منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Sequoia Capital India قول داده است که در بحبوحه اتهامات کلاهبرداری در برخی استارت آپ ها اقدامات پیشگیرانه انجام دهد.

Sequoia Capital India قول داده است که در بحبوحه اتهامات کلاهبرداری در برخی استارت آپ ها اقدامات پیشگیرانه انجام دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Sequoia Capital India قول داده است که در بحبوحه اتهامات کلاهبرداری در برخی استارت آپ ها اقدامات پیشگیرانه انجام دهد.

Sequoia Capital India، یکی از پرکارترین و موفق‌ترین سرمایه‌گذاران در هند و آسیای جنوب شرقی، اتهامات مربوط به روش‌های متقلبانه علیه برخی از استارت‌آپ‌های موجود در مجموعه خود را برجسته کرده و متعهد شده است که گام‌های پیشگیرانه‌ای برای انجام اقدامات بیشتر برای ارتقای انطباق بیشتر بردارد.

در یک پست وبلاگی که بعدازظهر یکشنبه منتشر شد، این صندوق سرمایه‌گذاری معروف گفت که هنوز “در حال کار است” و گفت که همه بازیکنان با هم باید “حساب‌پذیری بهتری را همراه با بهبود بهره‌وری برای باز کردن پتانسیل کامل این منطقه ارائه دهند.” “

این نشریه – که به عنوان اولین کلمه رسمی سکویا در مورد این موضوع عمل می کند – در زمانی منتشر شد که حداقل سه مورد از مجموعه های استارت آپ آن تحقیقات را آغاز کرده اند:

  • بازار مد Zilingo، Ankiti Bose، بنیانگذار و مدیر عامل خود را در این ماه پس از بررسی حسابداری برکنار کرد. رئیس Sequoia Capital هند، شایلندرا سینگ، هیئت مدیره را ترک کرد. (هر دو رویداد اولین بار توسط بلومبرگ گزارش شد.)
  • یکی از بنیانگذاران BharatPe و مدیر عامل سابق اشنیر گروور در اوایل امسال از استارت آپ 2.8 میلیارد دلاری استعفا داد، زیرا تحقیقات نشان داد او و همسرش پول خود را تخلیه کرده اند. (گروور این یافته ها را رد کرد.)
  • استارت‌آپ زنده Trell اخیراً ادعاهایی را بررسی کرده است که بنیانگذاران آن پول را تخلیه کرده‌اند و در مورد استفاده و رشد آن دروغ گفته‌اند.

Sequoia Capital India، که هیچ استارتاپی را با نام شناسایی نکرد، گفت که روی طیف وسیعی از موارد از جمله:

  • آموزش مدیریت برای بنیانگذاران و مدیران ارشد
  • اجرای سیاست ها برای افشاگران
  • نمایندگی مستقل بیشتر در هیئت مدیره
  • درخواست برای افشای بیشتر و پذیرش دقیق‌تر ممیزی‌ها و کنترل‌های داخلی

این نشریه که توسط تیم Sequoia نوشته شده است، می‌گوید اغلب به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران به اندازه کافی دقت لازم را انجام نمی‌دهند، اما یادآوری می‌کند که وقتی سرمایه‌گذاری‌ها در ابتدا یا بعداً در مراحل اولیه انجام می‌شوند، «به سختی می‌توان کاری را انجام داد. حتی سرمایه‌گذاران در مراحل بعدی ممکن است پس از سرمایه‌گذاری با غافلگیری‌های منفی مواجه شوند، اگر کلاهبرداری و قصد عمدی وجود داشته باشد.

این پست اضافه می کند:

به عنوان نماینده سرمایه گذاران، شخص در هیئت مدیره خدمت می کند و هیئت مدیره فقط می توانند با اطلاعات به اشتراک گذاشته شده با آنها کار کنند – هر چه شفافیت برای هیئت مدیره کمتر باشد، توانایی آنها برای تشخیص رفتار واقعا اشتباه کمتر می شود. هیئت مدیره برای مدیریت و کمک به تصمیم گیری به نفع سهامداران وجود دارد. این مسئولیت هیئت مدیره نیست که به طور مداوم تحقیق کند، مگر اینکه چیزی رسمی مطرح شود، که اغلب از طریق یک افشاگر انجام می شود. حاکمیت شرکتی بهتر یک مسئولیت مشترک بین بنیانگذاران، مدیریت و هیئت مدیره است. و برای رسیدن به آن، اکوسیستم باید دور هم جمع شود و متعهد به تغییر باشد.

در Sequoia India & SEA، ما همیشه سطح بالایی از یکپارچگی را حفظ کرده‌ایم زیرا در بلندمدت در آن هستیم. ما مجموعه‌ای از گام‌های فعالانه را به عنوان بازیگری مسئول در این اکوسیستم برمی‌داریم و بیش از سهم خود برای ترویج افزایش انطباق در شرکت‌های پرتفوی خود، از جمله، اما نه محدود به، آموزش مدیریت برای بنیان‌گذاران و مدیریت ارشد، اجرای سیاست‌ها، انجام خواهیم داد. افشاگران، نمایندگی مستقل تر در هیئت مدیره، خواستار افشای اطلاعات بیشتر و پذیرش دقیق تر ممیزی ها و کنترل های داخلی هستند.

هنگامی که با سوء رفتار عمدی یا کلاهبرداری مواجه می شویم، به واکنش قاطع ادامه خواهیم داد. هنگامی که افشاگران با ما تماس می گیرند تا مشکلات را گزارش کنند، ما همیشه آنها را جدی می گیریم. ما می دانیم که در برخی موارد ممکن است آنها بی اساس باشند – اما هنوز باید آنها را بررسی کنیم، زیرا این یک تعهد محرمانه برای یکی از اعضای هیئت مدیره است. ما به عدم تحمل تخلفات اثبات شده ادامه خواهیم داد. ما از اقدام در جهت حفظ منافع شرکت و کارکنان دریغ نخواهیم کرد، حتی اگر برای ما هزینه مالی داشته باشد. ما تماس های دشوار را در صورت لزوم، به نفع آنچه درست است، می پذیریم.

ما امیدواریم که افراد بیشتری در اکوسیستم در این وعده حکمرانی بهتر به ما بپیوندند. […]