منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Reface، یک برنامه ویروسی برای تغییر چهره از اوکراین، اعلان‌های فشار ضد جنگ را اضافه می‌کند

Reface، یک برنامه ویروسی برای تغییر چهره از اوکراین، اعلان‌های فشار ضد جنگ را اضافه می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Reface، یک برنامه ویروسی برای تغییر چهره از اوکراین، اعلان‌های فشار ضد جنگ را اضافه می‌کند

Reface که توسط اپلیکیشن رسانه مصنوعی a16z توسعه یافته توسط اوکراین پشتیبانی می‌شود، اعلان‌های فشاری را اضافه کرده است که پایگاه کاربر جهانی حدود 200 میلیونی خود را از تهاجم روسیه مطلع می‌کند – از مردم می‌خواهد در #StandWithUkraine، از جمله با قرار دادن واترمارک روی ویدیوهای رد و بدل شده با برنامه ایجاد شده، آگاه شوند.

همه ویدیوهای ایجاد شده در برنامه قبلاً با علامت واترمارک با پرچم اوکراین و هشتگ #StandWithUkraine مشخص شده اند.

هنگامی که این برنامه برای اولین بار پس از این به روز رسانی باز شد، همچنین تصویری از غیرنظامیان در حال فرار از کیف را نشان می دهد، با عنوانی که عکس را به عنوان “شواهد” حمله روسیه به اوکراین توصیف می کند.

در این بیانیه همچنین خواستار حذف روسیه از سیستم بانکی بین‌المللی سوئیفت شد تا «جنگ را متوقف کند».

Reface گفت که به‌روزرسانی دریافتی دیگر برای این برنامه از همه کاربران می‌خواهد تا «در برابر جنگ در اوکراین بیانیه‌ای بدهند».

همچنین مصرف کنندگان را به منابعی هدایت می کند که در آنجا می توانند به اوکراین کمک کنند.

این استارت آپ کمپین ضد جنگ خود را در آخر هفته راه اندازی کرد و گفته است که تاکنون 9 میلیون پیام ارسال کرده است که 2 میلیون آن به مصرف کنندگان در روسیه تحویل داده شده است.

این یک پیچ و تاب سورئال برای اپلیکیشنی است که معمولاً واقعیت را با تطبیق سلفی کاربران با ویدیوهای افراد مشهور تبدیل می کند – به کاربران اجازه می دهد چند ثانیه سرگرمی خیالی را تجربه کنند.

با این حال، از آنجایی که مقامات Reface دست اول تجاوز روسیه را تجربه کردند، تیم تصمیم گرفت که برای افزایش آگاهی جهانی از وضعیت و تشویق مردم به اعتراض، کاری انجام دهد.

دیما شوتس، یکی از بنیانگذاران آن در اوکراین، در بیانیه‌ای به TechCrunch در اوکراین گفت: «ریفیس یک کمپین اطلاعاتی در مقیاس بزرگ راه‌اندازی کرده و اعلان‌های فشاری را برای همه مصرف‌کنندگان روسی ارسال کرده است که شواهدی از حملات روسیه در شهرهای ما نشان می‌دهد، و از مردم می‌خواهد در کنار اوکراین بایستند. اعتراض. علاوه بر این، ما پیام‌های درون‌برنامه‌ای را به کاربران در سراسر جهان اضافه کرده‌ایم تا از کشورمان حمایت کنند، و اکنون هر ویدیویی که با برنامه ما ساخته می‌شود دارای واترمارکی با #standwithukraine و پرچم اوکراین است.

اپلیکیشن ویدئویی Deepfake Reface به تازگی در حال تغییر شکل فرهنگ سلفی است

“ما درک می کنیم که این کمپین چقدر مخاطره آمیز است و همه آن را قبول می کنیم. ما در حال حاضر بررسی‌ها و گزارش‌های 1 ستاره زیادی از کسانی که آمادگی دیدن حقیقت را نداشتند، داریم.

Reface پیام‌های خاصی را برای 5.5 میلیون کاربر خود در روسیه هدف قرار داده است که با ارسال بیانیه‌های مطبوعاتی از آنها خواسته می‌شود اعتراض کنند، و همچنین پیوندی به ویدیویی که نمایش اسلایدی از تصاویر نظامی از اوکراین را نشان می‌دهد – از جمله چندین تصویر از ساختمان‌های سوخته و آسیب دیده توسط بمب. و همچنین عکس های غیرنظامیانی که سعی در پناه گرفتن دارند.

زیرنویس‌های همراه این نمایش اسلاید در روسیه عبارتند از: “شرم را از چهره روسیه بشویید”. “ما با هم می توانیم جنگ را متوقف کنیم”؛ “سیل در خیابان ها”؛ و “به دنیا نشان دهیم که با آن مخالفیم.”

یکی از سخنگویان Reface به ما گفت: “هدف اولیه انتشار اطلاعات واقعی در میان روس ها و تشویق آنها به اعتراض است زیرا آنها به رسانه های مستقل یا منابع مورد اعتماد دسترسی ندارند.”

ما خطرات را درک می کنیم و همه آنها را می پذیریم، اما این بهای بسیار ناچیزی است که باید برای آزادی خود بپردازیم. و ما امیدواریم که اپ استور و گوگل پلی از ما حمایت کنند.”

کارمندانی که در طول جنگ از اوکراین کار می کنند را بررسی کنید

کارمند Reface که در اوکراین ماند و در مترو پناه گرفت (تصویر: Reface)

حاکمیت کرملین بر رسانه های جریان اصلی روسیه به این معنی است که شهروندان روسیه به طور معمول در معرض تبلیغات دولتی قرار می گیرند، مانند ادعای پوتین مبنی بر اینکه تهاجم به اوکراین یک “عملیات نظامی ویژه” است و نه یک اقدام جنگی و تجاوزی بی دلیل.

این بدان معناست که بسیاری از مردم عادی روسیه از زمانی که نیروهای مسلح پوتین شروع به بمباران کشور همسایه از زمین، هوا و دریا کردند، فیلمی از اوکراین ندیده باشند.

کرملین همچنین سعی کرده است از محدود شدن انتشارات تبلیغاتی خود توسط پلتفرم های رسانه های اجتماعی بزرگ خارجی جلوگیری کند.

روز جمعه، دولت روسیه اعلام کرد که دسترسی به فیس بوک را تا حدی محدود کرده است – ظاهراً به تلافی پلتفرم رسانه اجتماعی، که برچسب های بررسی حقایق را برای رسانه های مرتبط با کرملین اعمال می کند.

با موضع گیری و افشای جنگ روسیه در اوکراین، Reface می تواند چنین اقداماتی توسط Roskomnadzor را به خطر بیندازد. برای مثال، تنظیم‌کننده اینترنت روسیه می‌تواند به اپل و گوگل برای حذف برنامه‌هایشان از فروشگاه‌های تلفن همراهشان تکیه کند.

روسیه می گوید دسترسی به فیس بوک را در این کشور محدود می کند

در اوایل سپتامبر، دو غول فناوری تسلیم فشارهای دولت روسیه شدند تا برنامه رای گیری تاکتیکی ایجاد شده توسط سازمان آلکسی ناوالنی منتقد زندانی کرملین را از فروشگاه های خود حذف کنند.

Roskomnadzor آنها را تهدید به جریمه در صورت عدم حذف برنامه Smart Voting کرد.

رگولاتور اینترنت همچنین قبلاً برنامه‌های VPN را هدف قرار داده است تا دور زدن بلوک‌های محلی را برای شهروندان روسیه دشوارتر کند.

با این حال، عملیات سایبری تولید اطلاعات روسیه بسیار فراتر از بلوک های سفت و سخت گسترش می یابد. و حداقل هجوم ناگهانی بررسی‌های 1 ستاره برای Reface، که پیام‌های ضد جنگ را اضافه می‌کند، توسط عوامل اطلاعات نادرست مورد حمایت کرملین هماهنگ می‌شود که سعی می‌کنند این برنامه را بی‌اعتبار کرده و از استفاده به عنوان بخشی از تلاش‌های تبلیغاتی گسترده‌تر ضد اوکراینی جلوگیری کنند.

همچنین قابل ذکر است که اتحادیه اروپا با اعلام بسته جدید تحریم‌ها در روزهای اخیر، یک کارخانه معروف ترول روسی (همچنین به عنوان آژانس تحقیقات اینترنت شناخته می‌شود) و سرمایه‌دار الیگارش آن (اوگنی پریگوژین) را به فهرست گسترده تحریم‌ها اضافه کرده است. اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی.

با این حال، Reface گفت که تعیین اینکه آیا بررسی های منفی برنامه آن پس از انتشار عمومی با پیامی ضد جنگ، یک اقدام هماهنگ بوده یا خیر، دشوار است. (البته، کاملاً محتمل و احتمالاً بسیار محتمل است که تصمیم او برای قرار دادن پیام های ضد جنگ در برنامه ای که در غیر این صورت یک برنامه صرفاً سرگرمی است، به سادگی باعث عصبانیت برخی از کاربران آن شده باشد.)

با توجه به پاسخ‌های منفی، ریفیس از مردم خواست تا از توانایی او برای «اطلاع دادن جهان از وضعیت کنونی اوکراین»، همانطور که او می‌گوید، با کمک به آن برای «حفظ قیمت‌های بالای ما در فروشگاه App و Google Play Store» حمایت کنند.

بنابراین به نظر می‌رسد که حتی رتبه‌بندی اپلیکیشن‌ها را می‌توان به عنوان میدان جنگ برای تبلیغات جنگ سایبری اختصاص داد.

پرسنل شاغل از اوکراین در طول جنگ را بررسی کنید

فضای کاری یکی دیگر از کارکنان Reface در طول جنگ در اوکراین (تصویر: Reface)

در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت روی زمینی که تیم Reface با آن روبرو است، که بسیاری از آنها اکنون در یک منطقه نظامی کار می کنند، این استارت آپ به ما گفت که بیشتر کارمندانش هنوز در اوکراین هستند. اگرچه گفته می شود برخی از دسامبر توانسته اند به خارج از کشور بروند یا از راه دور کار کنند

کارمندان مرد عموماً پس از تهاجم به دلیل محدودیت های دولتی قادر به ترک کشور نیستند.

برای آن دسته از کارمندانی که باقی مانده‌اند، سخنگوی Reface گفت بسیاری از مردم به غرب اوکراین نقل مکان کرده‌اند تا مکانی امن‌تر بیابند، در حالی که دیگران در کیف باقی مانده‌اند و «به اطلاعات و فناوری از پناهگاه‌های بمب کمک می‌کنند».

او افزود که برخی برای پیوستن به نیروهای دفاعی سرزمینی داوطلب شده اند.

او به ما گفت: با وجود اینکه تیم مجبور به جدایی شد، ما هرگز تا این حد متحد نبودیم و افزود: ما به اندازه کافی شجاع و قوی هستیم و اجازه نمی دهیم مهاجمان روس ما را نابود کنند. با این حال، ما این جنگ را بدون حمایت کامل جهان متوقف نخواهیم کرد.»

Reface از رهبران جهان می‌خواهد تحریم‌های شدیدتری را علیه روسیه اعمال کنند و همچنین حمایت بیشتری از اوکراین (به عنوان یک سلاح) ارائه کنند.

با توجه به سوئیفت، رهبران اتحادیه اروپا در مورد این ممنوعیت مردد به نظر می‌رسیدند، اما روز جمعه اتحادیه با تحریم‌هایی موافقت کرد که 70 درصد بازار بانکی روسیه را به همراه تعدادی دیگر از اقدامات (از طریق رویترز) حذف می‌کند.

اواخر این هفته – در گام بعدی که او آن را “بی سابقه” توصیف کرد – رئیس اتحادیه اروپا از اقدامات آتی علیه رسانه های دولتی روسیه، روسیه امروز (RT) و اسپوتنیک (و شرکت های تابعه آنها) خبر داد.

اورسولا فون در لاین در بیانیه ای گفت ماشین رسانه ای کرملین … آنها دیگر قادر نخواهند بود دروغ های خود را برای توجیه جنگ پوتین و ایجاد تفرقه در اتحادیه ما منتشر کنند و “اضافه کنند که اتحادیه اروپا” در حال توسعه ابزارهایی برای ممنوع کردن اطلاعات نادرست سمی و مضر آنها در اروپا است.”

مشخص نیست که اتحادیه اروپا دقیقاً قصد دارد چه کاری انجام دهد، یا این ممنوعیت در عمل چگونه عمل خواهد کرد – آیا این ممنوعیت نه تنها برای خود کانال های تلویزیونی، بلکه برای پلتفرم های آنلاینی که محتوای آنها را میزبانی می کنند (مانند یوتیوب) نیز اعمال خواهد شد یا خیر. واقعاً حتی منطقی است. صحبت در مورد مسدود کردن ماشین تبلیغاتی روسیه در عصر اطلاعات متخلخل (غیر) – اما این واقعیت که بلوک می گوید می خواهد تلاش کند قابل توجه است.

در سیاست دیجیتال، قانونگذاران اتحادیه اروپا اغلب در پیشنهاد اقداماتی که می تواند آنها را به کنترل گفتار پلیس متهم کند بسیار محتاط هستند. اما به نظر می رسد پوتین آنها را از این خط بالاتر برده است.

واکنش صنعت فناوری به حمله روسیه به اوکراین