منو سایت

QuantrolOx از یادگیری ماشینی برای کنترل کیوبیت ها استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

QuantrolOx، استارت آپ جدیدی که سال گذشته از دانشگاه آکسفورد جدا شد، می خواهد از یادگیری ماشینی برای کنترل کیوبیت ها در رایانه های کوانتومی استفاده کند. این شرکت که توسط پروفسور آکسفورد، اندرو بریگز، کارآفرین فناوری، ویشال چترات، دانشمند ارشد ناتالیا آرس و رئیس فناوری کوانتومی دومینیک لنون تأسیس شده است، امروز اعلام کردند که 1.4 میلیون پوند (یا حدود 1.9 میلیون دلار) سرمایه اولیه جمع آوری کرده است. توسط Nielsen Ventures و Hoxton Ventures. Voima Ventures، Remus Capital، Dr. هرمان هاوزر و لوران کارافا نیز در این دور سرمایه گذاری کردند.

فناوری این شرکت مستقل از فناوری است و می تواند برای تمام فناوری های محاسبات کوانتومی استاندارد اعمال شود. ایده در اینجا این است که به جای گذراندن یک فرآیند تنظیم دستی آهسته، سیستم QuantrolOx می‌تواند کیوبیت‌ها را بسیار سریع‌تر تنظیم، تثبیت و بهینه کند. Chatrat مدیرعامل QuantrolOx می‌گوید روش‌های فعلی مقیاس‌پذیر نیستند، به‌ویژه که این ماشین‌ها همچنان به پیشرفت خود ادامه می‌دهند.

من با یک سرمایه گذار آمریکایی صحبت کردم. او گفت ما مانند کلنگ‌ها و بیل‌های صنعت کوانتوم هستیم، زیرا برای مفید بودن رایانه کوانتومی نباید منتظر بمانیم تا پول دربیاوریم. همانطور که از پنج کیوبیت به میلیون‌ها کیوبیت می‌رسید، هر روز به نرم‌افزار ما نیاز دارید تا بتوانید دستگاه را مشخص کنید و کیوبیت‌ها را تنظیم کنید.

با این حال، در حال حاضر، تمرکز این شرکت بر روی کیوبیت های جامد است. این تا حدی به این دلیل است که اینها سیستم هایی هستند که شرکت به آنها دسترسی دارد، از جمله از طریق مشارکت نزدیک با آزمایشگاهی در فنلاند که شرکت هنوز آماده رونمایی از آن نبود. مانند تمام مشکلات یادگیری ماشین، QuantrolOx نیاز به جمع آوری داده های کافی برای ساخت مدل های یادگیری ماشینی موثر دارد.

همانطور که Chatrat همچنین خاطرنشان کرد، ما هنوز در مراحل اولیه محاسبات کوانتومی هستیم، اما اگر ابزارهایی مانند QuantrolOx بتوانند به محققان در سرعت بخشیدن به فرآیند آزمایش دستگاه‌های خود کمک کنند، این یک مزیت در صنعت است. وی خاطرنشان کرد: بسیاری از شرکت‌های فعال در این صنعت در حال حاضر برای استفاده از نرم‌افزار کنترلی به این شرکت روی آورده‌اند.

این شرکت در حال حاضر هفت کارمند تمام وقت دارد و قصد دارد در آینده نزدیک حدود 10 نفر دیگر را استخدام کند. اما همانطور که چترات اشاره کرد، او انتظار ندارد که این تعداد در دو سال آینده خیلی بیشتر شود. او گفت: «ما به یک تیم بزرگ نیاز نداریم، زیرا روی جایگاه خاص خود تمرکز می کنیم. ما نمی‌خواهیم یک استک کامل داشته باشیم. ما نمی‌خواهیم در پشته بالاتر برویم – و نمی‌توانیم روی پشته پایین‌تر برویم زیرا سخت‌افزار همین است. بنابراین ما بسیار متمرکز هستیم.”

QuantrolOx در حال حاضر بر ایجاد مشارکت بیشتر با سازندگان کامپیوترهای کوانتومی متمرکز شده است. اینها مشارکت‌های کاملاً عمیقی هستند، زیرا تیم اساساً به دسترسی به ماشین‌های فیزیکی نیاز دارد، اما همچنین به کد منبعی که آنها را کنترل می‌کند تا با این سیستم‌ها یکپارچه شود، نیاز دارد.

البته یک مشکل در صنعت در حال حاضر این است که استانداردهای بسیار کمی وجود دارد، چیزی که Chatrash به خوبی از آن آگاه است. وی گفت: برای موفقیت صنعت کوانتومی، ما به استارت آپ های زیادی مانند ما نیاز داریم که در یک حوزه خاص فوق تخصصی باشند، زیرا بدون شرکت هایی که فوق تخصصی هستند، به صرفه جویی در مقیاس نخواهیم رسید. “من فکر می کنم این داستان کامل باید دیر یا زود متوقف شود. مردم باید شروع به ساختن اکوسیستمی از شرکت ها کنند.»