منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Sirona Medical الگوریتم‌های هوش مصنوعی Nines را برای بازیابی رادیولوژی فناوری اطلاعات از ابتدا به دست می‌آورد

Sirona Medical الگوریتم‌های هوش مصنوعی Nines را برای بازیابی رادیولوژی فناوری اطلاعات از ابتدا به دست می‌آورد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود


Sirona Medical، شرکتی که در حال توسعه «سیستم عامل» برای رادیولوژی دیجیتال است، شرکت Nine را خریداری کرده است، شرکتی که الگوریتم های تجزیه و تحلیل و مرتب سازی مورد تایید FDA را توسعه داده است. این اکتساب در یک لحظه تا حدودی فرار در رادیولوژی مبتنی بر هوش مصنوعی انجام می شود. اما Sirona شرط می‌بندد که این حرکت حرف او را ثابت می‌کند: برای اینکه هوش مصنوعی را وارد جریان کار بالینی کنیم، باید همه چیز را به مسیر خود برگردانیم.

برای اینکه متوجه شوید Sirona و Nine در کجا قرار دارند، IT را در پشت رادیولوژی به عنوان یک کیک لایه ای در نظر بگیرید. لایه اول این کیک از پایگاه های داده با تصاویر پزشکی ساخته شده است. لایه دوم نرم افزارهایی است که رادیولوژیست ها به صورت روزانه با آن تعامل دارند، مانند نرم افزار مشاهده یا گزارش. الگوریتم سوم شامل الگوریتم‌های هوش مصنوعی است که می‌توانند الگوهایی را در این تصاویر جستجو کنند یا به پزشکان در تصمیم‌گیری کمک کنند.

هدف RadOS، محصول اصلی Sirona، ترکیب این دو بخش است و اجازه می‌دهد الگوریتم‌های هوش مصنوعی در بالای آن قرار بگیرند – جایی که هوش مصنوعی Nine پیشرفت چشمگیری داشته است.

این شرکت الگوریتم هایی ایجاد کرده است که ادعا می کند در واقع می توانند به پزشکان در تصمیم گیری کمک کنند. یکی از این الگوریتم‌ها به دانشمندان اجازه می‌دهد تا اندازه گره‌های ریه (رشد غیرطبیعی) را برای کمک به تشخیص بیماری‌های تنفسی اندازه‌گیری کنند. الگوریتم دیگر تصاویر CT مغز را برای علائم خونریزی داخل جمجمه و اثر توده ارزیابی می کند. هدف کمک به پزشکان برای مرتب کردن بیماران است. (هر دو الگوریتم توسط FDA 510 (k) تایید شده اند.)

Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

پلتفرم RadOS

اندروز به TechCrunch گفت: این اکتساب به این دلیل اتفاق می‌افتد که برای ادغام الگوریتم‌ها در جریان کار پزشکان، باید لایه‌های یک و دو را ترکیب کنید. او گفت که RadOS برای حل این مشکل آماده است.

وقتی صحبت از هوش مصنوعی در مراقبت‌های بهداشتی می‌شود، اخیراً با هم متفاوت است. از یک طرف، شما چرخش IBM Watson Health در ژانویه را دارید – ضربه ای به خوش بینان در زمینه رادیولوژی هوش مصنوعی. اما این برای کاهش اشتیاق کافی نیست. در همان ماه، Radnet، بزرگترین ارائه‌دهنده تصویربرداری تشخیصی سرپایی در کشور، دو شرکت را خریداری کرد که در تجزیه و تحلیل تصویربرداری هوش مصنوعی برای سرطان، بیماری ریه و تخریب عصبی سرمایه‌گذاری کردند.

سپس فیل در اتاق است: انقلاب مورد انتظار در رادیولوژی هوش مصنوعی هنوز فرا نرسیده است. مطالعه ای روی حدود 1400 عضو کالج رادیولوژی آمریکا در سال 2021 نشان داد که تنها 30 درصد از رادیولوژیست ها در حال حاضر از هوش مصنوعی در اقدامات بالینی خود استفاده می کنند. 20 درصد از افرادی که از هوش مصنوعی استفاده نکرده‌اند، قصد دارند ابزارهای جدید هوش مصنوعی را طی پنج سال آینده خریداری کنند.

دیدگاه Sirona این است که مشکلاتی که کاربردهای هوش مصنوعی در رادیولوژی را مختل کرده است، عمیقاً ریشه در فناوری‌های قدیمی این صنعت دارد. همه «لایه‌های» بالا برای کار با هم طراحی نشده‌اند.

اندروز گفت، حتی قبل از افزودن الگوریتم های پشتیبانی بالینی، رادیولوژیست ها در حال حاضر با سه یا چهار نرم افزار مختلف کار می کنند. سپس، اگر می خواهید نرم افزار جدیدی اضافه کنید که از قابلیت های هوش مصنوعی استفاده می کند، باید نرم افزار دیگری را به این بسته اضافه کنید. به عنوان سند بررسی در هوش مصنوعی رادیولوژی یادداشت ها، نرم افزار قوی هوش مصنوعی نیاز به نصب نرم افزار خاص فروشنده بر روی ایستگاه های کاری دارد. سند اشاره می‌کند که این فرآیند می‌تواند پیچیدگی بیشتری را در هنگام پذیرش فناوری جدید بیافزاید.

“ما متوجه شدیم که پشته اصلی فناوری اطلاعات رادیولوژیکی و به طور کلی پشته تصویر اصلی فناوری اطلاعات قادر به مقابله با وظایفی که رادیولوژیست‌ها دارند و وظایفی که هوش مصنوعی شخص ثالث و فروشندگان نرم‌افزار نیاز خواهند داشت، از عهده او در دهه آینده بر نمی‌آیند. اندروز گفت.

در این پرتو، خرید Sirona از Nine، این الگوریتم های سطح بالا را در RadOS گرد هم می آورد. این در واقع چه معنایی برای پزشکان دارد؟ این بدان معنی است که آنها می توانند به طور یکپارچه از یک تصویر حاشیه نویسی به گزارش حرکت کنند. اکنون پزشک می‌تواند روی یک گره ریه کلیک کند، آن را با استفاده از یک الگوریتم نه رقمی اندازه‌گیری کند و سپس آن اندازه‌گیری را با یک کلیک دیگر در گزارش دیگری وارد کند.

این تقریباً دیوانه کننده ساده به نظر می رسد. اندروز گفت، با این حال، دستیابی به آن غیرممکن بود.

Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

برنامه یادداشت برداری که توسط پلتفرم RadOs طراحی شده است.

هوش مصنوعی و بینایی کامپیوتری توانایی مقایسه پیکسل ها با کلمات هستند. [and] او توضیح می‌دهد که پردازش زبان طبیعی توانایی مقایسه کلمات با خود پیکسل‌ها است. “امروزه نمی توان به این اتصال دو طرفه دست یافت زیرا نرم افزار مورد استفاده برای ایجاد گزارش و نرم افزار مورد استفاده برای مشاهده تصاویر از نظر عملکردی مجزا هستند. و آنها کاملاً از الگوریتم ها جدا هستند.”

Sirona تنها خط لوله داده‌های بالینی ناینز، دو الگوریتم پاک‌شده توسط FDA، موتورهای یادگیری ماشین و مدیریت گردش کار و ابزارهای تجزیه و تحلیل رادیولوژی را به دست آورده است. جالب اینجاست که این شرکت واحد تله رادیولوژی هوش مصنوعی ناینز را خریداری نکرده است. Nine همچنین رادیولوژیست هایی را استخدام می کند که از راه دور کار می کنند و تجربیات خود را با بیمارستان ها و کلینیک ها به اشتراک می گذارند.

اندروز گفت که بازوی تله رادیولوژی برای Sirona مناسب نبود زیرا Sirona “در کار رادیولوژی نیست.” اما او از صحبت در مورد جزئیات این معامله خودداری کرد.

پیدایش معامله در نتیجه همپوشانی سرمایه گذاران و روابط متقابل به وجود آمد. 8VC در هر دو شرکت سرمایه‌گذار است و Sirona با Accel Partners، سرمایه‌گذار در Nine، ارتباط دارد. Sirona 62.5 میلیون دلار جمع آوری کرد.