منو سایت

Reliance می گوید معامله 3.4 میلیارد دلاری خود با Future Group “نمی تواند انجام شود”

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Reliance می گوید معامله 3.4 میلیارد دلاری خود با Future Group "نمی تواند انجام شود"

باارزش‌ترین شرکت هند در پیشنهادی روز شنبه اعلام کرد که پس از آن که طلبکاران تضمین شده این پیشنهاد را در اوایل این هفته رد کردند، شرکت Reliance Industries “در تکمیل” معامله 3.4 میلیارد دلاری خود برای خرید چندین بخش از گروه آینده شکست خورد.

شرکت‌های Future Group از جمله Future Retail Limited (FRL) و سایر شرکت‌های ثبت‌شده شرکت‌کننده در این طرح، نتایج رای‌گیری درباره توافقنامه طرح توسط سهامداران و طلبکاران خود را در مجامع مربوطه اعلام کردند. بر اساس این نتایج، سهامداران FRL و طلبکاران بدون وثیقه به این طرح رای دادند. اما طلبکاران تضمین شده FRL به این طرح رای منفی دادند. Reliance Industries (PDF) گفت: با توجه به این، طرح طبقه بندی مورد بحث قابل اجرا نیست.

این اطلاعیه قابل توجه آخرین نبرد دو ساله بین Reliance و Future – که دو تا از بزرگترین زنجیره‌های خرده‌فروشی هند را اداره می‌کند – و غول تجارت الکترونیک آمازون است که تلاش کرد این معامله را مسدود کند.

ماه گذشته، آمازون Future Group و Reliance Industries را به درگیر شدن در روش‌های کلاهبرداری متهم کرد و گفت که شرکت‌های هندی از دستورات دادگاه اطاعت نکرده‌اند و سعی کرده‌اند «موضوع اختلاف را حذف کنند».

همانطور که آمازون و فیوچر در دادگاه با هم درگیر شدند، Reliance در ماه فوریه پس از معامله با مالکان زمین، چندین فروشگاه فیوچر را تصرف کرد، اقدامی که شرکت آمریکایی را متحیر و مبهوت کرد. No Money Future ماه گذشته در اسنادی اعلام کرد که نمی تواند اجاره بهای بسیاری از فروشگاه ها را پرداخت کند. این قسمت اعتماد بسیاری از بانکداران را به آینده تغییر داد.

بدون حمایت تضمین شده طلبکاران، Future Group که بیش از 4 میلیارد دلار بدهی در دفتر خود دارد، نمی تواند معامله را ادامه دهد و اکنون بعید است که بقای خود را ادامه دهد.