منو سایت

SEC تحقیقاتی را علیه ایلان ماسک به دلیل معاملات داخلی احتمالی آغاز کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

ایلان ماسک آماده نیست که به زودی از SEC فاصله بگیرد. منابع برای روزنامه وال استریت ادعا می کند که SEC در حال بررسی است که آیا ماسک و برادرش کیمبال قوانین معاملات داخلی را با فروش اخیر سهام نقض کرده اند یا خیر. مقامات نگران هستند که ایلان به کیمبال گفته باشد که در حال برنامه ریزی است از دنبال کنندگان در توییتر بپرسید در مورد فروش سهام تسلا، که باعث شد برادر تنها یک روز قبل از توییت در 6 نوامبر، 88500 سهم را بفروشد. در این صورت، رئیس شرکت ممکن است قوانینی را که کارمندان را از تجارت اطلاعات افشا نشده منع می کند، نقض کرده باشد.

کیمبال ماسک اغلب سهام تسلا را طبق برنامه ریزی در فواصل زمانی معین معامله می کند. طبق اسناد SEC، او این کار را در 5 نوامبر انجام نداد.

ما از SEC نظر خواستیم. تسلا برای اظهار نظر در دسترس نیست، زیرا تیم ارتباطات خود را در سال 2020 منحل کرد. با این حال، ماسک به وضوح با کمیسیون رابطه دوستانه ندارد. او گفت یک روز قبل از آن که او نبردی را که فکر می‌کرد SEC آغاز کرده است، «به پایان می‌رساند».

اگر گزارش دقیق باشد، تحقیقات بر تنش ها می افزاید. در سال 2018 زمانی که SEC به دلیل توییت هایی مبنی بر خصوصی بودن این شرکت علیه ماسک اقدام کرد، شروع شد. در حالی که ماسک با توافقی موافقت کرد که شامل الزاماتی برای تأیید همه پست‌های مهم مالی در رسانه‌های اجتماعی است، این پایان نبرد بین این دو نبود. SEC در چند سال گذشته به دلیل نگرانی از تایید نشدن توییت‌های تولیدی در حال تحقیق روی توییت‌های ماسک بوده است و همین چند روز پیش از تسلا خواست تا اطلاعاتی در مورد فرآیندهای EV برای مطابقت با قرارداد 2018 ارائه کند.

در همین حال، ماسک علناً با SEC بحث می کند. در سال جاری، او رگولاتور را به انجام یک “کمپین آزار و اذیت” متهم کرد که به ناعادلانه او را متمایز کرد و دادگاه را از نظارت خارج کرد. SEC این اتهامات را رد کرده است. حقیقت پشت این اتهامات هرچه باشد، می توان حدس زد که ماسک با آغوش باز از تحقیقات جدید استقبال نخواهد کرد.

یادداشت ویراستار: این مقاله در ابتدا در Engadget ظاهر شد.