منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • RJ Scaringe، بنیانگذار Rivian، یک میلیون دلار از سهام سازنده خودروهای الکتریکی را تصاحب کرد

RJ Scaringe، بنیانگذار Rivian، یک میلیون دلار از سهام سازنده خودروهای الکتریکی را تصاحب کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
RJ Scaringe، بنیانگذار Rivian، یک میلیون دلار از سهام سازنده خودروهای الکتریکی را تصاحب کرد

بر اساس اسناد اوراق بهادار که بعد از ظهر دوشنبه منتشر شد، بنیانگذار و مدیر عامل Rivian، RJ Scaringe، 41000 سهم از سهام این شرکت را به ارزش حدود 1 میلیون دلار خریداری کرد.

آخرین ثبت نام پروکسی قبل از این خرید نشان می دهد که Scaringe دارای 11.99 میلیون سهام کلاس A یا حدود 1.3٪ و 7.82 میلیون سهام عادی کلاس B است. همچنین دارای 4.3 میلیون سهم غیرمستقیم از طریق اعتماد و 4595 سهام غیرمستقیم از طریق LLC است.

این خرید پس از آن صورت گرفت که سهام ریویان در روز دوشنبه پس از انتشار اخباری مبنی بر اختلاف حقوقی با تامین‌کننده صندلی که برنامه ون برقی آمازون را به خطر انداخته بود و افشای فورد مبنی بر فروش 7 میلیون دیگر از سهام خود در شرکت، سقوط کرد.

سخنگوی Rivian از اظهار نظر در مورد اینکه چرا Scaringe اکنون سهام را خریداری می کند خودداری کرد.

ریوین به عنوان یک شرکت سهامی عام در ماه نوامبر با قیمت اولیه 106.75 دلار شروع به کار کرد، قیمتی که آن را به یکی از بزرگترین عرضه های عمومی در تاریخ ایالات متحده تبدیل کرد و ارزش بازار آن را بالاتر از جنرال موتورز و فورد قرار داد. (در آن زمان، جنرال موتورز دارای ارزش بازار 86.31 میلیارد دلار بود؛ ارزش بازار فورد 78.2 میلیارد دلار بود.)

قیمت سهام این شرکت یک هفته بعد به 179.47 دلار رسید. اما ترکیبی از بی ثباتی عمومی بازار و افشاگری های قابل توجه ریوین منجر به کاهش بیش از 75 درصدی قیمت سهام آن پس از باز شدن بازار عمومی شد.

فورد که دارای 12 درصد سهام یا حدود 102 میلیون سهم در ریوین بود، در اوایل این ماه 8 میلیون سهم را به این شرکت فروخت. این فروش اولیه باعث شد سهام ریوین بیش از 17 درصد سقوط کند. در 13 می، فورد 7 میلیون سهم دیگر را فروخت و کل سهم خود را به زیر 10 درصد رساند.

این آستانه «زیر 10 درصد» به این معنی است که فورد دیگر مجبور نیست فرم D را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارسال کند. طبق قوانین SEC، «خودی‌هایی» که 10 درصد یا بیشتر از سهام را در اختیار دارند، باید اکثر معاملات خود را که مربوط به اوراق بهادار سهام شرکت است، طی دو روز کاری در فرم‌های 3، 4 یا 5 به SEC گزارش دهند.

فورد به‌عنوان مالک ذی‌نفع، همچنان باید یک برنامه 13 بعدی ارائه کند، که ظرف 10 روز پس از معامله، تا زمانی که سهام آن به کمتر از 5 درصد برسد، لازم است.

این مقاله به روز شده است تا روشن شود که خرید سهام Scaringe پس از سقوط سهام در روز دوشنبه انجام شد. قیمت سهم در پایین ترین حد جدید نبود.