منو سایت

Robinhood 9 درصد از کارکنان تمام وقت را کاهش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Robinhood 9 درصد از کارکنان تمام وقت را کاهش می دهد

ولاد تنف، مدیرعامل Robinhood روز سه شنبه اعلام کرد که 9 درصد از کارکنان تمام وقت خود را کاهش می دهد.

در اوایل سال جاری، رویترز گزارش داد که رابینهود 3400 کارمند دارد و اگرچه قرارداد تمام وقت مشخص نمی شود، به نظر می رسد بر اساس برآوردهای تک کرانچ، اخراج حدود 300 نفر را تحت تاثیر قرار دهد.

شرکت خدمات مصرف کننده و بازرگانی ایالات متحده که در جولای 2021 با قیمت 38 دلار در بورس عرضه شد، قبل از اینکه وارد یک نزول مداوم شود، به قیمت 85 دلار در هر سهم به اوج خود رسید و به تنها 10 دلار کاهش یافت. این شرکت در معاملات امروز 3.75 درصد از دست داد – بازار امروز به طور کلی پایین تر بود – و 5 درصد دیگر در معاملات پس از ساعت کاری با توجه به اعلام اخراج خود.

اگرچه رابینهود در ماه‌های اخیر اخبار مثبتی را گزارش کرده است – این شرکت در ماه مارس پس از انتشار اخباری مبنی بر افزایش ساعات معاملات سهام خود به هدف 24 ساعته، شاهد افزایش 25 درصدی ارزش خود بود – مبارزات بی‌شماری با یونیکورن سابق وجود دارد. به عنوان مثال، این شرکت نوامبر گذشته نقض داده را اعلام کرد که میلیون ها کاربر را تحت تأثیر قرار داد.

سهام Robinhood با انتشار اخباری مبنی بر افزایش ساعات معاملاتی، 25 درصد افزایش یافت

اوایل این ماه، گزارش دادیم که Robinhood و شرکت رمزنگاری Coinbase از مزیت عمومی شدن در زمانی که بازارها خوب بودند، برخوردار بودند و گفتند که آنها “خوش شانس بودند که وقتی این کار را کردند.” آنها زمانی شروع به کار کردند که شرایط بازار گرم بود و می توانستند در سطوح جذاب حرکت کنند. آنچه از آن زمان تاکنون رخ داده است خارج از کنترل آنها است، اما از آنجایی که آنها به صورت روزانه بررسی می شوند، قیمت هنگفت و غیرنقدی به سینه خود ندارند که اکنون باید به عرضه اولیه عمومی بعدی برسد.”

در یک پست وبلاگی امروز، تنف دو سال اخیر شرکت را به عنوان “رشد بیش از حد تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله مسدود کردن بیماری همه گیر، نرخ بهره پایین و محرک های مالی شتاب گرفت.” در همین حال، او گفت که این شرکت هفت ساله، حساب‌های سرمایه‌گذاری خالص خود را از 5 میلیون دلار به 22 میلیون دلار و درآمد از 278 میلیون دلار در سال 2019 به بیش از 1.8 میلیارد دلار در سال 2021 افزایش داده است. برای برآورده کردن نیازهای مشتری و بازار، ما را افزایش دادیم. تعداد کارکنان ما تقریباً 6 برابر از 700 تا تقریبا 3800 در این مدت است. تنف فاش کرد که این منجر به 6 میلیارد دلار پول نقد در ترازنامه او شد.

او می نویسد، مانند هر شرکتی، با چنین رشدی، مشاغل بیشتری برای مدیریت آن رشد به وجود می آیند، که سپس با برخی از نقش ها و عملکردهای شغلی که تکراری شدند، پایان یافت.

وی افزود: «پس از بررسی دقیق همه این عوامل، ما به این نتیجه رسیدیم که این کاهش کارکنان رابینهود راه حل مناسبی برای بهبود کارایی، افزایش سرعت و اطمینان از پاسخگویی به نیازهای در حال تغییر مشتریان است.»

زمان

اعلام اخراج رابینهود چند روز قبل از اینکه انتظار می رود شرکت نتایج مالی خود را برای سه ماهه اول سال 2022 گزارش کند، منتشر می شود. طبق وب سایت IR شرکت، Robinhood نتایج سه ماهه اول خود را در 28 آوریل گزارش خواهد کرد – تصمیم شرکت برای اخراج. بسیاری از کارکنان آن می‌توانند راهی برای پیش‌بینی نارضایتی سرمایه‌گذاران باشند، اگر نتایج انتظارات در خیابان را برآورده نکنند.

بر اساس میانگین های Yahoo Finance، تحلیلگران انتظار دارند که Robinhood در سه ماهه اول زیان 0.36 دلاری به ازای هر سهم را با درآمد 355.78 میلیون دلاری گزارش کند.

رابین‌هود با کاهش رونق پس‌انداز و سرمایه‌گذاری در سال‌های 2020-2021، که TechCrunch به طور قابل توجهی آن را پوشش می‌دهد، ارزش خود را کاهش داده است. به اعتبار خود، این شرکت در دوران شکوفایی خود در جذب سرمایه خارجی بسیار کارآمد بود. اینکه چگونه یک دوره رشد کوچکتر یا شاید منفی را مدیریت خواهد کرد، چندان روشن نیست. با توجه به S-1، رابینهود در سه ماهه اول سال 2021 مجموعاً 522.2 میلیون دلار درآمد ایجاد کرد که به این معنی است که اگر شرکت موفق شود انتظارات فعلی را برای سه ماهه آخر خود برآورده کند، نرخ رشد سالانه منفی خواهد داشت.

ارزش خدمات تجارت کریپتو مصرف کننده ایالات متحده Coinbase نیز در معاملات عادی امروز به شدت پایین تر بود و پس از ساعات کاری موقعیت های بیشتری را در گردش مالی از دست داد. هر دو کوین بیس و رابینهود شاهد رشد قوی در فعالیت ارزهای دیجیتال مصرف کننده بودند. اگر Robinhood عملکرد کمتری داشته باشد، می تواند اعتماد سرمایه گذاران به نتایج خود Coinbase را در پیش بینی Q1 کاهش دهد.

مدیر ارشد مالی Robinhood می گوید که او آماده است تا سهام عمومی را ارائه دهد