsu اشاره کرد، حقیقت این است که مشاغل سطح ابتدایی به ندرت با مهارت ها محدود می شوند – به احتمال زیاد به فردی آشنا با ابزارها و به اندازه کافی انعطاف پذیر برای یادگیری این شغل نیاز دارید.

بخش گمشده در مدیریت ریسک در هر دو طرف بازار است: جویندگان کار نمی‌خواهند به آموزش متعهد شوند، که ممکن است موقعیتی برای آنها فراهم نکند، و کارفرمایان نمی‌خواهند روی کسی شرط‌بندی کنند که آنها را برآورده نمی‌کند (الزاماً مرتبط نیست). ) مدارک تحصیلی

Pursuit یک مدل آموزش شغلی ایجاد می کند که هر دو خطر را کاهش می دهد. در بخشی از جویندگان کار، فراگیران کم درآمد یا بدون درآمد می توانند آموزش و پشتیبانی دریافت کنند که برای آنها هزینه ای ندارد، مگر اینکه شغلی دریافت کنند که بیش از 50000 دلار درآمد داشته باشد، در این مرحله آنها می توانند حقوق را درک کنند. این به صورت پرداخت چهار ساله 5-15 درصد درآمد حاصل از کار جدید است.

البته این یک کمیسیون بزرگ است، و چیزی اساساً منزجر کننده در مورد این ایده وجود دارد که کسی را انتخاب کنید و سپس بخشی از موفقیت او را قطع کنید. اما ایده این است که فرد برای شروع یک کار جدید درآمد بسیار بیشتری خواهد داشت و پس از این پرداخت ها همچنان درآمد بیشتری خواهد داشت. و با برگشت پول به صندوق برای تامین هزینه های اولیه کلاس بعدی دانش آموزان می رود. گزینه‌های دیگر مانند اردوهای آموزشی کدنویسی هزاران هزار هزینه دارد که فقط از در عبور کنید. برای کسی که به سختی می تواند اجاره بها را پرداخت کند، گزینه تعویق پرداخت بسیار مفید است.

Pursuit در حال بستن یک صندوق 10 میلیون دلاری برای راه اندازی یک برنامه آموزشی شغلی خودپایه است

فارغ التحصیل روک سوتو و خانواده اش. او می گوید: «آزار و شکنجه از نظر قانونی زندگی من را تغییر داده است. از بی خانمانی به صاحب خانه تبدیل شدم.» اعتبار تصویر: آزار و اذیت

از طرف کارفرما، Pursuit با شرکت‌ها کار می‌کند تا فرآیند استخدام واقعاً مبتنی بر مهارت را برای تعداد موقعیت‌های از پیش تعیین‌شده ایجاد کند، اما همچنین به طراحی فرآیندهای گنجاندن و حفظ کمک می‌کند که به علل رایج تخلیه می‌پردازد. سه سال پشتیبانی پس از استخدام وجود دارد – ای جی والتون از Pursuit خاطرنشان کرد: «یک جنبه مهم از کار ما که به شرکت‌ها کمک می‌کند افراد با استعدادی را که از پیشینه‌های معمولی نیستند (مثلاً مدارک تحصیلی بالاتر یا پیشرفته و غیره دارند) استخدام و حفظ کنند.» .

اگر به نظر یکی از آن ایده های “در تئوری خوب، در واقعیت غیرعملی” است، شما تنها نیستید. هسو از نیاز به اثبات اینکه این مدل قبل از اینکه کسی بودجه مدل را تامین کند، کار می کند ناامید شد: “این چیزی است با مرغ و تخم مرغ.” اما او توانست 750000 دلار جمع‌آوری کند تا آزمایش آن را در سال 2016 آغاز کند و پس از تماشای طولانی‌مدت آن، خوشحال می‌شوند که موفقیت خود را در هر زمینه اعلام کنند.

“چهار سال طول می کشد تا نتایج را ببینیم. هسو گفت: «از رانندگان اوبر گرفته تا مهندسان، این یک چرخه سه ساله است – اگر سه ماه بود، آنها قبلاً این مهارت ها را داشتند. با این حال، پس از چهار سال، 86 درصد از گروه شغلی داشتند و به طور متوسط ​​بیش از 85000 دلار درآمد داشتند – بیش از دو یا سه برابر آنچه قبلاً انجام می دادند. نود درصد در سال اول شغل خود را حفظ کردند، بنابراین این فقط یک برنامه اسکان موقت نیست.

Pursuit در حال بستن یک صندوق 10 میلیون دلاری برای راه اندازی یک برنامه آموزشی شغلی خودپایه است

اعتبار تصویر: آزار و اذیت

استفاده از 750000 دلار بد نیست، درست است؟ اما ترفند این است که 750000 دلار نبود صرف کردهمانطور که به درستی می توانید از هر برنامه شغلی انتظار داشته باشید – آنها 6.6٪ دریافت کردند برگشت روی آن، کل بسته به اضافه سود در سال 2020 را به او پرداخت کنید.

این دور توسط Blue Earth Capital، با بنیاد ذاتی، Pursuit Zac Smith، ETF @ JFFLabs، Alphadyne Foundation و Ramesh Chandra، و همچنین خیریه Fidelity Charitable و Vanguard Charitable توسط اهداکنندگان هدایت شد.

هسو گفت: “این دور دوم تامین مالی تنها به این دلیل است که ما این نتایج را داریم – و اکنون رهبران سرمایه گذاران نهادی هستند.” این به این معنی است که در چند سال آینده می توانیم به هزار نفر کمک کنیم و ما را از نظر مالی خودکفا می کند. اگر بتوانیم آن را در اینجا ثابت کنیم، سرمایه‌گذاران زیادی به آن علاقه دارند.”

همه چیز به توانایی شرکت در مقیاس بندی پیشنهاداتش بستگی دارد. علاوه بر استخدام افراد بیشتر و اجرای برنامه های آموزشی برای دانشجویان بیشتر، آنها باید شرکت های بیشتری را برای مشارکت متقاعد کنند. اما اگر 1000 شرکت‌کننده بعدی در تعقیب و گریز چیزی شبیه به مسیر 100 نفر آخر را دنبال کنند، این می‌تواند آغاز یک مسیر جدید بالقوه دگرگون‌کننده به سمت تحرک صعودی باشد.