منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Redpanda با ماموریت خود برای مدرن کردن جریان داده، 50 میلیون دلار در سری B جذب کرده است

Redpanda با ماموریت خود برای مدرن کردن جریان داده، 50 میلیون دلار در سری B جذب کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

هنگامی که Redpanda در سال 2019 راه اندازی شد، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت الکساندر گالگو معتقد است که یک شرکت استارتاپی که به نوسازی داده های استریم اختصاص داده شده است، باید نام عجیب و غریب مناسبی داشته باشد. او آن را Vectorized نامید، در حالی که محصولی که ساخته بود به نام Redpanda شناخته می شد. با این حال، او به زودی متوجه شد که مردم نام محصول را دوست دارند، بنابراین تصمیم گرفت که شرکت باید این نام را به اشتراک بگذارد.

گالگو به من گفت: «ردپاندا ربطی به استریمینگ ندارد، اما زمانی که نظرسنجی‌ها را ارسال کردیم، مردم از این نام خوششان آمد و آن را به خود اختصاص داد. Redpanda یک ابزار استریم منبع باز طراحی کرده است که برای اتخاذ رویکردی مدرن برای فناوری استریم داده طراحی شده است و در عین حال با آپاچی کافکا، ابزار متن باز جریان داده که شرکت امیدوار است جایگزین آن شود، سازگار باقی بماند.

هر چه اسمش را بگذارید، این استارت آپ به اندازه کافی خوب عمل می کند تا سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری سری B را تضمین کند، و علاقه سرمایه گذاران تا حدی به دلیل محبوبیت روزافزون این رویکرد است. از نظر پذیرش، ما از هزاران خوشه که در ابتدای سال مستقر شده بودیم حرکت کرده ایم. [when we launched Redpanda] تا پایان سال صدها هزار خوشه مستقر می شوند. و امروز ما در حال استقرار خوشه های بیشتری در روز نسبت به شش ماه اول هستیم، “گالیگو به من گفت.

یکی از دلایل اصلی این رشد، تمرکز جدید شرکت بر حفظ نامحدود داده است، فرصتی که به گفته او توجه توسعه دهندگان را به خود جلب کرد.

“آنچه در بازار اتفاق افتاده است این است که استریمینگ اکنون بخش اساسی از نحوه ایجاد برنامه های جدید مدرن است. به عنوان لایه پایینی قرار می گیرد که بر روی آن برنامه های جدید ساخته می شود. و به همین دلیل است که شما نیاز به یکپارچه سازی دارید، و منظور من این است که شما نیاز به حفظ نامحدود داده دارید. و بنابراین این ویژگی خود در واقع نحوه درک بازار و نحوه تفکر توسعه دهندگان در مورد داده های زمان واقعی را تغییر داد.

او گفت که این شرکت به دلیل رویکرد خود به استریم قادر است این حفظ بی پایان را تضمین کند. برای شروع، پیچیدگی یک ابزار واحد را کاهش داده است و نیاز به سیستم های متعدد برای انجام بخش های مختلف فرآیند استریم را از بین برده است. آنها این را با راه حل های ذخیره سازی ابری کم هزینه و WebAssembly، یک رویکرد منبع باز برای راه اندازی برنامه های کاربردی وب با کارایی بالا، ترکیب کردند.

شرکت هایی که از Redpanda استفاده می کنند عبارتند از Akamai، Cisco و Sprout. این شرکت از 22 کارمند زمانی که آخرین بار در ژانویه 2021 صحبت کردیم، به حدود 60 کارمند امروز رسیده است و قصد دارد با کمک سرمایه های جدید به اضافه کردن افراد ادامه دهد.

سال گذشته، گالگو گفت که به عنوان بنیانگذار آمریکایی های لاتین، دریافته است که به جذب نیروی کار متنوع تری کمک کرده است. همانطور که او شرکت را رشد داد، این موضوع همچنان ادامه داشت، و نه فقط از شبکه او. او گفت: «این کار نمی کند.

این شرکت همچنین دارای یک برنامه بورسیه به نام Hack the Planet است که او در سال گذشته در جریان بودجه قبلی خود توضیح داد:

او گفت: “من بورسیه ای را شروع کردم که در آن ما فقط به جوامع لاتین تبار، سیاه پوستان و توسعه دهندگان زنان یا افرادی که می خواهند به مهندسی نرم افزار روی بیاورند پول و مربی می دهیم.” اگرچه او می گوید که این کار را بدون هیچ محدودیتی انجام می دهد، اما امیدوار است که برخی از این افراد بتوانند در نهایت بخشی از صنعت فناوری شوند و شاید حتی برای شرکت او کار کنند.

دور امروز توسط GV با Lightspeed Venture Partners و Haystack VC رهبری شد. این شرکت اکنون بیش از 65 میلیون دلار جمع آوری کرده است.