RelationalAI می خواهد نحوه ایجاد برنامه های هوشمند را تغییر دهد

RelationalAI می خواهد نحوه ایجاد برنامه های هوشمند را تغییر دهد

RelationalAI، یک شرکت استارتاپی که می‌خواهد شیوه ساخت برنامه‌های مبتنی بر داده را با ترکیب یک سیستم پایگاه داده با گرافیک دانش تغییر دهد، امروز اعلام کرد که 75 میلیون دلار بودجه سری B را از Tiger Global جمع‌آوری کرده است. سرمایه گذاران سابق Madrona Venture Group که در سال 2021 رهبری سری A این شرکت را بر عهده داشتند، Addition و Menlo Ventures نیز در این دور شرکت کردند و مجموع بودجه RelationalAI را به 122 میلیون دلار رساندند.

این شرکت همچنین امروز اعلام کرد که باب مولیا، مدیر عامل سابق Snowflake را به هیئت مدیره خود اضافه می کند.

ایده در اینجا این است که قدرت نمودارهای دانش را به ارمغان بیاوریم، یعنی فناوری‌ای که به مواردی مانند ویژگی پانل دانش Google در نتایج جستجو، در هر کسب و کاری قدرت می‌دهد. همانطور که مولهام عارف (مدیر عامل سابق LogicBox و Predictix) یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل RelationalAI اشاره کرد، دریاچه های داده (در همه انواع آن ها) اکنون به کسب و کارها اجازه می دهند تمام داده های خود را از چندین سیستم ایزوله در یک مکان ادغام کنند.

او گفت: «متأسفانه، شما فقط می‌توانید داده‌ها را به Snowflake منتقل کنید – نمی‌توانید منطق برنامه‌ای را که در آن برنامه‌ها وجود دارد، جابه‌جا کنید. “بنابراین شما داده های بی رنگی دارید. شما همه این سیلوهای داده را داشتید و آنها را در یک مکان قرار دادید، اما دانش شما هنوز در سیلوها زنده است. و منظور من از دانش در اینجا منطق برنامه، منطق تجاری و غیره است.

اعتبار تصویر: RelationalAI

مدیر عامل سابق مایکروسافت و مدیر عامل Madrona، S. Somasegar، این موضوع را تکرار کردند و خاطرنشان کردند که در حالی که کسب‌وکارها اکنون دارای یک پشته داده هستند که به شدت تحت تأثیر روشی که فروشندگان ابر مقیاس ابری سیستم‌های خود را می‌سازند، توانایی حفظ آنچه سوماگر «هوش مصنوعی ترکیبی» می‌نامد هنوز وجود ندارد. این بارها، که او به عنوان تجزیه و تحلیل گراف، استدلال، و هوش مصنوعی عصبی نمادین (هوش مصنوعی نمادین + شبکه های عصبی عمیق) تعریف می کند، بخشی از آنچه که یک سیستم پایگاه داده سنتی برای پشتیبانی طراحی شده است، نیستند، بنابراین معمولاً توسط سیستم های خارج از پایگاه داده مدیریت می شوند.

اینجاست که RelationalAI وارد می شود. با استفاده از سیستم آن، توسعه دهندگان می توانند پرس و جوها را اجرا کنند و پیش بینی های ML را با استفاده از Rel، زبان اعلامی شرکت، تولید کنند. RelationalAI می‌گوید که می‌تواند تعداد خطوطی را که یک توسعه‌دهنده باید بنویسد 10 تا 100 برابر کاهش دهد. این شرکت گفت، با استفاده از Rel، توسعه‌دهندگان می‌توانند دانش در این زمینه را برای ساختن این نمودارهای دانش و «بازتاب داده‌ها، ابرداده‌ها و منطق» مدل‌سازی کنند.

جان کورتیوس، شریک تایگر گلوبال، گفت: «تایگر گلوبال از کارآفرینان پویایی حمایت می‌کند که شرکت‌های رشد پیشرو در بازار را اداره می‌کنند». ما به RelationalAI روی آوردیم زیرا معتقدیم سیستم آنها برای چشم انداز داده های امروزی حیاتی است و به اندازه داشتن یک تیم شکست ناپذیر مهم است.

این سرویس در حال حاضر در دسترس است و شرکت انتظار دارد بتواند آن را برای سلف سرویس در اوایل سال 2023 باز کند.