منو سایت

Robo-berry را ببینید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Robo-berry را ببینید

اگر در وهله اول هرگز تمشک نچینید، بد است، زیرا تمشک تازه چیز زیبایی است. اما دوم، و مستقیم‌تر در این مورد، شما نمی‌دانید که تکنیکی وجود دارد که در آن ربات‌ها به طرز شگفت‌انگیزی بسیار خوب نیستند، زیرا تمایل دارند … خرد شوند. اما این روب‌پیکر که توسط محققان سوئیسی طراحی شده است، می‌تواند عصر جدیدی از جمع‌کننده‌های خودکار ملایم و خودکار را آغاز کند.

راز چیدن تمشک این است که به اندازه کافی چنگ بزنید تا بتوانید خرید کنید و سپس آن را از ساقه کوچکی که آشکارا “گیرنده” نامیده می شود، پایین بکشید. ساده به نظر می رسد – و همینطور است، اما فقط دست های ما در میان حساس ترین و دقیق ترین ساختارهای جهان هستند، اوج صد میلیون سال تکامل که فقط (به گمان من) راکون ها از آن فراتر رفته اند.

ربات ها به سادگی حواس لازم برای درک تکنیک چیدن توت عالی را ندارند. اما اگر او بتواند با توت ارتباط برقرار کند تا نیروهای درگیر را بهتر درک کند و از روانکاری وحشیانه یا شکست تحقیرآمیز جدایی جلوگیری کند؟

این همان چیزی است که کای جونگ، یک دانشجوی دکترا در EPFL در سوئیس، با این “تمشک حسی”، یک کپی سیلیکونی و سیلیکونی از یک توت که بازخوردی را به جمع کننده ارائه می دهد و به او امکان می دهد چیدن سریع تر و بهتر را یاد بگیرد، می خواهد – و پاک کننده.

پروفسور جوزی هیوز که با Junge روی این پروژه کار می کند، گفت: “این یک معضل هیجان انگیز برای ما به عنوان مهندسان رباتیک است.” فصل برداشت تمشک آنقدر کوتاه است و میوه آن چنان ارزشمند است که از دست دادن آن به سادگی یک گزینه نیست. علاوه بر این، هزینه ها و چالش های لجستیکی آزمایش گزینه های مختلف در سایت غیر قابل تحمل است. به همین دلیل است که تصمیم گرفتیم آزمایشات خود را در آزمایشگاه انجام دهیم و نمونه ای از تمشک برای آموزش ربات ها برای برداشت تولید کنیم.

ظاهراً قسمت سخت دقیقاً در لحظه جدا شدن ایجاد می شود، زمانی که نیروی مورد نیاز برای گرفتن توت روی رگ ناگهان بیش از حد می شود، زیرا جسم از حالت متراکم به توخالی می رسد.

ماکت مهره دارای یک حسگر سیال است که به سیستم می‌گوید قطرات سیلیکون چقدر فشرده می‌شوند و به مدل کنترلی این امکان را می‌دهد تا یاد بگیرد که چگونه چسبندگی خود را تنظیم کند، گویی که خود لوبیا به آن می‌گوید چقدر زیاد است.

در زیر می توانید توت را در عمل مشاهده کنید:

این تیم قصد دارد کار خود را در ماه آوریل در RobotSoft ارائه کند. و هنگامی که مشکل تمشک حل شد، آنها می توانند به سراغ انواع توت ها، گوجه فرنگی، انگور … حتی زردآلو بروند. آینده تازه به نظر می رسد!