منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Sequoia اولین برنامه Arc، لندن / SV را برای یافتن و راهنمایی استارت آپ ها، با حمایت از هر یک با 1 میلیون دلار آغاز کرد.

Sequoia اولین برنامه Arc، لندن / SV را برای یافتن و راهنمایی استارت آپ ها، با حمایت از هر یک با 1 میلیون دلار آغاز کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Sequoia اولین برنامه Arc، لندن / SV را برای یافتن و راهنمایی استارت آپ ها، با حمایت از هر یک با 1 میلیون دلار آغاز کرد.

در طول سال‌ها، سکویا با شرط‌بندی اولیه خود بر روی شرکت‌های جوان‌تر، که بسیاری از آن‌ها (اپل، کلارنا و واتس‌اپ به نام چند مورد) به غول‌های فناوری تبدیل شده‌اند، نامی برای خود دست و پا کرده است.

اکنون که رقابت بین سرمایه‌گذاران با امیدبخش‌ترین استارت‌آپ‌ها زودتر داغ می‌شود و حوزه بنیان‌گذاران امیدوار به ساخت و استارت‌آپ‌ها گسترده‌تر و گسترده‌تر می‌شود، شرکت رویکرد جدیدی را در پیش گرفته است. امروز، او برنامه جدیدی به نام Arc را راه‌اندازی کرد که از آن به عنوان یک کاتالیزور (نه شتاب‌دهنده و نه یک انکوباتور) یاد می‌کند که گروه‌هایی متشکل از 15 استارت‌آپ را در جلسات 8 هفته‌ای جستجو کرده و سپس با آنها کار خواهد کرد، با تمرکز بر بنیان‌گذاران و استارت‌آپ‌های پرت. .

استارت آپ ها پیش سرمایه گذاری 1 میلیون دلاری از سکویا دریافت خواهند کرد. آموزش طراحی شرکت از طرف شرکا و اپراتورهای مرتبط با شرکت (به عنوان مثال بنیانگذاران و سایر افراد کلیدی از شرکت هایی که آن را پشتیبانی می کند). و سفر به شرکت افسانه ای برای دیدن همه چیز در عمل. Sequoia هنوز فاش نکرده است که کدام اپراتورها با گروه اول کار خواهند کرد، اما گفت که اولین بازدید در محل از Clarna خواهد بود، جایی که استارتاپ ها با مدیرعامل سباستین سیمیاتکوفسکی، کامیلا گیژکه (CXO)، دیوید سندستروم (CMO) و دیوید فوک (CPO).

علاقه مندان می توانند از امروز تا 18 فروردین ماه اقدام به ثبت نام کنند و این برنامه از 23 اردیبهشت آغاز می شود. اولین گروه Arc در لندن منقضی می‌شود: یک هفته در دفاتر شهر سکویا، سپس شش هفته کار از راه دور، جایی که معمولاً پرتاب می‌شود، و در نهایت یک هفته در مقر Sequoia در منلو پارک، کالیفرنیا. (کوهورت های بعدی همین کار را خواهند کرد، اما از هفته اول در سیلیکون ولی شروع می شود.)

Arc توسط Jess Lee (پایین سمت چپ)، یکی از شرکای Sequoia و مدیر ارشد محصول آن، مستقر در دفتر سیلیکون ولی مدیریت خواهد شد. و لوسیانا الکساندرو (راست)، شریک مستقر در دفتر لندن. کلید آن نقطه فروش منحصر به فرد آن خواهد بود (به غیر از باز کردن دری برای همکاری با یکی از بهترین شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر در جهان): تمرکز آن بر یافتن بنیانگذاران “عجیب تر” است.

Sequoia اولین برنامه Arc، لندن / SV را برای یافتن و راهنمایی استارت آپ ها، با حمایت از هر یک با 1 میلیون دلار آغاز کرد.

همانطور که Lixandru آن را توصیف می کند، سکویا نامزدهای Arc را از طریق یک فرآیند باز جذب می کند. مقدمه‌های گرم در نظر گرفته نمی‌شوند و هر کسی می‌تواند برای ارزیابی، تأیید و پذیرش یا رد در شرایط مساوی، تا حدی با استفاده از علم داده‌ای که تیم محصول Sequoia (به رهبری لی) در داخل برای ارزیابی سرمایه‌گذاری‌های بالقوه ساخته است، درخواست دهد.

ایده در اینجا این است که در حالی که دنیای فناوری دارای راهروهای اثبات شده ای برای قدرت بخشیدن به فناوری و اکوسیستم استارتاپی است – سیلیکون ولی، برخی از دانشگاه ها و قبلاً نقش مهمی در یکی دیگر از شرکت های فناوری موفق ایفا کرده اند، که سه مورد از کلیشه ای ترین و مستعدترین آنها است – از جمله آنها. – رشد و عدم تمرکز رو به رشد این اکوسیستم، که طی دو سال گذشته برای افرادی که به دلیل همه‌گیری کووید-19 از راه دور کار می‌کنند، تسریع شده است، فرصت‌های جدیدی را برای استعدادها و استعدادها، در هر کجا که هستند، ایجاد می‌کند تا از مفهومی به ساختن گام بردارند. او

Sequoia – که اولین پست رسمی خود را در اروپا، در لندن، در سال 2020 تأسیس کرد – معتقد است که در حالی که همه استارت آپ های اولیه می توانند از راهنمایی و راهنمایی مبتنی بر شواهد از سکویا بهره مند شوند (ما دانستن آنچه کار می کند فرآیند فکری اساسی است)، فرصتی عالی برای انجام این کار به شیوه ای منسجم تر و برنامه ریزی شده برای بنیانگذاران اکوسیستم های کمتر بالغ وجود دارد.

الکساندرو که در طول سال ها نام خود را بر سر زبان ها انداخته است، گفت: “من واقعا فکر می کنم که داشتن برنامه های کاربردی باز به نفع بنیانگذاران اروپایی است.” آینده ای مرفه «اروپا بسیار تکه تکه شده است. بسیاری از بنیانگذاران، که من از امتیاز کافی برای همکاری با آنها برخوردار بودم، در مراکز فناوری غیر معمول شروع به کار کردند.

با این حال، از یک نکته کاربردی تر، راه اندازی Arc نیز یک اقدام رقابتی مهم است – با توجه به آنچه شرکت های دیگر انجام می دهند. SoftBank همچنین در حال انجام برخی اقدامات پیشگیرانه برای نزدیک شدن به استارت آپ های جوان تر، مانند شتاب دهنده خود به نام Emerge است که با Speedinvest همکاری می کند. تایگر گلوبال با نوشتن چک های تجاری بزرگ در مراحل بعدی نام خود را به دست آورد، اما اکنون به طور فزاینده ای نه تنها به دنبال سرمایه گذاری در مراحل اولیه است، بلکه در حال حاضر در اروپا بسیار بیشتر انجام می دهد. Andreessen Horowitz همچنین نقش فعال تری در سرمایه گذاری اولیه در منطقه ایفا می کند.

بخشی از منطق برنامه‌های باز این است که به طور مؤثرتری در صف طولانی بنیان‌گذارانی که ممکن است کسی را نشناسند یا به اندازه کافی مربع‌های صحیح را در رزومه‌شان علامت‌گذاری کنند، درگیر شوند و امیدواریم که این امر منجر به ترکیب متنوع‌تری از افراد روی میز شود. عمومی. این برای مدتی در دنیای فناوری یک مانترا بوده است، اما اغلب بیشتر شبیه لب است، بنابراین هرچه برنامه های بیشتری بر اساس این مفهوم ساخته شوند، بهتر است.

با این حال، به نظر می رسد که همچنان خطوطی در این روند وجود داشته باشد. در ابتدا، الکساندرو به من گفت که Sequoia همچنین از بنیانگذاران روسیه به عنوان بخشی از ترکیب قدردانی می کند – که با توجه به اینکه چگونه بسیاری از شرکت ها، از جمله VC، در حال حاضر به دلیل جنگ در اوکراین از کشور فاصله گرفته اند، پیچش جالبی خواهد بود. حملات بی‌دلیل روسیه و موج تحریم‌های جهانی و اعتراضات اخلاقی علیه آن.

او گفت: «ما درخواست‌های سراسر اروپا از جمله روسیه را خواهیم پذیرفت. “ما معتقدیم که بنیانگذاران بزرگ از همه جا آمده اند [and] ما می خواهیم این فرصت ها را در همه جا به بنیانگذاران بدهیم.» مجموعه Lixandru شامل میزبان استارتاپ سری A Miro برای وایت برد و همکاری بصری (قبل از انتقال به سکویا) است. در ابتدا در روسیه تأسیس شد و اکنون مقر آن در سانفرانسیسکو و آمستردام است، در ژانویه 400 میلیون دلار جمع آوری کرد و اکنون بیش از 17 میلیارد دلار ارزش دارد.

سکویا بعداً برای من توضیح داد که در حالی که می‌توانست از بنیان‌گذاران روسی در Arc حمایت کند، آنها فقط کسانی را که در خارج از کشور مستقر هستند در نظر می‌گرفتند.

در همین حال، “طراحی شرکتی” مفهوم و رویکردی است که سکویا برای مدتی در حال تکمیل آن بوده است، با ماژول‌هایی که هم برای استارت‌آپ‌های بعدی و هم برای استارت‌آپ‌های اولیه ساخته است و مفاهیمی را پوشش می‌دهد که طیف وسیعی از ملموس را شامل می‌شود (مانند نحوه ایجاد یک تیم فروش در حین افزایش مقیاس). ) کمی کمتر ملموس (مثلا ایجاد یک فرهنگ شرکتی).

با Arc، این محتوا به روشی جدید معرفی می شود، به خصوص برای آموزش بنیانگذارانی که واقعاً تازه شروع به پیدا کردن پای خود کرده اند.

در صنعتی با نرخ شکست بسیار بالا، تعجب آور نیست که کلمه ای که افراد سکویا هنگام توصیف کاری که در اینجا می خواهند انجام دهند به آن باز می گردند، “بادوام” است، و Sequoia یک نگهبان ثابت شده برای برخی از مهارت های مورد نیاز است. تبدیل شدن به چنین شرکتی

لی در مصاحبه ای با او و لیکساندرو گفت: “طراحی شرکت چیزی بیش از ساختن یک شرکت است.” “طراحی سکویا راه سکویا برای راه اندازی، ساخت و توسعه یک شرکت ماندگار است.” این عجیب‌ترین روش تفکر برای واقعاً فکر کردن به این مقیاس از جاه‌طلبی برای ساختن یک دهه بالقوه یا بیشتر است. و سپس این جامعه، این جامعه اکتسابی، [it is] فقط واقعاً قدرتمند است که بتوانم آن ذهن کندو و آن اعتماد مغزی را لمس کنم.”