منو سایت

Sequoia Capital در نقش نوستراداموس (دوباره)

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Sequoia Capital در نقش نوستراداموس (دوباره)

Sequoia Capital، شرکت افسانه‌ای 50 ساله سرمایه‌گذاری خطرپذیر، در طول سال‌ها به دلیل استفاده از یادداشت‌های گسترده برای هشدار دادن به بنیان‌گذاران در سبد خود در مورد تغییرات بازار پس از اینکه تغییر تا حدودی آشکار شد، شناخته شده است.

و با این حال، در حالی که مسخره کردن این پیام ها وسوسه انگیز است – 2008 RIP Good Times و یادداشت Black Swan او در مارس 2020 افسانه ای شد – بسیاری از تیم ها در حال حاضر تعجب می کنند که او تا چه زمانی می تواند به کاهش فعلی ادامه دهد، بنابراین جای تعجب نیست که تیم یک ارائه جدید و بسیار عمیق ارائه کرد و به بسیاری از بنیانگذاران که با شرکت ارتباط داشتند گفت که انتظار بهبودی سریع را نداشته باشند.

در واقع، یک ارائه 52 اسلایدی که برای اولین بار توسط The Information منتشر شد، به وضوح نشان می دهد که این شرکت باور ندارد – مانند ابتدای همه گیری، زمانی که بازارها منجمد شدند و سپس به سرعت گرم شدند – تغییر ناگهانی که جهان را درست شروع کرده است. اکنون، “بازیابی V شکل به همان اندازه سریع” دنبال خواهد شد.

در این ارائه آمده است: “ما انتظار داریم رکود بازار بر رفتار مصرف کننده، بازار کار، زنجیره تامین و موارد دیگر تاثیر بگذارد. بهبودی بیشتر طول خواهد کشید، و اگرچه ما نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که چقدر طول می‌کشد، می‌توانیم به شما در مورد نحوه آماده‌سازی و حرکت به شما توصیه کنیم.”

در یک اسلاید کلیدی، این شرکت به آنچه استارت‌آپ‌ها قبلاً از طیف گسترده‌ای از سرمایه‌های خطرپذیر دیگر (و از خود بازار) گفته‌اند اشاره می‌کند، یعنی تمرکز سرمایه‌گذاران به سمت شرکت‌های سودآور تغییر می‌کند.

این شرکت می نویسد: «با افزایش هزینه سرمایه (اعم از بدهی و حقوق صاحبان سهام)، بازار نشان دهنده ترجیح قوی برای شرکت هایی است که امروزه می توانند پول تولید کنند.

در اسلاید دیگری، سکویا از برخی از شرکت‌هایی که در سال‌های اخیر به شدت در استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، عکس می‌گیرد، اگرچه خود سکویا دارایی‌های تحت مدیریت خود را به میزان قابل توجهی در مدت مشابه افزایش داده است. (طبق گزارش قبلی در The Information گفته می شود که Sequoia Capital China به تنهایی در حال جمع آوری چهار سرمایه جدید به مبلغ 8 میلیارد دلار در ماه مارس است.)

اسلاید را می خواند:[U]برخلاف دوره های گذشته، منابع سرمایه ارزان برای نجات اوضاع نمی آیند. صندوق‌های تامینی متقاطع که در چند سال گذشته در سرمایه‌گذاری خصوصی بسیار فعال بوده و یکی از ارزان‌ترین منابع سرمایه بوده‌اند، در حال مراقبت از زخم‌های خود در پرتفوی‌های عمومی آسیب‌دیده خود هستند.» (اوایل این ماه، Tiger Global ، فعال ترین سرمایه گذار در سه ماهه اول سال جاری، به دلایل مختلفی از جمله تقریباً تمام شدن صندوق 12.7 میلیارد دلاری که در ماه مارس اعلام کرد، در حال کاهش است.)

برای نظر بیشتر با سکویا تماس گرفتیم.

ارائه سکویا به بنیانگذاران به دنبال مجموعه ای از توصیه های مشابه از سوی تعدادی از شرکت های پرخطر است که سخنان خردمندانه ای را به شرکت های پرتفوی خود در مورد رکود ارائه کرده اند. دستورالعمل‌های آن‌ها طیف کاملی را در بر می‌گیرد، اما عمدتاً بر این متمرکز است که بنیان‌گذاران بر گسترش مسیر خود تمرکز کنند، دورهای طولانی‌تر را در نظر بگیرند و به نحوه هزینه کردن به روشی منظم‌تر فکر کنند.

Y Combinator معروف به ویژه برای وضعیت فعلی جهان مورد توجه قرار گرفت، و هفته گذشته به بنیانگذاران گفت که برای بدترین ها برنامه ریزی کنند و روی “به طور پیش فرض زنده بودن” تمرکز کنند.

این شرکت در نامه ای با عنوان “رکود اقتصادی” گفت: اگر برنامه شما برای جمع آوری پول در 6 تا 12 ماه آینده است، می توانید در اوج رکود پول جمع آوری کنید. به یاد داشته باشید که در آن نوشته شده بود: “شانس موفقیت شما بسیار کم است، حتی اگر شرکت شما به خوبی کار کند.” ما شما را تشویق می کنیم که برنامه خود را تغییر دهید.»

در همین حال، بیل گارلی هشدار دهد در آخر هفته در توییتر که “قیمت سرمایه به طور قابل توجهی تغییر کرده است، و اگر فکر می کنید اوضاع به همین شکل است، پس مانند تلما و لوئیز از صخره خارج شده اید.”