منو سایت

Revise در حال جمع آوری 3.5 میلیون دلار برای ساخت ریل های برنامه نویسی NFT است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Revise در حال جمع آوری 3.5 میلیون دلار برای ساخت ریل های برنامه نویسی NFT است

انتقاد رایج از NFT این است که آنها فقط فایل های JPEG ثابت هستند. البته از نظر فنی اینطور نیستند. آنها قطعاتی از کد بلاک چین هستند، به این معنی که می توان آنها را طوری برنامه ریزی کرد که کیفیت های متفاوتی داشته باشند. NFT هایی که در بازارهایی مانند OpenSea فروخته می شوند، قبلاً با دستورالعمل هایی در مورد پاداش هایی که باید به مالک ارائه شوند، برنامه ریزی شده اند.

اما اگر بتوان آنها را طوری برنامه ریزی کرد که کارهای بسیار بیشتری انجام دهند چه؟

این روندی است که در سه ماهه اخیر شاهد آن بوده ایم. Pearpop در اوایل سال جاری NFT پویا را معرفی کرد که با انتشار پست‌های رسانه‌های اجتماعی ارزش بیشتری پیدا می‌کند. NFT Axie Infinity با ورود کاربر به بازی ویژگی های خود را تغییر می دهد.

استارتاپ جدیدی به نام Revise در تلاش است تا این توانایی را تولید کند.

این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که NFT های خود را برای تعامل با کانال های داده مورد نظر خود دریافت کنند، که می تواند یک پلت فرم web3 مانند Chainlink یا یک خروجی web2 مانند Weather.com باشد.

همانطور که استارت آپ توضیح می دهد، هدف این است که NFT ویژگی های خود را بر اساس رویدادها تغییر دهد. به عنوان مثال، یک NFT فوتبال به طور فرضی می تواند با داده های فیفا تعامل داشته باشد و ویژگی یا محتوای رسانه ای خود را بر اساس عملکرد خود در دنیای واقعی تغییر دهد.

Raunak Vaisoha، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Revise، در مصاحبه ای با TechCrunch گفت: «آنچه NFT قابل برنامه ریزی به شما امکان می دهد انجام دهید، استفاده از تعامل یا مهارت های کاربر برای نادرتر کردن ویژگی ها است.

او گفت که با برنامه نویسی NFT بر اساس تعاملات کاربر، توسعه دهندگان می توانند آنها را تشویق کنند تا در پروژه های خود مشارکت بیشتری داشته باشند.

Revise همچنین یک لایه مدیریت ذخیره سازی را از طریق ساختار داده خود اضافه می کند تا به توسعه دهندگان کمک کند تا به طور قابل اعتماد اختلافات را مدیریت کنند.

مشکل NFT پویا در حال حاضر این است که داده های شما باید خارج از زنجیره باشند. تصور کنید در حال انجام یک بازی هستید و باید منتظر بمانید تا زمان بلاک کردن کاراکتر بازی خود را به روز کنید. او گفت: «بیشتر مردم در نهایت NFT را در AWS S3 یا یک لایه web2 دیگر ذخیره می‌کنند. “این برای تصمیم گیری در مورد ساختار داده ما است.”

Revise در ابتدا بلاک چین Polygon را راه اندازی کرد، اما قصد دارد در آینده به سایر بلاک چین ها نیز گسترش یابد. SDK او در نسخه بتای خصوصی NPM به صورت زنده است و این راه‌اندازی قبلاً مشتریانی از جمله Ludo Labs را جذب کرده است.

این استارت آپ روز جمعه اعلام کرد که در دور افتتاحیه خود 3.5 میلیون دلار جمع آوری کرده است. آلفا ویو گلوبال و 8i با هم این دور را رهبری کردند. صندوق بنیانگذاران Bharat و تعدادی از کارآفرینان، از جمله بنیانگذار Polygon Sandeep Nailwal، بنیانگذار DeFi Pulse، اسکات لوئیس، رهبر AngelList هند، Utsav Somani، Pranav Maheshwari از The Graph و بنیانگذار Treebo، Rahul Chaudhari نیز در این دور شرکت کردند.

«کل فضای NFT دستخوش تغییرات عظیمی در روایت شده است، زیرا مردم دریافته‌اند که NFT می‌تواند چیزی بیش از کلکسیون‌های دیجیتال یا دارایی‌های ثابت باشد. ما می بینیم که این تغییر در بازی ها بیشتر قابل توجه است، اما مفهوم انتزاعی به طور گسترده برای هر دارایی دنیای واقعی که می تواند توکنیزه شود، قابل استفاده است. توشار بل از آلفا ویو گلوبال در بیانیه‌ای گفت: «علاوه بر این، همانطور که شرکت‌های پیچیده‌تر بر اساس NFT ساخته می‌شوند، جنبه ردیابی و شفافیت در حکمرانی در جلو و در مرکز خواهد بود.

ما Revise و بنیانگذاران را به دلیل دیدگاه عمیق محصول و دیدگاه آینده‌نگر برای فضا دوست داشتیم. چیزی که تیم Revise در حال ساختن است می تواند به اساسی ترین لایه برای منشاء و برنامه نویسی NFT تبدیل شود، مشابه کاری که Chainlink برای Defi انجام داد!