منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Rocket Health اوگاندا 5 میلیون دلار در حلقه به رهبری Creadev جمع آوری کرد تا پزشکی از راه دور در آفریقا را گسترش دهد.

Rocket Health اوگاندا 5 میلیون دلار در حلقه به رهبری Creadev جمع آوری کرد تا پزشکی از راه دور در آفریقا را گسترش دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Rocket Health اوگاندا 5 میلیون دلار در حلقه به رهبری Creadev جمع آوری کرد تا پزشکی از راه دور در آفریقا را گسترش دهد.

طبق یک مطالعه مک کینزی، در سراسر جهان، محبوبیت پزشکی از راه دور در طول همه‌گیری کووید افزایش یافت و در آوریل 2020، چند ماه پس از شیوع این بیماری، 78 برابر شد. در برخی از مناطق آفریقا، این فرصتی عالی برای پزشکی از راه دور بود تا پیشرفت‌های جدیدی ایجاد کند. اما در اوگاندا، این صنعت در حال حاضر، البته به آرامی، از طریق Rocket Health توسعه یافته است، استارت آپی که در تلاش است تا ارائه مراقبت های پزشکی را از طریق فناوری تغییر دهد.

Rocket Health که در سال 2012 راه اندازی شد، توصیه های پزشکی آنلاین، نمونه برداری و تحویل دارو را ارائه می دهد. آنها همچنین یک سرویس USSD برای کسانی که اتصال اینترنت ندارند دارند. پس از نزدیک به یک دهه کار در اوگاندا، این استارت آپ اکنون آماده است تا راه حل سلامت دیجیتال یکپارچه خود را در دو سال آینده به مناطق بیشتری در سراسر کشور و شرق آفریقا گسترش دهد، پس از بودجه 5 میلیون دلاری سری A. در دراز مدت، به دنبال فرصت هایی برای رشد در غرب آفریقا خواهد بود.

یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Rocket Health دکتر دیویس موسینگوزی به TechCrunch گفت که برنامه بزرگتر برای در دسترس قرار دادن مراقبت های بهداشتی در سراسر آفریقا، منطقه ای با بیشترین بار بیماری در جهان و کمترین نسبت بیمار به بیمار، پزشک، باقی مانده است. در حال حاضر، کشورهای جنوب صحرای آفریقا 0.23 پزشک به ازای هر 10000 نفر دارند، در مقایسه با بهترین نسبت 84.2 پزشک در توسعه یافته ترین کشورها، طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی.

“من فکر می کنم فناوری چیزی است که به ما کمک می کند این شکاف را ببندیم، کارایی بیشتری ایجاد کنیم و فراتر از آن گسترش دهیم. هیچ راهی وجود ندارد که بتوانیم به اندازه کافی بیمارستان بسازیم تا بتوانیم مراقبت های بهداشتی مورد نیاز همه را در اختیار بگیریم. Musinguzi گفت: “من فکر می کنم پزشکی از راه دور واقعا به پر کردن شکاف در دسترس بودن کمک می کند.”

بسیاری از مراکز درمانی و متخصصان هنوز در مناطق شهری یا پایتخت متمرکز هستند. بنابراین بسیاری از مردم در سراسر کشور از این افراد بسیار واجد شرایط استفاده نمی کنند. و من فکر می‌کنم فناوری، که با زیرساخت‌های موجود تکمیل می‌شود، راهی است که می‌توانیم این شکاف را پر کنیم.»

Rocket Health اوگاندا 5 میلیون دلار در حلقه به رهبری Creadev جمع آوری کرد تا پزشکی از راه دور در آفریقا را گسترش دهد.

مرکز تماس سلامت موشک. اعتبار تصویر: راکت سلامت

آخرین دور از تامین مالی استارتاپ توسط Creadev رهبری شد. یک شرکت سرمایه گذاری همیشه سبز که توسط خانواده Mulies حمایت می شود، با سرمایه گذاران آفریقایی در مراحل اولیه از Grenfell Holdings و LoftyInc Capital Management، کل بودجه جمع آوری شده توسط Rocket Health را به 6.2 میلیون دلار می رساند.

Creadev Africa در بیانیه ای گفت: “ما مشتاقانه منتظر مشارکت با Rocket Health در مأموریت آن هستیم تا مراقبت های بهداشتی را برای بسیاری از مردم در جنوب صحرای آفریقا در دسترس قرار دهیم. ما تحت تاثیر خلاقیت، پشتکار و فرهنگ زندگی تیم Rocket Health قرار گرفتیم، تیمی که چشم اندازی بلندپروازانه برای آینده مراقبت های اولیه در آفریقا دارد. امکانات بی پایان هستند، از تجزیه و تحلیل داده ها گرفته تا کانال های توزیع نوآورانه.

از دیگر استارت‌آپ‌های پزشکی از راه دور در سراسر آفریقا می‌توان به شرکت بهداشت غنا mPharma اشاره کرد که از برنامه‌های خود برای راه‌اندازی 100 مرکز مجازی در بازارهای خود تا سه ماهه اول سال جاری و Quro Medical، یک استارت‌آپ آفریقای جنوبی که مراقبت‌های خانگی را ارائه می‌کند، رونمایی کرده است. خدمات پزشکی از راه دور

Rocket Health خدمات تحویل آزمایشگاهی و داروخانه خود را دارد که به گفته موسینگوزی به آنها کمک می کند تا کنترل تحویل محصولات و خدمات را حفظ کنند. آنها 3 دلار هزینه مشاوره و 1.5 دلار برای تحویل دارو دریافت می کنند.

این شرکت از چندین هزار مشاوره مجازی در سال به حدود 400000 مورد افزایش یافته است که ناشی از تقاضا برای مراقبت های بهداشتی از راه دور در طول همه گیری کووید است.

کووید یک انگیزه بزرگ برای معرفی مردم به پزشکی از راه دور بود. وقتی کسی این تجربه جادویی پزشکی از راه دور را در آخرین مایل داشته باشد، تقریباً هرگز به صف بیمارستان‌ها در انتظار ملاقات با پزشک برنمی‌گردد. موسینگوزی گفت: “اکنون ما علاوه بر مراقبت در منزل، آزمایش هایی مانند آزمایش PCR را انجام می دهیم.”

Musinguzi بنیانگذار Rocket Health با دکتر جان مارک بوانیکا (مدیر عامل)، خانم فیونا نوامانیا (CFO)، دکتر هوپ آچیرو (داروساز ارشد) و دکتر ویلیام لوبگا (مدیر ارشد پزشکی) است.

Rocket Health اوگاندا 5 میلیون دلار در حلقه به رهبری Creadev جمع آوری کرد تا پزشکی از راه دور در آفریقا را گسترش دهد.

Rocket Health خدمات پزشکی تمام عیار از جمله تحویل دارو را ارائه می دهد. اعتبار تصویر: راکت سلامت

مشتریان او از کسانی که برای واکسینه کردن فرزندانشان تماس می گیرند تا بیمارانی که بیماری های مزمن را درمان می کنند، متغیر است. علاوه بر این، 12 شرکت بیمه ثبت نام کرده‌اند و به گروهی از مشتریان در اوگاندا و در سراسر آفریقای شرقی دسترسی دارند، زیرا اکثر آنها در منطقه حضور دارند.

ما دسته های مختلفی از مشتریان داریم. بسیاری از مشتریان ما در مناطق شهری هستند و راحتی خدمات ما را دوست دارند. موسینگوزی گفت: “ما همچنین شاهد هستیم که شرکت ها شروع به خرید اشتراک برای کارگران موقتی می کنند که واجد شرایط بیمه درمانی شرکتی نیستند.”

همانطور که Rocket Health گسترش می‌یابد و فاز بعدی رشد خود را آغاز می‌کند، آن‌ها با Ada، یک پلتفرم خود ارزیابی کاربر نهایی مستقر در برلین، همکاری می‌کنند تا هوش مصنوعی را در مشاوره‌های راه دور خود ادغام کنند.